Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerek fegyelmezés...

Másfél éves gyerek fegyelmezése, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éves, okos, mindent megért, még nem beszél. Mióta fedezi fel a világot vannak dolgok amiket ugye nem szabad, ilyen hogy nem piszkáljuk a vezetékeket, a konnektort, nem ugrálhat az ágyon mert nagyon magas és veszélyes, nem szaladhat ki az útra, mert ott az autók mennek, nem mászhat fel az asztal tetejére...stb. Van amit már 8 hónapos kora óta mondogatok hogy nem szabad, mégsem érti meg. Vagyis megérti, de csakazértis csinálja. Rászólok, elhozom onnan, elmondom szépen hogy nem szabad, majd röhögve megy vissza és néz rám hogy mit szólok hozzá. Máskor egyszerűen rám se néz, mintha nem hallana...

El vagyok keseredve. Nem tudom mit tegyek. Nincs olyan sok szabály, de van amit muszáj megtanulni az ő biztonsága érdekében.

Míg elmosogattam az ivós pohárkáját felmászott az asztalra, pedig ezerszer el lett mondva hogy nem szabad, veszélyes, megüti magát. Kérleltem hogy jöjjön le onnan (értette mert máskor már előfordult hogy szótfogadott), de rám se hederített, ideges lettem, rákiabáltam, de semmi reakció. Megfogtam a kezét hogy leszedjem, de abba a pillanatba elkezdett vergődni,csapkodni, kicsavarta a kezét a kezemből, kifeszítette magát... nem sokon múlt hogy ettől a vergődéstől törje össze magát, épphogy elkaptam...

Mit tegyek ilyen helyzetben?



2016. jan. 22. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha valami olyat csinál amit nem szabad, azonnal hozd el onnan és mondd el hogy nem szabad. Ha még ötször visszamegy akkor ötször hozd el, aztán próbáld mással lefoglalni.

Kicsi még, nekik ez játék, próbálgatja, hogy mi lesz a reakciód, 2 éves kor felé már sokkal jobban szót fog fogadni.

2016. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, pont ennyi idős a kisfiam, és pont ugyan ezt csinálja. Minél határozottabban szólok rá, hogy nem szabad, ő annál inkább viccnek veszi. Ha el akarom vinni onnét ugyan így reagál mint a lányod. De ha nem megy a rászólás, ezt szoktam. Megyek, elviszem, közben igyekszem lefogni, aztán leülök vele és beszélek hozzá amíg meg nem nyugszik. Vigyázni kell vele, mert sajnos dühében harapni is szokott, nem kicsiket.. :(..
2016. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Hat ez turelem jatek. Az en fiamnal ugyanez van/volt. Volt jobb es roszabb idoszak. Teszteli meddig mehet el es igen ahogy elottem irtak jateknak fogja fel. Ha raszoltam kirohogott meg akkor is nevetett ha rautottem a kezere,ha folalltam hogy elhozzam rogton elszaladt,varta hogy utana menjek,kergessem. Nekunk bevalt hogy kijeloltunk egy bunti helyet,mi esetunkben a lepcsot,es oda ultettem ha rosszat csinalt. Persze orditott,de nem engedtem rogton eljonni onnan,ott kellett ulnie kicsit aztan mondtam ha befejezte a hisztit oda johet hozzank. Amikor odajott leultettem es elmondtam hogy rosszat csinalt es azt nem szabad,azert kellett buntibe ulnie.

Most ket eves ket honapos,sokkal nyugodtabb mint volt,szofogadobb. Persze vannak meg rosszalkodasok de hetek ota nem ult a lepcson 😊

Kitartas,atmegy rajta is

2016. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt teszem, de már nehezen bírom. Az egész nap erről szól, hogy fogom elhozom, elmondom nem szabad, keresünk más játékot, de egy perc után otthagy és rohan vagy vissza amit nem szabad, vagy keres másik rosszaságot amire szintén ezerszer szóltam már hogy nem szabad. Ha így nézzük akkor itt az égvilágon semmit se szabad, de miért csak az olyan "játék" a jó ami veszélyes? Ugrálni az ágy szélén, többször leesett már, mindig sírás a vége. Rángatni a fiókokat, csapkodja a szekrényajtókat, többször odazárta a kezét, félek egyszer eltöri a pici ujját. Mászik bele a kádba, belecsimpaszkodik a kézmosóba és úgy mászna bele. Más gyerek már firkál a ceruzával, ő eszi... ha rászólok visít és hozzámvágja. Rossz napokon ver, harap is... :( Ölelgetni, szeretgetni nem lehet, lök el, rúg, mar, kaparja a szemem... Egyre rosszabbul érzem magam a folyamatos kudarcok miatt. Nyilvános helyen földön fetreng,üvölt ha épp olyanja van.
2016. jan. 22. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen "normális" ebben az időszakban, ilyenkor zajlik a külső szabályok belsővé válása. Mert eleinte ugye a gyerek azért csinál, vagy nem csinál valamit, mert a szülő engedi, illetve tiltja. És a kisgyerek ezerszer kipróbálja, hogy a szülő hogyan reagál, majd szépen fokozatosan belső normává válnak a szabályok. Ezt minden fejlődéslélektani szakirodalom részletesen leírja. A kisgyerek így működik JÓL.

A szülő számára persze idegőrlő, rengeteg türelmet igényel, de a funkciógyakorlás kell ahhoz, hogy egészséges személyiségű felnőtt váljék belőle.

2016. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Teljesen igy volt velunk is. Duhongott,dobalt,orjongott. Dajkalni,simogatni eselytelen volt. A "nem" es "nem szabad"-on kivul mas szinte el sem hagyta a szamat. Ja es eleg cumifuggo is volt,lovesem se volt hogy fogjuk.leszoktatni.

Most tenyleg nyugisabb,bemaszik az olembe ugy nezunk meset,a cumit magatol eldobja es mondja hogy nem kell.

Nem vagy egyedul,ezen mindenki atmegy,nagyon idegorlo es bar most hihetetlennek tunik de hamarosan jobb lesz.

2016. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

dejó, és senki nem írta hogy vágjam jeges vízbe, verjem meg, zárjam be... nem így ismertem meg a környezetem, de más tanácsot nem is hallok, csak ezeket, amiket én nem tudok megtenni.

Köszönöm a biztatást! Próbálok túlélni míg benő a feje lágya... tényleg nagyon nehéz de ha másnak is sikerült nekünk is biztos fog.

Nagyon megijesztettek hogy már most nem bírok vele, akkor mit csinálok ha nagyobb lesz. De bízom benne hogy megtanulja, és nem kell vele harcolnom.

És hogy ez normális ebben a korban, megkönnyebbülés.

2016. jan. 22. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismet 3-as

Te jo eg! Ilyeneket mondtak neked?

Nem kinozni kell a gyereket hanem tanitani. Bizony ez ez a korszak es szerintem all meg elottunk lazado korszak boven.

Nalunk 4 het mulva erkezik a kisteso,az ujabb kihivas es turelem jatek lesz,de hat a gyerekvallalas ilyen. A sok csodas elmeny mellett bizony vannak nagyon nehez idoszakok. De barmilyen kemeny is volt a nap,mikor rad mosolyog vagy csak nezed ahogy alszik,hallgatod ahogy szuszog mindent megbocsatasz es elfelejtesz neki 😊

2016. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már rég nem csodálkozom ezen a poroszos, primitív, germán, korlátolt hozzáálláson, hogy sokan erőszakkal nevelnek, meg autoriter módon... Szomorú, de a korlátolt felnőtt hozzáállás fertőző. Pláne egy kisgyermeket úgy nevelni értelmetlen is, na meg páne kiszolgáltatott szegényke.


Örülök, h te szélesebb látókörú, gondolkodni akaró felnőtt vagy, kedves kérdező! :) Sajnos kisebbségben vagyunk...


Látom, többen írtak remek részleteket, látható h foglalkoznak is egyes ide írók kisgyermekekkel, valamint a gyermekpszichológiával is minimum alapjában képben vannak itt egyesek, szerencsére. Bár részben csak átfutottam a válaszokat. Ennél fogva nem rémlik, megnevezte-e bárki is, hogy ez a dackorszak, és nem arról van szó, h benőjjön a feje lágya a kisgyermeknek.


Hanem 1-3 éves kor táján ez pont így tökéletes a fejődésükhöz, hogy ellenkeznek, hiszen az éntudatuk épp kialakulóban van, ahhoz meg ellentétezni szükséges, amíg differenciáltabb, kifinomultabb megoldást nem képes kivitelezni az emberi lény - és miért kelle elvárni 1-3 évesen kifinomultabbat...? Szóval valóban, ahogy említették páran itt, sajnos a szülőnek nehéz, de kitartást kívánok a totyogók neveléséhez! :) Bár a kisgyermek se mindig könnyen éli meg ezt a korszakot.


Néha ha nagyon fontos elérned valamit, javaslom olykor, hogy a fordítottját mondd neki / kérd tőle, mint amit el szeretnl érni, mert így ő kedvére dacolhat, ugyanakkor te is eléred, amit akarsz, pl ha indulni kell haza, vagy fürdeni, vagy aludni menni stb, persze nagyon ismerned kell az illető gyerkőcöt ehhez a kis hasznos trükkhöz, és a helyzettől is nagyban függ a módja, hogyan érdemes kivitelezni.


Ne feledd, ha 2-3 évesen nem dacos egy gyerek hetente többször, akkor az fejlődési rendellenességre utalhat, legalábbis megakadásra, aminek ezer oka lehet, h pl szorongás, trauma, stb. Ha nehéz is a felnőttnek gyakran elviselni az ilyen korúak viselkedését, én ennek is örülni szoktam, mert azt jelenti, ha 2-3 éves dacol, h megfelelően fejlődik, legalábbis ilyen szempontból biztosan megfelelően. :)

2016. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De hiszem nem 5 éves gyerekről van szó, aki már érti mit csinál és mi a következménye, mit miért szabad, hanem csak 1,5 éves, akinek ez még csak játék. Ezért nincs értelme durva büntetéseket alkalmazni nála.

Ahogy nagyobb lesz jobban megért majd mindent.

2016. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!