Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek beteg, te dolgozol?...

Gyerek beteg, te dolgozol? Hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben kezdtük az óvodát, és ahogy mondani szokták túlzás nélkül azóta két hét ovi két hét otthon. Jó lenne ha a párom vissza tudna menni dolgozni, de így hogyan? Egy munkáltató sem tolerálná ezt. Összébb húztuk a nadrágszíjat, valahogy megvagyunk egy keresettel is, de érdekelne, hogy mások hogyan oldják meg. Nagyszülők közül csak a nagypapa van otthon, nagymama is dolgozik. Ilyenkor mit csináltok, viszitek betegen oviba (azt se a saját, se más gyerekével nem tenném szívesen)? Köszönöm!



2016. jan. 20. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bébiszitter.
2016. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha van nagyszülő aki tud és hajlandó segíteni, az már jó. Nálunk is van szerencsére. Az első 2-3 gázosabb napon én vagy a férjem van otthon a gyerekkel, aztán ha már jobban van, akkor anyósom vagy apukám.
2016. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nagypapát vetettük be (anyósom sajnos meghalt, az én szüleim messze laknak). Szívesen vigyázott napközben a gyerekre, a kislányunk is szeretett vele lenni.

Ha nálatok is szoros a kapcsolat a gyerek és a nagypapa között, és a nagypapa szívesen vállalja, szerintem nyugodtan rábízhatjátok.

2016. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy hetet otthon van a fiunk, akkor felváltva oldjuk meg az otthonlétet. 2 napot én, 2-t apa, a mama is beszáll 1-1 napokra. Előtte mindig letisztázzuk, kinek milyen a munkája, melyik napra tud eljönni. Apa-anya kérhet táppénzt váltott napokra is, ha szükséges.
2016. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
táppénz.nekem nem segít senki sajnos,aki tudna,az nem akar,aki meg akar az nem tud :(
2016. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

betegen nem is veszi be az óvoda, szóval az nem opció! és nem azért mert nem szívesen adná be a szülő, hanem mert kötelességük elküldeni titeket.


engem előző munkahelyemről gyakorlatilag elküldtek emiatt. most a család először kiveszegeti a szabijait, aztán jövök majd én. bár már nagycsoportos, nagyon remélem, hogy már jobban alakul minden :)

2016. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ovisom ritkán beteg ,annyira hogy itthon maradjak vele.
2016. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Bébiszitter szerintem nem megoldás még véletlenül sem. Akkor felesleges az anyának elmenni dolgozni, mert a keresetét odaadja a bébiszitternek. Bár biztos van olyan, hogy annyit keres, hogy érdemes. Nem tudom.

Táppénzzel az a baj, hogy egyszer-kétszer még ok (sajnos van olyan munkáltató, akinek még az sem tetszik ha az ember a halálán van és akkor kér táppénzt, nemhogy a gyerekre... sajnos ilyen világ van.), de rendszeresen, hosszú távon nem működik.

Higgyétek el, sajnos beveszi az óvoda a gyereket betegen is. Sok szülő begyógyszerezi a gyereket, reggel elviszi és mivel akkor annyira nem látszódik, hogy beteg, már ott is van a bacikkal és fertőzi a többit is. Sok gyereknek reggel még semmi baja, aztán napközben kapja el és mire mennek érte... Egyedül akkor szól az ovi napközben, hogy vigyék el, ha lázas, vagy nagyon látványosan rosszul van. Ha csak kicsit beteg a gyerek, akkor max megkérik a szülőt, hogy másnap ne vigye. Sajnos ennyi. Ha téli időszakban bemész egy oviba (bármilyen, bárhol lévő oviba) köhögést hallasz minden felől.

Lehet mi vagyunk a másik véglet, de én reggel ha látom rajta, hogy valami nem stimmel inkább maradjon otthon. Neki is jobb és a többinek meg pláne. Ha mindenki így gondolkozna (vagy így tudna gondolkozni munka miatt, mert tudom, hogy sok ember patt helyzetben van), akkor jóval kevesebb megbetegedés lenne. Ebben biztos vagyok.

Szerintem ezt a szezont még kihúzzuk valahogy így, aztán megpróbálunk munkát keresni a feleségemnek, aztán nálunk is nagypapa verzió lesz. Talán ez a legjobb megoldás. Majd kiderül.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

Sziasztok!

2016. jan. 21. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!