Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerek fegyelmezés...

Másfél éves gyerek fegyelmezése, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éves, okos, mindent megért, még nem beszél. Mióta fedezi fel a világot vannak dolgok amiket ugye nem szabad, ilyen hogy nem piszkáljuk a vezetékeket, a konnektort, nem ugrálhat az ágyon mert nagyon magas és veszélyes, nem szaladhat ki az útra, mert ott az autók mennek, nem mászhat fel az asztal tetejére...stb. Van amit már 8 hónapos kora óta mondogatok hogy nem szabad, mégsem érti meg. Vagyis megérti, de csakazértis csinálja. Rászólok, elhozom onnan, elmondom szépen hogy nem szabad, majd röhögve megy vissza és néz rám hogy mit szólok hozzá. Máskor egyszerűen rám se néz, mintha nem hallana...

El vagyok keseredve. Nem tudom mit tegyek. Nincs olyan sok szabály, de van amit muszáj megtanulni az ő biztonsága érdekében.

Míg elmosogattam az ivós pohárkáját felmászott az asztalra, pedig ezerszer el lett mondva hogy nem szabad, veszélyes, megüti magát. Kérleltem hogy jöjjön le onnan (értette mert máskor már előfordult hogy szótfogadott), de rám se hederített, ideges lettem, rákiabáltam, de semmi reakció. Megfogtam a kezét hogy leszedjem, de abba a pillanatba elkezdett vergődni,csapkodni, kicsavarta a kezét a kezemből, kifeszítette magát... nem sokon múlt hogy ettől a vergődéstől törje össze magát, épphogy elkaptam...

Mit tegyek ilyen helyzetben?



2016. jan. 22. 13:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

A pohár víz akkor játszik, mikor már fuldoklik a hisztitől, és másképp lenyugtathatatlan (nekem nem volt, hálisten)

Kézre csapást egyszer kaptam, mikor 16x-a is a konnektor felé nyúltam, és nem értettem a szép szóból, meg apa egyszer visszaharapott, mert folyton harapdáltam, ő pedig megunta, hogy csupa seb a keze.

Ja, és két pofon járt, egy anyától, mert hisztiztem, de mocskosul, egy pedig apától, mert visszabeszéltem a nagymamámnak.

Ez összesen 4 tettleges alkalom, és már csak a legvégső esetben.


NEM kell verned a gyereked, zömében elég, ha rászólsz, elhúzod, de akad, mikor kevés, sajnos.

2016. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!