Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg minden gyereknek 3...

Tényleg minden gyereknek 3 éves koráig non-stop az anyja mellett a helye?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél is találkoztam azzal a hozzáállással, hogy a gyerek ne menjen bölcsődébe, mert az rossz.

Ne vigyázzon rá rokon, nagyszülő (megbízhatóra gondolok), mert az rossz, hiszen a gyereknek az anyja mellett a helye.

Bébiszitter végképp ne, hiszen az mindennek a teteje.


Közben ez az országon kívül szinte sehol nincs így és nem látom, hogy annyira boldog nemzedékeket nevelt volna fel ez a rendszer. Tényleg ez az üdvözítő a gyerekek számára, ha 3 évig szimbiózisban élnek az anyával?

A témában kerestem megerősítő kutatásokat, de kizárólag magyar nyelvűekt találtam, külföldit egyet sem.


2016. jan. 23. 21:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Dehogy,csak Magyarorszàgon van ez a luxus,többek között a gyereknek sem jò ha 3 èvig az anyjàcal van. Màs orszàgokban sokkal kevesebbet vannak otthon a gyerekkel mègis egèszsèges felnőttek lesznek. Itt ezen az oldalon ùgyis azok lesznek többsègben akik leszòljàk aki nem tölt min 3 èvet 24 òràban a gyerekèvel,ès jönnek a pletykaoldalak cikkeivel mièrt is jò,hogy a gyerek kèsőbb szocializàlòdik.
2016. jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez sarkítás, bár több ilyen anyát ismerek, aki nem képes leválni a gyerekéről, aki így persze önállótlan, határozatlan és döntésképtelen lett, a fiam osztályában konkrétan a legidiótább gyerek, aki a világ közepének hiszi magát...

Nyilván, egyik véglet sem jobb a másiknál, úgyhogy én az arany középútban hiszek.

Mivel a gyes és a gyed között majdnem 100e Ft különbség volt, így én a kicsi 2 éves korában visszamentem dolgozni, amit nem bántam meg. Ő jól beilleszkedett, alig volt beteg és pedig újra hasznosnak és önállónak érzem magam, pörgök, intézkedek, beszélgetek egész nap, szóval jó felnőttek között lenni.

A kicsi is már 6 éves múlt, jövőre ő is sulis lesz és semmi különösebb gond nincs vele. Simán elfoglalja magát egyedül, ha kell, de amúgy legtöbbet a tesóval játszanak.

Remélem felnőttként is ugyanilyen egészségesek és boldogok lesznek :)

2016. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
19%

Nekem aug-ban lettek 3 évesek a gyerkőceim, bölcsibe nem akartam őket adni, nem azért, mert rossz, hanem nem és kész. Végül hamarabb kellett visszamennem dolgozni, májusban tavaly, anyumra bíztam őket. Nem voltunk szimbiózisban, igaz mindig itthon aludtak a gyerekek napközben is (kivéve ha családilag mentünk valahova), anyumra bíztam őket pár órára előtte is. Ill. jártunk heti 1-2x 1 órát gyerektársaságba, mondókázós foglalkozásra.

Ha anyagilag megengedhető, nem adnék gyereket bölcsibe, sokan azért adják, mert kell a közösség, de sztem, csak maguknak magyarázzák be. Sokan beadják a gyereket és nem dolgoznak vagy otthon vannak a kisebbel. Én ezt nem tudtam volna megcsinálni.

2016. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem igazán értem ezt a bezzeg nyugaton-szöveget. Ahol én élek, elég nyugaton, ott a bölcsit aranyárban mérik, az ovi meg félnapos, így az anyák 80 százaléka otthon van a gyerek 5 éves koráig, amíg meg nem kezdi a sulit. Amikor elmesélem nekik, hogy én otthon teljes állásban dolgoztam, a gyerekeim pedig átlag napi 9 órát töltöttek bölcsiben-oviban, nem győznek szörnyülködni. Biztos vannak olyan nyugat-európai nők, akik hamar visszamennek dolgozni, de hogy mindenki, az durva túlzás.
2016. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amerikában meg divat a 3 éves gyereket is szoptatni, és csúny szülőnek tartják, ha nem hagyja még a 10 éves gyerekét is, többet is, a szülőkkel aludni.


Már hogy ne lenne különbség, hogy a gyerek utazás, vagy kórház miatt van másokkal! Megérzi, hogy örömmel készülődnek-e, izgalommal, vagy probléma, aggódnak, féltik akinek baja van. És részt akar venni.

2016. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!