Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hány éves korától hagytátok...

Ti hány éves korától hagytátok egyedül otthon max fél órára a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Nagyobbik fiam 5 és fél éves. Még sosem hagytam itthon egyedül, szerintem pici még hozzá. Az ovi autóval 5 percre van tőlünk. A nagyobbik fiam most beteg volt, reggel én, vagy az apja vittük a kistesót, délután viszont a beteg fiammal kellett mennem mindig a kicsiért. Az utolsó két napban a nagyobbik fiam már nagyon jól volt, és ő kezdett el engem győzködni, hogy ő itthon szeretne maradni addig, míg a kicsiért megyek. Nem mertem bevállalni. Igaz, nagyon önálló, jó eszű gyerek, tehát nem nyúlna semmilyen veszélyes dologhoz, tud magának italt tölteni, kis-nagy dolog wc-n egyedül megy neki, el tudná magát látni addig a 20 percig, és nem keverné magát bajba. Viszont bármi van, mégsem tudna szólni nekem. Ilyenkor nekem mindig az a rémképem van, hogy kigyullad a ház, vagy betörnek, vagy nem is tudom. Én megvárnám, míg legalább telefonálni tud, bár vonalasunk nincs is. Ti hány éves korától hagytátok otthon egyedül a gyereketeket kb. 20 percre? Mert tényleg fogalmam sincs, hány éves kortól nem lesz már "veszélyes".
2016. jan. 26. 18:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pontosan egy ilyen szituban hagytam egyedül először a lányomat. Elsős volt. A vezetékes telefonon megtanítottam, hogy kell felhívni a mobilomat, mondtam, hogy ha megijed valamitől, akkor is hívhat.

A fiam nagycsoportos volt, 6 éves, amikor kb. 10 percre egyedül hagytam, szintén egy ilyen beteg gyerekes helyzetben.

2016. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogy nem érdemes megvárni a kényszerhelyzetet, hanem amikor van egy alkalmas pillanat, akkor elkezdeni tanítgatni, felkészíteni a gyereket és fokozatosan egyre többször, egyre hosszabb időre hagyni egyedül.

Szerintem ezt 6-7 éves kortól lehet elkezdeni, max. fél órával. Fontos, hogy tudja kezelni a telefont. Ne csak engem tudjon felhívni, hanem más családtagot is (ha velem történik valami útközben és nem tud elérni).

Nem célszerű azzal indítani, hogy mennyi veszély leselkedik rá, mert akkor csak szorongani fog. Inkább arra érdemes felkészíteni, hogy váratlan helyzetben mit tegyen (telefon, vagy kérjen segítséget a szomszédoktól).

A szoktatásnak más haszna is van!!! Otthon is bármikor bármi történhet az anyukával, amikor együtt vagyunk otthon! Erre is érdemes felkészülni! Mert mi van, ha jön egy hirtelen rosszullét, amikor anyuka tehetetlen... ezért is jó, ha a gyerek fel tudja találni magát, tudja kezelni a telefont, stb. Minél előbb!

2016. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
8éves- a picivel elvisszuk a kutyát-max 10perc
2016. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is csak 10 éves volt kisebbik fiam 11 nagyobik mikor egyedül hagytam őket mig le mentem vásárolni boltba.előbb nem hagynám hagytam őket egyedül hosszabb időre .
2016. jan. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Függ a gyerek megbízhatóságától, 6 éves a lányom, kb 5 éves kora óta előfordul, hogy 5-10 percre egyedül marad, jól viselkedik, sőt örül ennek. Eleinte nagyon aggódtam, de most már látom, hogy nagy bajt ő nem fog okozni. Akár fél órára is ott lehetne hagyni, de ehhez meg kell tanítsam telefonálni, majd ha lesz vonalas telefon ez lesz a következő lépés. Persze nem tervezem ott hagyni, de igen, időnként adódnak nehezen megoldható szituációk, amikor jól jön, hogy ez is egy lehetőség. Egyébként kb 5 éves volt, mikor az asztali lámpája izzójára valami műanyagdarab elkezdett ráégni, és füstölt. Egyedül volt a szobában az íróasztalnál, és pont azt tette amit kell. Lekapcsolta a lámpát, és odajött szólni, hogy szerinte valami gond van vele. Annyira jó volt látni, hogy egy ilyen váratlan helyzetet ilyen jól megoldott.
2016. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!