Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vállal valaki két pici...

Miért vállal valaki két pici gyereket ha egyedül nem bírja?

Figyelt kérdés

Nem ítélkezni akarok, nekem egy gyermekem van. Sógornőmnek gyönyörű családja van, legalábbis látszatra. Van egy álomba illő férje aki borzasztóan szereti, rendkivul családcentrikus, rendes, tisztességes ember es van ket tervezett gyermekük. Ket kislány.

Amiota a masodik megszületett mast sem hallok csak, hogy a sogornom kikeszul, nem bírja, folyton anyosomnak passzolna a gyermekeit mondván Ő csak igy tudja elintézni a napi teendőit. (bevásárlás, takaritas, kozmetikus stb...) nekem panaszkodja ki magát anyósom, hogy sok mar neki h folyton az unokakra kell vigyáznia, mert rendben van, imadja oket es szívesen megy de neki is vannak dolgai, betegeskedik faj mindene es kimeríti az ide-oda rohangaszas. Azt mondta hogy minden nap nem fogja bírni... De ugye nem akarja elmondani a lanyanak mert megbantani sem akarja es szeretne segíteni. En latom a sógornőmön h szereti a gyermekeit, törődik velük, de megis azt latom Neki igy kenyelmes. En probaltam finoman utalni anyósomnak arra, hogy miert vallalja ha nem birja de nem akarok beleszólni .. Nekem id van segitsegem en is elek vele de a sogornom folyton nyavog, hogy O ezt nem fogja bírni... De konyorgom ha ezt O tudja akkor miert vallalt tudatosan ket gyereket? Semmi közöm hozza csak dühít h szinte elvarja h amig O bevasarol stb valaki otthon rendezze a háztartást plusz a lanyokra vigyazzon de mi lenne ha nem lenne aki besegitsen? Lehet, hogy rosszindulatunak tűnik csak kicsit kiakadtam rajta, hogy miert gondoljak sokan h a nagyszulonek kutya kotelessege az unokara mindenkor vigyaznia es besegitenie..


2016. febr. 5. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

van, amikor egy gyerek mellett is besokall az ember.

valszeg ez is ilyen átmeneti időszak lehet

2016. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2016. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
És mi itt a kérdés? Én csak a dühöngést látom. Téged ez az ügy nem érint, anyósod majd szól, ha már nem bírja.
2016. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én esetem odáig hasonlít, hogy szuper férjem van, mi is vállaltunk még egy babát. Gondoltam én is naivan, már van tapasztalatom, mit nekem egy második. A kisebbik lányommal az első 10 hónap maga volt a pokol, állandó sírás, nem lehetett egy percre sem letenni, szétment a hátam, órákig altatás, a nagy panaszkodott, hogy rá nem jut idő. Igyekeztem megfelelni, de úgy éreztem, nem megy. Magamra alig jutott idő, esténként én is a gyerekekkel együtt dőltem ki. Nekem felajánlották anyósék, hogy besegítenek, viszont én úgy gondoltam, mivel ők is idősek, nem várhatok tőlük ekkora szívességet, így maximum főztek ránk néha. Megértem a felháborodásod, én sem szeretem, aki mindig panaszkodik, de magamon is látom, hogy bár látszólag minden tökéletes, tényleg megvan mindenünk, ami csak kellhet, mégis az idő nagyon kevés. Egy rohanásból és kapkodásból áll az egész nap, nagyon lestrapált vagyok én is. De hiába panaszkodom, mégsem csinálnám vissza soha, annyi sok örömet is okoz a két kicsi. Mondjuk én alapból nem szeretek szívességet kérni, ha felajánlják, akkor is inkább csak végszükség esetén. Nem kellene szerintem udvariaskodni sógornőddel, lehet, ő nem is látja át, hogy micsoda terhet rak másokra, meg kell mondani, hogy tényleg csak akkor szóljon, ha nagyon fontos, ne csináljon ebből rendszert. Ha nem is a mama szól, esetleg ti szólhatnátok neki, hogy figyeljen erre jobban oda, mert idősek, fáradékonyak, vállaljon be többet. Pár év és nyugisabb lesz úgy is.
2016. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Talán mert előre fogalma sincs az embernek, mit vállal, legalábbis én így jártam. Eggyel elvoltam, kettőt akartunk, 2 év különbséggel születtek. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nehéz. Iga, a fiam problémás, alapból nehéz lenne úgy is, ha egyedül lenne. Talán a sógornőd is így járt, főleg, ha kicis a korkülönbség.
2016. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Örülök,hogy nem ilyen sógórnőm van mint Te! Minden lében két kanál...


2 gyerek sem egyforma de ugye ezt te nem is tudhatod mert neked 1 van,de az észosztás aaaaaz megy. Lehet h az 1.haláli nyugodt kisbaba volt,akivel öröm volt még az "éjszakázás" is,míg a 2.fél óránként kel,sír éjjel s nappal is. Fáj a hasa..bármi. szted tudta?? Miért okoskodsz más életébe?


Egyébként a megfogalmazásból lejött,a féltékenység nagyon kijön! Főleg apukára!

2016. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2 gyerekem van, egyik 21 hónapos, másik 10 hónapos. Nagymamák nem idősek, de dolgoznak és van saját életük. Amikor van kis szabadidejük, nem akarom rájuk sózni a gyerekeket minden alkalommal.

Tudom sokan nem tehetik meg, de egy fizetett babavigyázó aranyat ér. Hetente 2x jön, addig én mindent elintézek, ő a gyerekekkel van, ha kell segít takarítani is és mindenki boldog. Nagymamák persze vigyáznak a gyerekekre, de akkor azért töltenek együtt időt, mert szeretnének, és nem azért , hogy én félörülten rohangáljak ügyintézni.

2016. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Még 1x elolvastam a kérdést...

A nagymamának kell hozzájuk menni és miközben vigyáz a gyerekekre még pakoljon is össze ha jól értem?

2016. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Anyósodnak kellene beszélni a sógornőddel. Nekem is két gyerekem van, ráadásul kis korkülönbséggel, néha rohadt nehéz. Anyuék heti 1x elviszik a nagyot 4-8-ig, nekem ez nagy segítség, néha próbálom magam itthon utoléri, néha meg próbálok lazulni kicsit, lelkileg, idegileg feltölt ha van 4 órám csak 1 gyerekkel, aki ráadásul ilyenkor tök nyugodt. Alkalmanként szoktam még megkérni anyut, hogy vigyázzon rájuk, ha elmegyünk havi egyszer nagybevásárlásra, vagy ha kéthavonta egyszer bemennénk a városba enni, nézelődni egyet, és ha valami olyan jön közbe ahova gyerekkel nem tudok menni. Mi anyuval megbeszéltük, hogy ha nekem nem tetszik valami a gyerekekkel kapcsolatban, akkor szóljak, azért van a szám, ha neki nem tetszik valami akkor pedig ő szól. Tehát ha neki nem jó az hogy holnap vigyáznia kellene a gyerekekre, akkor mondja és átszervezek mindent vagy megoldom gyerekekkel, és ebből soha nem csinálok problémát. Volt hogy csak 2 órára vitte el a nagyot, fáradt volt és nem volt kedve estig vele lenni, még ő kért bocsánatot, pedig nem kellett volna. Nem a nagyszülő dolga nevelni a gyerekeinket, bármilyen segítséget kapunk, akár csak 1-2 óra vigyázást annak is örülni kell. Szóval anyósod vegyen erőt magán és tegye szóvá hogy nincs energiája mindig vigyázni a gyerekekre. Te mást nem tudsz tenni csak anyósodnak sugallni, hogy nyissa ki kicsit a száját.
2016. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ayósodnak kéne szólni mikor nem ér rá. Amúgyanyukám is ilyen, sógornőm nem látja milyen fáradt (dolgozik, az ágyban fekvő anyját ápolja) és heti töbször elvárja, hogy vigyázzon a gyerekére, miközben ő maniküröshöz meg tornázni jár meg hasonló. Közbe meg elvárja, hogy vigyen kaját is és örül, ha még ki is vasal. Persze nem mer szólni anyukám. Én csak annyit teszek, hogyha hozzámm jön unokázni akkor kikedvezek neki finomságokkal meg beszélgetünk és nem hagyom, hogy házimunkát csináljon, csak unokázzon, amennyit kedve van.
2016. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!