Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valahol azt olvastam, hogy...

Valahol azt olvastam, hogy aki egyedül nevel egy autista gyereket, az egy "szent", annyira nehéz, mit jelent ez konkrétan?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Egy autista gyerek teljesen más, mint egy 'normalis' gyerek. Csak akkor ertheted, ha tapasztalod.
2015. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ez volt a kerdes hogy miben mas?gondolom azert le is lehet irni nem csak megtapasztalni
2015. okt. 10. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Több türelmet, odafigyelést, megértést igényelnek. Enyhébb érintettség esetén is gyakoribbak a hisztik, kiborulások, apróságokon is. Nehezebben fogadják el a szabályokat és az újdonságokat. Melósabb, de függ a szülő(k) habitusától és a gyerek érintettségi fokától is.
2015. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt arra érthették hogy az ember nem jöhet ki a sodrából. Nekem nem súlyos fokú de nem is legenyhébb fokú autista a kisfiam. Gondold el... sok auti alvászavaros - napokig ébren van. Minden illetve bármi ami eltér a szokásostól kihozhatja a sodrából. Az én fiam ha rájön egy-egy ilyen roham visít mintha nyúznák. Ha hajnal 4-kor akkor hajnal 4-kor. A legnagyobb "szentség" hogy nem "durranhat el az agyad". Hiába nem alszol napok óta ( nálunk ez nincs hála az égnek de két napos dühroham volt már... hozzá sem lehetett érni visított a szívünk szakadadt ki) és nem kiálthatsz rá pl hogy ELÉG stb.. és nincs 5 perc "szünet"... még sorolhatnám ( mert van szép oldala is de nem erre voltál kíváncsi) szóval néha nehéz.
2015. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem.és miért van egy ilyen dühroham?vagy teljesen ok nélkül van ez?pl.éjjel 4 kor?
2015. okt. 18. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
hátha még olvasod.. pl az oviban egy dadus meg akarta szeretgetni, és megölelte hátuljról. Két napig ki volt miatta. Éjjel pl felébredt, meert kígyót láttot a kerekedésben előtte, hogy az ágyban is van. És órákig tartott lenyugtatnom, minden takarót párnát le kellett pakolnom. De tényleg.. úg képzeld el, hogy pl amit te ki tudsz fejezni - pl hangos ez a zaj... ne érj hozzám... fáj ezem-azom... neki ezeket nehéz kifejeznie, és ez " kiakasztja". Konkrétan egy fogfájás is okozhat dührohamot. De minden auti más. Van olyan csoporttárs, aki ha meglát egy narancsot, kikészül:) de amúgy én imádom őket.. sok kis esőemnerke:) de tény, hogy türelem kell, mert ha előtte kibuksz az csak olaj a tűzre. Rácsapni a fenekére ha 60x is kitépi a kezét és elrohan??? Soha.... nem lehet.
2016. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!