Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vállal valaki két pici...

Miért vállal valaki két pici gyereket ha egyedül nem bírja?

Figyelt kérdés

Nem ítélkezni akarok, nekem egy gyermekem van. Sógornőmnek gyönyörű családja van, legalábbis látszatra. Van egy álomba illő férje aki borzasztóan szereti, rendkivul családcentrikus, rendes, tisztességes ember es van ket tervezett gyermekük. Ket kislány.

Amiota a masodik megszületett mast sem hallok csak, hogy a sogornom kikeszul, nem bírja, folyton anyosomnak passzolna a gyermekeit mondván Ő csak igy tudja elintézni a napi teendőit. (bevásárlás, takaritas, kozmetikus stb...) nekem panaszkodja ki magát anyósom, hogy sok mar neki h folyton az unokakra kell vigyáznia, mert rendben van, imadja oket es szívesen megy de neki is vannak dolgai, betegeskedik faj mindene es kimeríti az ide-oda rohangaszas. Azt mondta hogy minden nap nem fogja bírni... De ugye nem akarja elmondani a lanyanak mert megbantani sem akarja es szeretne segíteni. En latom a sógornőmön h szereti a gyermekeit, törődik velük, de megis azt latom Neki igy kenyelmes. En probaltam finoman utalni anyósomnak arra, hogy miert vallalja ha nem birja de nem akarok beleszólni .. Nekem id van segitsegem en is elek vele de a sogornom folyton nyavog, hogy O ezt nem fogja bírni... De konyorgom ha ezt O tudja akkor miert vallalt tudatosan ket gyereket? Semmi közöm hozza csak dühít h szinte elvarja h amig O bevasarol stb valaki otthon rendezze a háztartást plusz a lanyokra vigyazzon de mi lenne ha nem lenne aki besegitsen? Lehet, hogy rosszindulatunak tűnik csak kicsit kiakadtam rajta, hogy miert gondoljak sokan h a nagyszulonek kutya kotelessege az unokara mindenkor vigyaznia es besegitenie..


2016. febr. 5. 21:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szimplán csak kihasználja a sógornőd az anyját. Az anyja képtelen nemet mondani. Itt te nem tudsz semmit sem tenni, ezt kettejüknek kell megoldani. (Tapasztaltam, a tesóm ilyen anyuval.)
2016. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, a pici 4 hónapos. Heti kétszer járok sportolni, amikor anyósom vigyáz a kicsire. Akkor én most rossz anya lennék? Igen, nálunk is ha felajánlja (nem én kérem),hogy vigyáz rá, amíg elmegyek postára, nagybevásárolni, akkor elfogadom és nem cígölöm a Kicsit magammal. Nyilván ez nem minden nap van, hanem kb. két hetente-kéthetente egyszer.

Mondjuk én itthonról dolgozom is. Családi vállalkozás, és mielőtt született a Kicsi, akkor ment az egyik alkalmazottunk, aki a helyemre jött még előtte, így most úgy oldjuk meg,hogy besegítek a többieknek. És valóban sokszor én is kiborulok,hogy hol az idő! Azon a heti két sporton kívül nem igazán van más kikapcsolódási lehetőség. Azért ha belegondolsz,hogy két kisgyerek, háztartás, meló mellett heti két óra nem sok ám. Sőt! Igen, van,hogy én is baromi fáradtnak érzem magam. Pedig nekem is imádnivaló férjem van, aki többször "küldene",hogy menjek valamerre, amikor hazaér, de nyilván tudom,hogy dolgozik, ő is fáradt, nem akasztom a nyakába a két gyereket kétnaponta.

Szóval ítélkezni könnyű. Főleg úgy,hogy nem járunk más cipőjébe. Én nem szólom a 3 gyerekest, mert nincs 3 gyerekem, és nem tudom milyen lenne.

Ha anyósnak nyűg, finoman tudassa a lányával. Lehet szépen is közölni valamit. Ha megsértődik, akkor meg az van.

2016. febr. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerekekkel bizonyos szempontból sokkal nehezebb, mert egész embert kíván, mint nagyokkal. Amíg kicsik, az átmeneti állapot, amivel a sógornődnek meg kell küzdenie. teljesen mindegy, miért vállalt(ak!) kettőt, a gyereknevelés nem egyemberes dolog, még ha a sok elhagyott vagy elvált anyuka szereti is hangsúlyozni és bionygatni, hogy mennyire meg tud oldani mindent egyedül ő is. Tény, aki rászorul, megoldja. Aki megteheti, az kérjen segítséget. Itt egyáltalán nem az a gond, hogy nem bírja minden nap egyedül, hanem az, hogy nem tiszta a kommunikáció anyukád és közte. Amíg anyukád mosolyogva elvállalja mindig az unokákat, addig nem a sógornődre kell haragudni, amiért nem jut eszébe, hogy ez neki terhes. Anyukádnak el kéne mondania őszintén, hogy hogyan érez ezzel kapcsolatban, a sógornődnek pedig babysitter-t kellene felkérnie anyukád helyett, amikor csak lehetséges.
2016. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, a saját anyukájára bízza a gyerekeket, ezt félreolvastam. Anya és lány aközött meg pláne korrektebbnek kéne lenni a kommunikációnak (sőt, a saját anyukáját ismerhetné tényleg annyira, hogy felismeri a megjátszott jókedvet, stb.).
2016. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És még valami: mielptt meg nem születik a baba, senki az égvilágon meg nem tudja mondani, hogy milyen habitusú lesz, könnyű lesz vele, vagy nehéz Ismerek nem egy többgyerekes anyát, akiknek az első egy-két gyerekük olyan mintababa volt, hogy nagymellénnyel osztogatták az észt más anyukáknak, hogy ha az ő gyerekükkel nehezebb, akkor ők csinálják rosszul, és majd ők megmondják a tuti tippet. AZtán megszületett a következő gyerekük és csak álltak bambán, hogy ja, ilyen is van? HOgy egy gyereknél semmi nem válik be, ami a másik kettőnél bevált anno? És igen, attól az egytől önmagában majd' kipurcannak. Szóval ne ítélj....
2016. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudhatta előre, hogy mi vár rá. Amúgy meg lehet, hogy az a két gyerek nehezebb eset, mint a tied.

Az én fiam is egy rémálom baba volt, 3 éves koráig minden éjjel órákat fent voltunk. Napirendet 1 éves koráig képtelen voltam csinálni. Nekem nem segített senki az észosztáson kívül. Kiderült, hogy autista a gyerek. Eddig csak simán szar anya voltam.

Ahogy le is írtad te magad is. Semmi közöd hozzá.

Tudod nekem is mindenki milyen jótanáccsal szolgál? Kérj segítséget. Csak éppen nekem nincs kitől.

2016. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!