Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kanállal evésre, pohárból...

Kanállal evésre, pohárból ivásra szoktatás hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 18 hónapos. Nem akar kanállal enni és pohárból inni, legalábbis egyedül.


Ha én tartom a poharat, akkor ügyesen iszik belőle, de ha ráteszem a kezét, már tiltakozik, pedig cumisüvegből, csőrös itatóból már régóta egyedül iszik.


Kanalat megfogja, beleteszi a tányérba, kiveszi belőle, de kanalazni nem akar. Úgy evett már, hogy kajástól adtam a kezébe a kanalat, de újabban már el se veszi, ha kaját lát rajta. Villával nincs ilyen gond, bár egyedül nem tud vele felszúrni, segítséggel ügyesen eszik vele.


2016. febr. 10. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 20 hónapos. Van aki már egy évesen kanalat adott volna a kezébe, van aki szerint meg bőven ráér még két éves koráig. Néha megfogja a kanalat és a szájába teszi, én csak segítek neki "fellapátolni" a falatot, de nem ez a jellemző. Általában én etetem, ő pedig ügyesen hagyja. Így nagyon jó, mert kevesebb koszt csinálunk és hamarabb végzünk. Ha ő próbálna kanalazni, a fele kaja az ölében landolna, aztán 20 perc múlva megunná az etetőszékben való piszmogást és lekéretszkedne. Szerintem ahogy nő, és ügyesedik, menni fog az önálló evés is. Ha kéri a kanalat hagyom, de nem erőltetem. Előbb-utóbb úgy is megtanulja.
2016. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól csinálod. Meg kell neki hagyni a lehetőséget, és előbb-utóbb majd rákap. Az én fiam hónapokig úgy evett, hogy odaadtam neki a kanalat, de ő inkább csipegetett kézzel. A főzeléket is, mindent, kivéve azt, ami teljesen pépes. Aztán 2 évesen a kezébe vette a kanalat, és onnantól azzal evett. A pohárra már nem emlékszem, de az is valahogy így volt.
2016. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A poharat egyrészt add üresen is a kezébe, hogy szimplán csak fogja meg vagy vitesd el vele valahova, a fürdetésnél pedig tölts vizet bele, aztán ott nyugodtan kísérletezhet vele.

Az enyém is 1,5 éves és villával már ügyesen eszik egyedül pár hónapja (fel is böki rá az ételt), mert kivette a kezemből és maga akarta intézni. Most már a kanállal is kezdi csinálni, de persze még sok a maszatolás vele, illetve nem is mindig igényli. Nem erőltetném, ha viszont kéri, add oda neki és mutasd meg a helyes használatot.

2016. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!