Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 éves napköziseket milyen...

8-9 éves napköziseket milyen játékokkal lepnél meg?

Figyelt kérdés
Adódna egy lehetőség 20-30.000 Ft elköltésére, mit vennétek?

2016. febr. 11. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:

társasjátékokat. ekkora gyerekeknek már komolyabb játék is mehet. story kocka, dixit, catan, stb. ennyi pénzből ha jól gazdálkodsz 4-5-6 játékra is futja (mallponthun most még többre :))

esetleg csocsó, de kis méretben az ugye csak 2személyes...

rajzeszközök is szóba jöhetnének.


mekkora létszámú csoport?

2016. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

10 gyerek van.


Köszönöm a választ!

2016. febr. 11. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

10 gyereknek tényleg jó, ha tudsz venni 3-4féle társast, különböző témákkal, különböző elven működőket.

lokigai, stratégiai, kifejezetten társasági játékok. rengeteg jó játék közül válogathatsz.

csak ne a dob-lép alapú egyszerűt válaszd, mert hamar ráunnak.


a korábban soroltak mellé jó lehet még a carcassone, rizikó, pandemic, elfenland... kártyajátékok közül a dixiten felül gyűrűk ura, hobbit, aranyásók...

2016. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Csak alap kiegészítőket vegyél: Néhány bábut, dobókockát....

A játéktáblákat ők maguk rajzolják meg kartonpapírra, a játékszabályokat vadászd le a netről, a tematikus Facebook csoportoktól, vagy olyanoktól mint akár én magam. :D

[link]

[link]


Esetleg kínai boltban vegyetek UNO kártyákat, az megunhatatlan, és mindig népszerű.

2016. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Társast, illetve nálunk nagyon népszerűek voltak tavaly (másodikban) a különféle kreatív, kézműves dolgok, pl. vasalógyöngy.
2016. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom😊
2016. febr. 11. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Vagy a bábukat is (lehetőségek szerint) gipszből, só-liszt gyurmából, vagy agyagból formázzátok ki magatoknak, és fessétek ki.


Nagyobb táblát például viaszosvászon asztalterítő hátoldalára is rajzolhattok filccel. Ehhez nagyobb bábuk dukálnak: öntétek ki karton tojástartóban gipszből, majd a kartont, (ami ráragad a gipszre mire az megköt) vágjátok egyenként ki. Kaptok tojástartónként 6 nagy méretű bábut, amit kifesthettek különböző színűre :)


Mindezeknek természetesen szintén van költségvonzata, (ami elszámmoltatható,) VISZONT egyrészt a gyerekek sokkal jobban megbecsülik, amit ők saját maguk készítettek, másrészt összességében költséghatékonyabb is így. A játékkészletenként plusz egy-egy kézműves foglalkozásról ugye nem is beszélve, ami szintén leköti őket addig is.


Egyedül dobókockát nem célszerű magatoknak készíteni, mert azt szabályos, kiegyensúlyozott, egyforma oldalú kell hogy legyen. (A bábu, korong stb nem baj ha csálé) :)

Viszont ilyen "100forintos" jellegű boltokban nagyobb méretű, színes dobókockákat is lehet venni, aminek egy egész csoport közös játékához szintén elég látványos, élményszerű a használata.

2016. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

ezzel csak az a baj, hogy egy 8-9 éves gyereknek már nem biztos, hogy elég élményt nyújt az a játék utána, hogy annyit lépek, amennyit dobok.


tehát lényegében lesz néhány kézműves foglalkozás egy csomó klassz kreatív dologgal, amik aztán bekerülnek a sarokba.

2016. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: Ki mondta, hogy a hagyományos dob-lép szisztéma szerint kell játszani? Az általam linkelt gyűjteményekben egyik sem ilyen.

Ettől persze a bábuk, korongok, dobókockák sok mindenben hasznos segédeszközök akkor is, ha a játéknak ezen túli mélysége is van. (Pld ha dob, akkor eldöntheti, melyik bábuval lép, vagy egyéb módon a kocka csak a lehetséges választható variánsokat adja meg.)

2016. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

<< story kocka, dixit, catan, stb. >>


Story kocka helyett használjatok "Story Könyvet". Válasszatok ki egy fordulatos, lehetőleg vicces mesekönyvet, de az se baj ha egy kötelező olvasmányt.

Amikor az éppen következő játékos dobna egy új kockát, amiek az ábráját kellene beleszőnie a történetbe, üsse fel a könyvet találomra, és ott olvassa fel hangosan az előre megbeszélt sortól kezdődő első mondatot. (Pld mindig a páratlan számú oldalról az ötödik sorban kezdődő első mondatot.) EZT a mondatot használja fel a történet folytatásához úgy, mint ha valahogy beletartozna a történetbe. Sokkal viccesebb fordulatosabb lesz így, mint a kockákkal, és több kreativitást is ki tud hozni a gyerekekből!

(Őszintén szólva ez a kedvencem, - most szombaton is fogom játszani otthon Rákospalotán, ahol nyílt társasjátékos napot szerveztem) :D


- - -


Dixitet még én is csak néhány hete játszottam, elsőre talán megéri egy készlet, de aztán ha már mindenki ismeri a képecskéket, és a hozzájuk megszokott szófordulatokat (amikor elvileg ideje lenne megvenni a "kiegészítő készleteket" hozzá) akkor a gyerekek maguk rajzoljanak képecskéket, például mindenki 4-5 db színes képet négyfelé vágott papírok egy-egy darabjára, majd ezután keverjétek össze a papírokat: Már mehet is tovább a Dixit!

2016. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!