Ti hogy alszotok?

Figyelt kérdés

Az imént olvastam egy cikket, és kíváncsi lennék, ki hogy csinálja :) a cikkben az állt, hogy a gyerekek kb. 2 éves koruk környékére megérnek arra, hogy önállóan aludjanak el. Azaz (az én értelmezésemben) olvasol neki mesét, majd elköszönsz tőle, jóéjt, puszi, kijössz, ő pedig alszik..


A mi kisfiunk 3 éves, és a mai napig úgy alszik el, hogy olvasom neki a mesét, aztán ledőlök mellé, ő fogja a kezemet, elalszik, majd amikor elaludt, én kijövök (vagy bealszom én is :) )


Van, aki hasonlóképpen altat? Vagy már "minden" gyereknek öállóan kellene aludnia ebben a korban? :)


2016. febr. 17. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Erre nem tudok válaszolni, mert a letevős-elköszönős verzióban alszik a lányunk néhány hetes kora óta.

Szerintem attól is függ, mire lett szoktatva.


Nála a bölcsődétől féltem alvás szempontjából, mert hűvös, sötét szobában alszik, zaj nélkül. Bölcsődében egyiket sem tudják biztosítani. Pár hét alatt gyönyörűen elaludt és azóta is alszik ott is.

2016. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Ferber módszerrel altattam a lányomat, így már 1 hónapos korától átalussza az éjszakát. Még fél éves koráig éjjel 1-kor megszoptattam és reggelig aludt. Most 2,5 éves, este 8-reggel 8-ig alszik. Délután ugyan így leteszem és csend van.
2016. febr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

6 éves a fiam, kb fél éve alszik el önállóan, amióta stabilan nem alszik délután. Vagyis nem teljesen önállóan, mivel ott ülök a szobában, és a 4 éves húga kezét fogom, amíg el nem alszik. Érdekes, ő délután egyedül, könnyen alszik el, este viszont még szüksége van rám. Előbb- utóbb, felteszem, ő is kinövi.

Ja, mamàknál elalszik ő is egyedül, szóval képes a mutatványra, csak nem szereti.

2016. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Még a szoktatásról: mindkettő önállóan aludt el féléves koráig, utána kezdtek utánam sírni. Azt meg nem hagytam sokáig, annyit nem ér az egész.
2016. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 éves múlt, ő magától alszik el. Mese, puszik, kijövünk és aztán elalszik. Mondjuk ő sosem igényelt semmilyen altatási módszert pici korában sem, babának is betettük az ágyába, befordult a falnak és aludt.
2016. febr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert amíg cumizott fiam, pont így volt.

Befeküdt az ágyába, megkapta a 2,5 dl tejet cumisüvegben, puszi, villanyoltás, és kijöttem. Mire megitta az üveg tartalmát, elaludt. Beosontam, kihoztam az üveget, és ennyi.

Ez kb 2,5 éves koráig volt így. Akkor elhagytuk a cumis üveget, így változott az este: fürdés, öltözés, tej, fogmosás, mese, alvás.

Most már én is így csinálom, mint te. 1 mese, utána villanyoltás, és mellé fekszek, amíg elalszik. (most 3 éves)


Szerintem 2 évesen még nagyon kicsi, hogy egyedül aludjon el.

2016. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hónapos korától lerakom a kiságyába, majd simi és kijövök a szobájából (előtte általában beájult a cicin). Kb. 1 éves korától, amióta már csak ebéd után alszik egyszer, ugyancsak lerakom és kijövök (korábban a napközbeni alvás otthon nehezebben ment).
2016. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én még kisebb korában próbáltam kiosonni, amikor még félálomban volt, de mindig résen volt :) vagy ha sikerült kimennem, tuti, hogy felébredt, és visszahívott :) mondjuk nekem nem okoz gondot a közös elalvás. Meglátjuk, mikor változik :)
2016. febr. 17. 14:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit kellene, meg mit nem, de a fiunk 2 éves múlt és úgy alszik el, hogy ott van egyikünk mellette és simogatja, paskolja a fenekét vagy csak fogja a kezét. De általában hamar elalszik. Kicsi babakent sem aludt el egyedül sohasem, ha egyedül hagytuk, akkor ordítva sírt, próbáltuk a suttogót stb, de semmi haszna nem volt, így inkább ott voltunk vele. És őszintén megmondom, hogy megértem, hogy miért igényli, én is sokkal jobban alszom, ha a férjem ott van mellettem, de pl Valentin napra is annyit kértem csak, hogy simogasson álomba. Mennyei volt. :-) Bevezetjük gyakrabban, mert hihetetlenül relaxáló. Egyébként én szeretem altatni a fiunk, ez egy ilyen kis nyugodt, esti kikapcsolódás, nézi a kis arcát, nem foglalkozni semmivel. Minket is így altattak a szüleink, de mindannyian megtanultunk ovis korunkban magunk elaludni, és nem a szüleinkkel.
2016. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

az en lanyom most 19 hos, magatol elalszik 6 honapos kora ota...akkor raszantunk egy ejszakat hogy raszokjon a cumira, azota berakom az agyba puszit adok befordul es alszik...a szobaban sem kell bent tartozkodnom se nappal se este. most kezd rajonni hogy cumi nelkul is megy minden szoval azzal sem lesz gond hogy elvegyuk.

de nem hiszek abban hogy minden babanal sikerrel alkalmazhato a suttogo a ferber es egyeb alvastrening. van aki tarsasagot igenyel ez teny. az egyutt alvassal nem tudok azonosulni.

2016. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!