Ti hogy alszotok?

Figyelt kérdés

Az imént olvastam egy cikket, és kíváncsi lennék, ki hogy csinálja :) a cikkben az állt, hogy a gyerekek kb. 2 éves koruk környékére megérnek arra, hogy önállóan aludjanak el. Azaz (az én értelmezésemben) olvasol neki mesét, majd elköszönsz tőle, jóéjt, puszi, kijössz, ő pedig alszik..


A mi kisfiunk 3 éves, és a mai napig úgy alszik el, hogy olvasom neki a mesét, aztán ledőlök mellé, ő fogja a kezemet, elalszik, majd amikor elaludt, én kijövök (vagy bealszom én is :) )


Van, aki hasonlóképpen altat? Vagy már "minden" gyereknek öállóan kellene aludnia ebben a korban? :)


2016. febr. 17. 13:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

úgy 10 hónapos kora óta nem alszik el egyedül. (kicsiként belealudt az esti cicibe, aztán volt jópár hónap, amikor cici után letettem, meséltem, elköszöntem, még kcsit mesélt magának, aztán belelaudt)

szóval most 5 éves, esti mese után (ami vagy tévé EGYÜTT, vagy olvasok, választhat minden este) bújik, úgy alszik el. jobbik esetben mellettem, rosszabbi esetben rajtam.

aztán megpróbálok kisunnyogni :o

ha felébred a parketta reccsenésére, akkor visza mellé (büdös kölke, arra felébred! de amikor köhögés miatt majd megfulladtam mellette, akkor édesdeden aludt), és újra várok, amíg el nem alszik.

ha éjjel felébred, megyek vissza mellé.

egy időben ha visszaaludt, megint otthagytam... majd megint, majd megint... majd évek alatt meguntam a vándorlást (na meg néha arra ébredtem, hogy párom utánam hozta a takarót :)), és már célirányosan ha ébred takaróval megyek mellé. minden egyes éjjel.


voltak elveim. külön szoba, külön ágy. arról nem szólt a dolog, hogy mindez apának jár :)

de most már nem erőltetem. miért kellene egyedül elaludnia, ha azt látja, hogy én sem egyedül alszok?

olyan gyorsan fel fog úgyis nőni, had bújjon még hozzám. még csak most született... és pár év, aztán anya úgyis ciki lesz :o :D

2016. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Az enyém 10 hónapos koráig gyönyörűen aludt, öröm volt az élet, leraktam az ágyba és magától elaludt :) Aztán ez szépen megváltozott, elkezdett sírni utánunk. Mindig ott kell lenni vele és paskolni a fenekét amíg el nem alszik, ez kb 5-15 perc max. A gondom inkább azzal van ha éjszaka felkel és ordít. Az elején próbáltam visszaaltatni az ágyában, annyit értem el hogy az ordítástól felebredt, szóval mostanában gyorsan kikapom az ágyából és magunk közé teszem, rögtön elalszik :)

Nálunk valószínűleg a biztonságérzetével van gond. Volt egy nagy műtétje amiből nehezen tudták felébreszteni és akkor is rögtön ordított, azóta van ez a rossz alvás de remélem egyszer még helyrerázódik, de azóta érezhetően bújósabb,csimpaszkodóbb de megértem teljesen szegénykémet.

2016. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem egyformák a gyerekek. :)

A lányommal úgy volt, ahogy a fiaddal, sokáig velem aludt el. Kisfiam az első perctől egyedül alszik, ő így szereti. Ne aggódj, nincs törvénybe foglalva. :)

2016. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan 2,5 éves kora óta van a mostani rendszer: olvasás (felváltva a férjemmel), kis beszélgetés, éneklés aztán kijövünk. Ő még "olvas", énekel a plüsseinek, változó hogy mennyit.

Néha átkiabál valamit ha "extra" dolog van, pl télapó, úszás, Állatkert az ovival.

2016. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!