Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyermeketeknek...

3-4 éves gyermeketeknek milyen készítményeket tesztek a kenyérre?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül egészségmániából, hanem odafigyelés miatt én is úgy gondolom, hogy a felvágottak, húskészítmények, virslik nem biztos hogy emberi fogyasztásra valók (főleg a bolti, vákuumcsomagolt, de a házi hentesmester is hasonló alapanyagból csinálja a virslit).

Milyen kencét, feltétet raktok a kenyérre amit szívesen megeszik?



2016. febr. 22. 09:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanazt eszi a lányunk, mint mi.

Én megveszem a 600ft/kg-os párizsit is, mert sajnos nem telik több ezres sonkákra, veszek májkrémet, virslit is.

De amiben tudom mi van persze az a házi készítésű krém.

Ha húslevest főzök, akkor a leveshúsból szoktam pástétomot készíteni (hús, margarin, só, bors, mustár), ez rettentő finom pirítóssal, hamar elfogy :)

2016. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

nutella

vaj és főtt tojás(+sajt)

kőrözött

Sonka-paradicsom

szalámi és valami zöldség

lekvár

májkrém

vajas mézes

Az élethez nálunk hozzátartozik,hogy húskészítményeket fogyasztunk.Én is azokon nőttem fel, a szüleim is,és még egyikünk sem halt bele.

2016. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Minőségi felvágott nyugodtan mehet. Ezenkívül sajtkrém, vajkrém, zöldségek, illetve természetesen a Nutella is népszerű, de ezt nem engedem minden nap.
2016. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
A vajas, reszelt répás kenyér nagy kedvenc. Tojassalata, tojaskrem, tonhalkrem, franciasalata is gyakran van, ezeket is nagyon szereti. Én nem veszek felvagottat meg hasonlókat -nem szeretjuk- helyette sült vagy főtt színhús kerül a kenyérre szeletelve. Szinte minden zöldséget szeret, így valami mindig kerül még a kenyerere: paradicsom, paprika, metélőhagyma, mikor mi.
2016. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

pizzás melegszendvicskrém (paradicsom, hagymán lepirítva, fokhagymával, pizza fűszerrel bazsalikommal). Erre sajt és akkor úgy melegszenya.

cukkinikrém, padlizsánkrém, tojáskrém, kőrözött. Mi is ezeket esszük.

2016. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

ja, répáról jut eszembe, hogy ezt mi próbáltuk és elég jó:

[link]

2016. febr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Pirítósra tonhal. (a citromos a kedvenc)

Lekvár, lágy tojás, krémsajt.

2016. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

A jó minőségű felvágott sem egészséges, gyereknek semmiképpen.


Tessék, leírtam egy jó minőségű sonka tartalmát a csomagolás alapján:

"Sertés combszínhús (85%), Víz, Jódozott nitrites só (étkezési só, kálium-jodát), Glükóz szirup, Emulgeálószerek (E451, E452), Zselésítő anyagok (E407a, E508), Ízfokozó (E621), Antioxidáns (E316), Tartósítószer (E250), Bevonat: színezék (karamell), glükózszirup fűszerkivonat, aromák"


Oké, hogy 85% színhús, de a maradék 15%...

2016. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó: persze, nem a legjobb étel a felvágott, de akinek nincs pénze sült/főtt színhúsra, mint ahogy az egyik válaszadó írta, hogy ők azt esznek, az mégis mit egyen a gyerekével együtt?

Szerinted az óvodában, iskolában is színhúst kapnak? Megsúgom: nem.

Nagyanyáink, dédnagyanyáink is ezen éltek, mégsem haltak bele 40-50 évesen.

2016. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

igazából nem, mert nagyanyáid dédanyáid maguk vágták a disznót, füstöléssel és sóval tartósítottak, színezéket ilyesmit meg azt se tudták létezik..

szóval egyébként mi minden év decemberében keresünk olyat ismerettségi körben aki disznót vág, füstöl, kolbászt tölt, és tőle veszünk rakat mennyiségű húst és lefagyasztjuk...aztán esszük amíg kitart. de ősszel már nincs belőle, ezért én is szoktam felvágottat venni...csirkemell sonkát pulykamell sonkát...nem hiszek abban, hogy ebbe fogunk belehalni :) nyugodtan adhatod a gyereknek, mi palizeren nőttünk fel és még élünk..a lényeg a mérték. ne állandóan ilyesmit egyen: pl vehetsz amúgy májat, kisütheted, májzsíros kenyér isteni..meg most olyan olcsó a sertés hogy érdemes lehet húspástétomokat is csinálni, vagy házi májkrémet.

2016. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!