Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bírjátok rá 4-5 évesete...

Hogyan bírjátok rá 4-5 éveseteket, hogy este időben elaludjon?

Figyelt kérdés
Hiába kerül időben ágyba, kezdődik a műsor: pisilni kell, szomjas vagyok, fontos mondandóm van stb...Reggel meg feszült, kialvatlan , ideges. Kinek mi vált be? Köszönöm!
2016. febr. 24. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
A napirendünk szigorú betartása. Ovi után választhat egy programot, például játszóház, játszótér, rokon, barát kisgyerekkel való játék, játék az udvaron, utcán, velünk társas.. tehát ésszerű keretek között bármi amit ő szeretne. Ez tart fél 5 től háromnegyed hétig. Utána mindig közös vacsora, fürdés, még fél óra összebújva mesézés miközben kakaózik, majd pisi. Mindig fél 9kor kerül ágyba, ott még egy mese, szigorúan csak egy, és nem több. Utána puszi, elmondom hogy szeretem és kijövök. Persze mikor egy egy szakasz vége felé közeledünk, szoktam figyelmeztetni, hogy lassan indulunk, lassan fekvés, alvás. Nem is szokott probléma lenni, nagyon ritka az, hogy nem alszik kilenckor. Azt vettem észre, megnyugtatja ez a napirend, meg persze alaposan le is fárad:-)
2016. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megvan a menetrend: fogmosás, lefekszik, esti mese. Ezek után végigmegyek a listán: ivás, wc, adott puszit a tesónak (2 hónapos) - ha ezek után kér inni, nem kap; aztán énekelek és kijövök. Általában f9-9 között jövök ki (a férjem később, őt néha ráveszi még 1-2 mesére sajnos).


Az, hogy mikor alszik el, más kérdés. Erre nem tudom "kényszeríteni". Miután kijövünk, még halljuk hogy énekel/mesél a plüssállatainak.

2016. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ezt szokta meg,hogy fürdés,fogmosás,esti mese lefekvés,még tuti kijön hogy még inni vagy pisilnie kell,de ez pár perc utána megy és alszik. 5 éves lesz.
2016. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A napi rutin mindig ugyanaz. Vacsi 7-kor, fürdés, fogmosás, mese. Legalább 20-30 percet mesélek neki. Aztán elküldöm pisilni és inni. Aztán mellé bújok én vagy az apja, és beszélgetünk halkan, félhomályban. Akkor meséli el a nagy napi gondjait, mi volt az oviban stb. Ezt megbeszéljük, konfliktusra megoldást javasolunk stb. Ez általában szintén 20 perc. Ez fontos neki, ettől nagyon megnyugszik. Ilyenkor már látszik, hogy álmosodik, tehát kijövünk a szobájából. 10 perc múlva alszik. Ha még éber, kérni szokta, hogy tegyünk be a hifibe gyerekdalokat vagy mese CD-t. De ilyenkor is hamar el szokott aludni. Nem járkál ki, mivel előtte már elég figyelmet és törődést kapott, ivott, pisilt.....

Vacsira nem kap olyat, ami élénkítő hatású, pl. kakaó, csoki, fekete tea stb.

2016. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!