Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktathatnám le a 4...

Hogy szoktathatnám le a 4 ésfél éves fiamat arról, hogy ne kelljen neki mindenért könyörögni?

Figyelt kérdés
Ha enni kell, ha wcre menni, ha fürdès van mindenért rimánkodni kell, mert Ő elvan a játékaival vagy a tv-vel vagy épp az aktuális elfoglaltságaval.

2016. febr. 29. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem fogad szót valami büntetést kap.
2016. febr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Màr miért menne, amikor a jàték érdekesebb...valószìnűleg meg sem hallja amit mondasz neki, mert el van merülve a dolgàban. Ne rimànkodj, ne könyörögj. Ha elsőre nem csinàlja amit kérsz, akkor odamész szépen, kézen fogod-vagy ahogy akarod, felàllìtod és viszed-pisilni, fürdeni, vacsizni, akàrmi. Probléma megoldva.


Az enyém is ennyi idős. Sokszor kell így irànyìtani.

2016. febr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is ez van. Szépen kérem egyszer, kétszer, háromszor, meg se hallja. Felkapom és viszem, akkor vonyít. Mostanság kompromisszumot kötünk, ez úgy néz ki működik. Pl. azt a legót még felépíted, vagy azt a mesét még megnézed és fürdés rendben? Megérti, mert rájött, hogy így jobban jár, mert ha nem fogad szót így se, akkor azonnal abba kell hagynia a játékot, anya könyörtelenül elviszi, h nem fogad szót! :)
2016. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
+1: ne kérdezd meg, hogy "rendben?". Ezt a legot felépìted, utàna megyünk fürdeni. PONT :) egy Vekerdy előadàson pont volt erről szó.
2016. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ígyígy! Belegondolva én se szoktam megkérdezni, nem tudom miért írtam :) Csak közlöm. Ő szokta mondani, hogy rendben.

Tényleg ezt mondta a Vekerdy? Akkor jó nyomon vagyunk :-P

2016. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizony. :) ez megmaradt, meg még néhàny dolog, nagyon jókat mondott, érdemes elmenni és meghallgatni
2016. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Ne könyörögj. Kérd meg kedvesen, aztán figyelmeztesd, hogy este 8-kor be fogod fejezni a meseolvasást. Cipeld el fürödni nyolc előtt 10 perccel, aztán dugd ágyba és közöld sajnálkozva, hogy aznap a mesére sajnos nem maradt idő. Nem baj, ha nem ismeri az órát, elég megmutatni, hogy hol lesz a nagymutató villanyoltáskor.

Evésért meg pláne ne könyörögj. De ha lekéste az étkezést, várja meg a következőt. Én WC-re se zavargáltam soha az enyémeket. Figyelmeztettem őket, azt mondták nem kell, és kész.

Egyetlen kritikus pont a reggeli indulás, ahol nem ő késik el, hanem te. Bátran mondd el neki, milyen kellemetlen neked, ha nem érsz be a munkahelyedre. Ha jóban vagytok, ez nem lesz közömbös neki. Segíthet, ha készítetek egy rajzos menetrendet, amit jól látható helyre kitesztek a falra. (öltözés,WC, reggeli, fogmosás, kabát, indulás ) akkor nem neked kell utasítgatni, csak megkéred, nézze meg, mi következik. Köszönd meg neki, ha egy-egy reggel gördülékenyen mentek a dolgok, hangsúlyozd, milyen jó volt ez neked, mennyire örültél, elérted a buszt, stb. Akár matricákat is ragasztgathattok egy lapra minden sikeres reggelen, és ha ebből 5-8-10 összegyűlt, kaphat valami előre megbeszélt jutalmat.

2016. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyerekek más szemmel látják a világot. Még a fürdoszobaig vezető utban is sok az érdekesség amivel foglalkozni kell :)

Neha meg kell állnunk, nem csak a napi rutinnal pörögno ahhoz hogy meglássuk az ő világukat és mindjárt könnyebbrn motiválhatók lesznek.


Valahol szebben meg van fogalmazva hogy nagyon gyorsan elrepul a gyermekkor hagyni kell őket benne a napi rutin csak megöli a szépségét

2016. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!