Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon elrontottam? Lazulni...

Nagyon elrontottam? Lazulni fog az emlék vajon később?

Figyelt kérdés

A közel két éves lányom néhány hete horribilis módon eszik. Egyik alkalommal szándékosan leverte a tányért az asztalról. Elfutott a méreg és tenyérrel egy nagyot csaptam az asztalra. Kiabálni nem kiabáltam, de a dörrenéstől megijedt, és bár nyugodt hangon szidtam le, láthatóan a pityergés szélén volt.

Utána megölelgettem, elnézést kértem az asztalra csapásért és elmondtam, hogy ettől függetlenül nem szabad a tányért a földre dobni.


Viszont azóta, ha nem figyel vagy háttérzaj van és figyelemfelkeltő céllal tapsolok, főleg, ha zavarosban halászik és a nevével együtt jön a taps, akkor megint pityeregni kezd. Nem sír, de az ökleit a szeméhez teszi, legörbül a szája és szégyenlősen lehajtja a fejét.


Tudom, hogy helytelen volt a reakcióm, nem kellett volna ráijesztenem az asztalra ütéssel. Megütni nem is szoktuk, kiabálni se nagyon, inkább megfelelő hangsúllyal mondjuk a nevét és csúnyán nézünk, ha rosszat csinál.


A tapsolást úgy kell elképzelni, hogy ha pl. a konnektort piszkálja és alkalmi süketet játszik, akkor szoktam egyet tapsolni egy "Azt a mindenit! Tudod, hogy nem szabad!" kíséretében. Hagyjam abba inkább? Mivel helyettesítsem?


2016. márc. 8. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
nem is kell ehhez kicsinek lenni, én magam is frászt kapnék a tapsikolástól..
2016. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ott rontottad el, hogy utána bocsánatot kértél. Most tudja ha ilyen fejet vág mindent lehet.
2016. márc. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Én is azt gondolnám, hogy játszik veled.

Rászólsz, cserbül a szája, sajnálod, mehet tovább.

2016. márc. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de én nem értem, hogy mi volt annyira durva a fenti sztoriban. Nem bántottad a gyereket, rácsaptál az asztalra, mi van akkor? Néha muszáj határozottabban fellépni. Szerintem is a bocsánatkéréssel rontottad el, a 2. és 3. válaszolóval értek egyet.
2016. márc. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valamit félreértettetek, mert nem hagyok rá semmit, amit nem kellene. De a fegyelmezést nem félelemkeltéssel akarom elérni, ami most úgy tűnik, hogy benne van a dologban.


Ha egy felnőtt mellett váratlanul megfújnának egy légkürtöt, szerintem ő is baromira megijedne. Valami hasonló élmény lehetett neki, mert tényleg teljes erőből vágtam rá az asztalra mellette.

Bocsánatot pedig azért kértem, hogy a későbbiekben ő is így tegyen, ha nem megfelelően viselkedik, lássa be, hogy hibázott.

2016. márc. 9. 08:13
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Akkor mivel szeretnél fegyelmezni a 'félelelm keltés' helyett?

A lányod még nincs két éves, vagyis ész érvekkel nehéz lesz őt fegyelmezni.

A gyerekek, főleg amíg ilyen kicsik azért nem rosszalkodnak, mert 'félnek' a büntitől.

Később ahogy nőnek, persze már értik is a miérteket, de ehhez egy alig két éves még kicsi.

Az előzőekkel értek egyet. Rájött, hogy ha fegyelmezed őt és ő biggyedő szájjal néz rád, akkor nem lesz bünti. Manipulál Téged, te pedig hagyod.

Nem hülyék, csak gyerekek. :)

2016. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Természetes emberi reakció volt részedről, és a gyereknek is meg kell tanulnia, hogy néha túlzott reakciókat vált ki másokból. Szerintem egyáltalán nem gond, hogy jelezted, hogy túlreagáltad.

Meg fogja tanulni kezelni, egy gyereknek igenis szüksége van némi frusztrációra, kellemetlenségre az életben, érni fogja még jópár... a lényeg, hogy megtanulja kezelni, feldolgozni.

2016. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az asztalra csapás nem tragédia, elfogja felejteni de mondjuk a tapsolást nem kötném össze a rosszasággal márpedig te megtetted



Szóval, ha tapsolsz akkor ő rosszat csinál...erről leszoknék,

sajnos a sogornőm is így csinálta, bocsi de a 6 éves gyerkőc nem tud egy cirkuszt végig ülni a tapsolás miatt...


Nem kioktatni akarlak, de szerintem a megfogom határozottan a kezét és azt mondom nem szabad az hatásosabb mint a tapsolás...

2016. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is kihasznalja, hogy megsajnalod. A tapsolas nem a megfelelo modszer. 2,5 evesemmel most jutottunk el oda, hogy buntit kap, ha rosszat csina . Sajnos nem tudok folyamatosan rafigyelni es 1 perc alatt felforgat mindent :) Ha rosszalkodott vagy hisztizik a semmiert, akkor szepen elmondom neki, hogy miert kap buntit. Beultetem a szobajaba az agyara es amig le nem nyugszik, vagy "le nem jar a buntije", nem johet ki. Nekunk ez bejott. Nem ijesztgetem a gyereket, tudja, hogy ha rosszat csinal buntit kap. A testi fenyitesnek sem vagyok hive.
2016. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de tényleg nem értem, hogy szerintetek miként használja ki, hogy állítólag megsajnálom?
2016. márc. 9. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!