Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális hogy bal...

Meddig normális hogy bal kezét használja a babám?

Figyelt kérdés
1,5 éves, bal kézzel rajzol, bal kézzel eszik, de ha erőltetem, jobbal is mindent meg tud csinálni, önmagától mégis a balt használja..ez meddig normális? vagy most már tuti bal kezes lesz?
2016. márc. 14. 11:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

De most mi nem normális abban, hogy bal kézzel csinál bármit is?

És miért kéne bármit is erőltetni?

Te most komolyan azért, mert bal kézzel csinál mindent, erőlteted, hogy a jobbal csinálja?

És ha balkezes lesz, akkor mi van?

Amúgy igen, lehet, hogy bal kezes lesz.

De nyugi, ettől egy cseppet se lesz kevesebb!:)

Erőltetni semmit nem szabad!

2016. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Miért baj, ha balkezes? Nem is értem. Nem kell erőltetni. Semmi hátránya nem lesz az életben, ha balkezes lesz.
2016. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
nem. na. nem eroltetek semmit. az hogy bal kezes lesz sok szempontbol kenyelmetlen de nyilvan ettol.nagyobb gondja az eletbe ne legyen. a kerdesem arra iranyult hogy mi az az eletkor amikor mar eldol hogy jobb vagy bal kezes e. mert ugy tudom.egy ideig mindkettot egyforman hasznaljak.
2016. márc. 14. 12:09
 4/27 A kérdező kommentje:
nem az volt a kerdes hogy baj e ha egy gyermek jobb kezes de koszonom a valaszaitok :) van itt olyan aki esetleg tudja hogy mikor dol el hogy egy gyerek bal vagy jobb kezes lesz e?
2016. márc. 14. 12:10
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Kisfiamnál már egészen kiskorában lehetett látni, hogy a bal kezét preferálja, abban fogta a kanalat, a kekszet amit rágcsált, mindent. Biztosak voltuk benne, hogy balkezes. Már másodikos, semmi hátránya nem származik belőle, kicsit csúnyábban ír.
2016. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik rokonunk kisfia balkezes, de ezt már kb. ahogy elkezdte használni a kezét mindenre (evés, ivás, játék), egyértelmű volt, hogy a bal kezét használja és ez így is maradt.

Amúgy ez már magzati korban eldől, hogy valaki jobb vagy balkezes lesz.

2016. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Meddig normális? Mindig is normális dolog volt és lesz is, ha valaki balkezes.

Az miért baj, ha balkezes? Ugyanúgy teljes értékű ember egy balkezes is.

Kényszeríteni, hogy a másik kezét használja, nem szabad.

Amúgy meg rengeteg híres ember is van, akik balkezesek és ééééérdekes, de őket ez cseppet sem zavarja: Nicole Kidman, Kate Hudson, Angelina Jolie, Keanu Reeves, Hugh Jackman, stb stb stb....

Sőt Beethoven is balkezes volt.Meg da Vinci, Picasso, Mark Twain stb.

[link]

2016. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

6 éves korig dől el, hogy melyik kéz a domináns. de ez nem azt jelenti, hogy változni fog, ha mindent balkézzel csinál akkor változik. vannak gyerekek akik két kézzel csinálnak mindent, ott kérdés, mert nagyon fontos, hogy a domináns kézzel tanuljon meg írni. szörnyű gondokat okoz ha az ellenkező kézre erőltetik rá, mivel neki az agya is teljesen fordítva van használva, így egy életre megnehezíted a gondolkozását ha most erőlteted, hogy a másikkal csináljon bármit, ezt tilos!


még azt tudod megnézni, hogy melyik lábbal lép előre, illetve melyikkel rúg labdába. ezekkel már 100% lesz, hogy melyik oldala a domináns

2016. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért írtuk itt többen is, hogy ne erőltesd, mert te magad írtad, hogy erőlteted. Valamint a közlendőd hangvételéből az derül ki, hogy számodra probléma, hogy balkezes. De ha tévedtem, akkor bocs.
2016. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Az már nagyon kicsi korban el döl, ahogy a cumiért nyúl stb..... Mivel balekzesnek születik így a másik agyfélteke az erösebb. Tudom mert én is balkezes vagyok csak nálam azzal cseszték el ,hogy rá kényszeritettek a jobb kéz írásra és ez diszleksziát váltott ki. Neki ez a normális mert balkezes. Igen 100% ,hogy az lesz. [link]
2016. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!