Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális hogy bal...

Meddig normális hogy bal kezét használja a babám?

Figyelt kérdés
1,5 éves, bal kézzel rajzol, bal kézzel eszik, de ha erőltetem, jobbal is mindent meg tud csinálni, önmagától mégis a balt használja..ez meddig normális? vagy most már tuti bal kezes lesz?
2016. márc. 14. 11:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"még azt tudod megnézni, hogy melyik lábbal lép előre, illetve melyikkel rúg labdába. ezekkel már 100% lesz, hogy melyik oldala a domináns"


Nagy igazság, de ez sem 100%.

Jobb kezes, jobb füles (próba: gyere kicsim, súgok vmit a füledbe! Amelyiket tartja, az a füles oldala), jobb lábas és bal szemes vagyok. :)

2016. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
20%

Konduktor azt mondta nekem , hogy 3 éves korig két kezének kellene lennie a babáknak. Utána alakul ki , hogy jobb vagy bal kezes lesz e.

Az enyém úgy 18-20 hónapos an jobb kezes lett.De kezdetben a bál kezét többször használta , azzal evett.

2016. márc. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Hátrányok: padtársnak kényelmetlen lehet, bizonyos dolgokból kettő kell, bal kezes olló, bal kezes számítógép egér, gitározni már pl biztosan nem fog tudni meg csomó dolog van amit egész egyszerűen nem bal kézre találtak ki.."


Bocs, de ez nagy butaság...

A suliban egyszerűen bal oldalon kell ülni, ollóval még várj, mert én pl csak jobbkezessel tudok vágni, egeret ugyanúgy jobb kézzel kezelek, mint mindenki (nem is láttam még olyan balkezest, akinek balkezes egere van...), és bármily meglepő, a gitár sem lehetetlen, mert van balkezes..

Ebből az egészből csak te csinálsz problémát, egy balkezes automatikusan "fordít" magának, alkalmazkodik.

Labdasportokban pl kifejezetten jó is lehet, mivel az ellenfél nem számít rá.

2016. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

Ha gitározni akar majd, van megoldás: balkezes gitár. De van balkezes barátom, aki simán megtanult a jobb kezes hangszeren játszani.

A számítógép egerével sem lesz gond. Egyrészt: minden egeret át lehet állítani balkezesnek, ha erre van igény. MÁsrészről: én balkezesként jobb kezes egeret használok - és így simán tudok jegyzetelni egerészés közben a bal kezemmel.

Nem lesz gond, hidd el nekem. Azt kell majd megfigyelni, hogy ha tényleg balkezes lesz a gyerkőc, milyen fokon az - mert ebben is vannak fokozatok. Bal kezes olló, ceruza, toll, ezek jól jöhetnek, a többi majd alakul. Én pl. tudom használni a jobb kezes konzervnyitót, bár nem túl kényelmes, de megtanultam. Vasalóból zsinór nélkülit használok, mert mindig rossz oldalon van a zsinórja, ha a hagyományosat használom, de alapvetően mindent megoldok.

Ha valóban balkezes lesz a kicsi,akkor iskolában majd a pad bal oldalán ül, vagy a tanár ültet mellé egy másik balkezest, akivel nem zavarják egymást. Családi összejöveteleken pedig hagyjátok, hogy ő üljön az asztal bal szélén, hogy kényelmesen kanalazhassa a levest :)

2016. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Bocs az offert, de mi az a balkezes toll?


Amugy balkezeskent az egyetlen hatranyom az, hogy a fuzeteimben elmaszatoltam az irast ha folyt a tollam es kek volt a tenyerem ele.. Minden mast egyenertekuen vagy jobban meg tudtam tanulni mint a jobbkezesek.

2016. márc. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
2016. márc. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A balkezes tollnak a fogása más, úgy alakították ki, hogy bal kézzel is kényelmes legyen vele az írás. Mivel a balkezes nem húzza, hanem tolja a tollat írás közben, hamarabb elfárad a keze. Persze lehet élni nélküle, de tényleg könnyebb vele az írás, próbáltam.

Kisgyereknél pedig könnyebben kialakul vele a helyes toll-fogás. :)

2016. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!