Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális hogy bal...

Meddig normális hogy bal kezét használja a babám?

Figyelt kérdés
1,5 éves, bal kézzel rajzol, bal kézzel eszik, de ha erőltetem, jobbal is mindent meg tud csinálni, önmagától mégis a balt használja..ez meddig normális? vagy most már tuti bal kezes lesz?
2016. márc. 14. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Eredeti kérdésre válaszolva: Élete végéig normáli...
2016. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%

Az alapján, amit írsz, bizony valószínű hogy a gyermeked balkezes. Persze ettől még a jobb keze sem feltétlenül ügyetlen, de a bal tűnik a domináns kéznek. Ha már ilyen kicsi korban egyértelműen a balt használja, akkor jobb, ha utána nézel, hol lehet majd beszerezni a balkezes eszközöket neki :)

Az, hogy melyik a domináns lába, nem igazán számít: én balkezes vagyok, de a jobb lábam erősebb, kereszt-laterálisnak hívják a jelenséget.

2016. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem 2 éves kor környékén már megállapítható, hogy milyen kezes lesz egy gyerek. A fiam egész piciként mindig a bal kezét használta, ritkán a jobb kezét, de azzal is mindent tud csinálni. Most 3 éves, nyilvánvalóan balkezes, nem zavar.

Olvass utána a balkezességnek, sok előnye van, és soha nem szabad erőltetni hogy a másik kezét használja. Szüleim egy időben rászóltak a fiamra, hogy a "szép" kezét használja, ne a "csúnyát", hát ennél nagyobb hülyeséget... na és akkor megkértem őket hogy hagyják, had használja azt a kezét amelyiket ő szeretné, nem szabad erőltetni.

2016. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan, 2016-ban még számít, hogy milyen kezes a gyerek? Ne máááár. 20 éve kezdtem a sulit, már ott is begyöpösödöttnek számított a tanár, aki csesztetett, mert balkezes vagyok.

Hagyd békén, nem kell semmit erőltetni, pláne nem kell azon gondolkodni, hogy ez normális-e.

2016. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Meddig normális? Milyen kérdés ez?

Amikor beszélgettem a védőnőnkkel arról, hogy a fiam bal kezét látom dominánsnak, akkor azt mondta, hogy majd ovis korra alakul ki. Aztán egy alkalommal, amikor itt járt nálunk és látta, hogy a gyerekem többnyire bal kézzel építi a lego-t, bal kézzel nyúl dolgokért és bal kézzel fogja az evőeszközöket, ő is megerősítette a gondolatomat.

Jelenleg 20 hónapos, de már régóta látszik, hogy melyik keze domináns és egyáltalán nem erőltetem, hogy a másikkal csináljon mindent. Vadászcsaládba született, így neki max. balkezes fegyvert veszünk. :)

2016. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%
Semmivel nem lesz rosszabb neki, ha balkezes lesz, attól viszont iszonyú hátrány fogja érni, ha átszoktatod. Tilos átszoktatni, minden óvónő, tanító ezt mondja.
2016. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
31%

Konduktor azt mondta nekem , hogy 3 éves korig két kezének kellene lennie a babáknak. Utána alakul ki , hogy jobb vagy bal kezes lesz e.

Az enyém úgy 18-20 hónapos an jobb kezes lett.De kezdetben a bál kezét többször használta , azzal evett.

2016. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

félreértettetek. Az erőltetem azt úgy értettem, hogy ha "kísérletezem" hogy jobb kézzel próbáljon enni stb...

valóban nem volt jó a szóhasználat.

Köszönöm annak aki a kérdésre válaszolt, különösen a 8-asnak. Ezt megfogom nézni.

Hátrányok: padtársnak kényelmetlen lehet, bizonyos dolgokból kettő kell, bal kezes olló, bal kezes számítógép egér, gitározni már pl biztosan nem fog tudni meg csomó dolog van amit egész egyszerűen nem bal kézre találtak ki..

Ettől független nem azt mondtam hogy ez egy fogyaték bár páran úgy nekem támadtatok...csupán érdeklődtem hogy mikor dől el hogy jobb vagy balkezes lesz valaki. Ha bal lesz hát bal lesz, ugyanúgy fogom szeretni, csak érdekelt hogy még át fog e állni.

2016. márc. 14. 15:52
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

de azzal tisztában vagy, hogy marha nagy baromságokat írsz? :)

tényleg olvass már utána!!! te mindent csak és kizárólag jobb kézzel csinálsz? akkor, neki miért kéne lemondania bármiről csak mert ügyesebb az a keze amit ebben az országban nem gyakori. de angliában meg minden balra van.

a gitározással meg aztán tényleg egetverő baromságot írtál, nagyon sok balkezes gitáros van. főleg azért is ügyesebbek benne, mert jobb kézzel kell pengetni, ballal meg lefogni a hangokat...

és miből is kéne kettő?

2016. márc. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Na, ez az egy igaz:

"Hátrányok: padtársnak kényelmetlen lehet"

Majd a tanító a balkezest bal oldalra ülteti, a jobb kezd meg jobb oldalra. :)


Egyébként: mindkét lányom 3 éves koráig előbb bal, majd kétkezes lett, aztán végül mindkettő kizárólagos jobbkezes lett.


Még bármilyen kezes lehet.

2016. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!