Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős gyereket hagynátok...

Mennyi idős gyereket hagynátok otthon egyedül max.15 percre?

Figyelt kérdés

Az alattam lévő kérdés ihletett meg. Az én fiam is 6 éves, szerintem nem merném egyedül otthon hagyni egy percre sem, ugyanakkor nem tudom, hogy ez így helyes-e, nem féltem-e ezzel túl. Szerintetek? Nálatok mikor jött el az a pont, hogy például elugrottatok a boltba, a gyerek pedig otthon maradhatott addig?

A másik az egyedül közlekedés. Én elsőben már egyedül jártam haza az iskolából, a környékünkön a 7-8 évesek egy része már simán járkál egyedül, én mégsem tudom elképzelni, hogy jövő ilyenkor elengedjem a fiamat. De nem túlzás ez a féltés? Úgy sem szeretnék járni, mint azok az ismerőseim, akik a nyolcadikos gyerekeiket is mindenhová autóval hordják, mert szerintük nem biztonságos a metró.

A kérdésem azokhoz szól, akiknek már legalább alsós a gyerekük, nálatok hogy volt? Mikor kezdtétek elengedni a gyerek kezét? Hogyan egészséges? Nagyon nem szeretném a gyerekeimet agyonnyomni, ugyanakkor természetese felelőtlen sem szeretnék lenni.

Így a kérdésem


2016. márc. 15. 11:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem ez furcsa,hogy otthon nem hagynàm a màsodikas gyereket,de a suliba mehet egyedül. "


És ebben mi a furcsa, mikor szinte sosem megy egyedül?

Kb. 250 m.

2016. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szerintem ez valóban inkább gyerekfüggő. Nálunk egy úton kell átmenni a boltba, ahonnan a boltajtóból rálátok a kapunkra és a bejárati ajtóra. Na most pontosan nem tudom, de olyan 5 éves volt, amikor nem akart boltba jönni, na mondom oké, próbáljuk meg, mondtam neki addig nyugisan ülsz és nézed a tévét. Csak a kaput zártam kulcsra, kint nekünk is egy staffi, plusz oda is látok, de végig nagyon ideges voltam, szinte rohantam, mire visszaértem ott ült ugyanúgy, hogy de gyors voltam. :) Szóval ez azóta is rendszer, bár ritkán és nagyon gyors vagyok. Most 7 éves és az iskolában ő az első, tudom, hogy ha akarna, akkor alig van felügyelet bármikor kisétálhatna az iskolában, de nem teszi, megbeszéltük, megbízom benne. Viszont ezen kívül sosem hagyom egyedül, és nem engedem egyedül, majd egyszer eljön az ideje. :)
2016. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11#

Az a furcsa,hogy ezek szerint néha megy egyedül,mert ha nem menne akkor azt ìrtad volna. A szinte sosem az nem 0 alkalmat jelent. De ennek ellenére 10 percet egyszer-egyszer otthon egyedül nem hagynàd.

Mi történhet vele otthon,ami az utcàn amikor egyedül megy suliba nem történhet meg?

Persze baj mindig lehet mindenhol,de nagyobb biztonsàgban van otthon,mint az utcàn,ahol nem csak sajàt maga,de idegenek is okozhatnak bajt/ veszélyhelyzetet.

2016. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 6 évesen már volt hogy majd egy órát egyedül hagytam. De ennyi idősen már elugorhatott a 100 méterre lévő kisboltba is mindkettő. És átmehettek a 200 méterre lakó nagymamához is.

De ez tényleg gyereke válogatja. Az hogy 6 évesen mindkettő ezt megtehette abban kőkemény melónk volt szülőként. Meg azért ilyen kisbolt dologban nyilván nem mindegy a környék se ahol lakik az ember.

2016. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!