Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá; hogy egyen?

Hogy vegyem rá; hogy egyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon el vagyok keseredve! A Kisfiam 1;5 éves az utóbbi hetekben egyszerűen alig hajlandó enni! Csakbtartogatja az ételt a szájában; forgatja de nem nyeli le; max 1-2 falatot és Ennyi.Akármit adok neki ezt csinálja...Pedig eddíg nagyon jó evő volt; mindent megevett az utolsó falatig.Jelenleg nem fogzik ugyhogy az sem lehet ok.Próbáltam már mindent...mesélni; szépen kérni; rimánkodni..és igen volt h kiabáltam is ami miatt nagyon lelkiismeretfurdalásom van.Már ott tartunk; hogy minden etetés kb 1;5 órás könyörgés- sírás- ordítás kombó.Gyanítom; hogy a dac korszakhoz van köze! Mégis mit tegyek?? Aggódom; hogy ha ez így megy lefog fogyni 😞! Adjatok tippeket; ti mit tennétek a helyemben? Illetve ha valaki volt ilyen helyzetben ; hogyanboldotta meg?
2016. márc. 22. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén a gyereket, ha nem akar enni, akkor ne egyen. Éhen nem fog halni, lefogyni sem, csak nem lesz NEKI az evés borzasztó stressz, mert most éppen ezt neveled belé.
2016. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik lányommal kb. másfél évig küzdöttünk, és egy csomó vizsgálatot megjártunk, mire rájöttem a megoldásra: elé rakom az ételt, ha megeszi megeszi, ha nem akkor meg nem. A legjobban akkor eszik, ha rá se nézek, csak hagyom hogy egy órát üljön a tányérja felett. Ha marad a könyörgés-sírás-ordítás, akkor a gyerek csak megutálja az egész evést, és csakazért se fog - tapasztalatból mondom. Ha huzamosabb ideig, mondjuk egy hónapig is tart az étvágytalanság, érdemes megemlíteni a gyerekorvosnak, aki elküldheti szükséges vizsgálatokra, ha szükségesnek tartja. De sokszor nincs szervi baj, csak - ahogy írtad - a dackorszak jön így ki.
2016. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Így teljesen elveszed a kedvét az evéstől. Reggelinél ültesd oda, kínálj neki fel 2 félét, amiből választhat, hogy mit szeretne enni. Ha evett pár falatot, megkérdezed hogy vége? látványosan nem eszik, akkor elpakolsz. A további étkezéseknél ugyan így. Tudom, hogy aggódsz, de az a legrosszabb, amit csinálsz. Ha éhes, fog enni előbb utóbb rendesen. Nyugi. :)
2016. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mesélni; szépen kérni; rimánkodni..és igen volt h kiabáltam 1;5 órás könyörgés- sírás- ordítás kombó


Ezt ne!

Hagyd békén...

2016. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából próbáltam már azt is ; hogy elé teszem; egyen egyedül.Akkor is csak teletömi a száját de nem nyeli le...addíg csinálja amíg már fuldoklál 😞 Megpróbálok nem foglalkozni vele...de ez így nagyon nem jó!
2016. márc. 22. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne egyszer próbáld, ez akár hetekig tartó dolog is lehet, de beválik.
2016. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem beteg? Közérzete jó?

Kisfiam egyszer csinàlt ilyet, kiderült,hogy fàjt a torka be volt gyulladva,de se làz se levertség nem volt,hogy gyanakodtam volna.

Ha megnézi a doki azzal nem veszìtesz.


Az evést ne erőltesd. Az többet àrt,mint hasznàl.

2016. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!