Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 20 hónaposo...

Hogyan vegyem rá a 20 hónaposomat, hogy kanállal vagy villával egyen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Későn (8hós) kezdtük el a hozzátáplálást és amikor már kanállal kezdett volna enni (11hós) eltört a jobb alkarja. 1 hónapig volt gipszbe és utána se használta még kezét vagy 2 hónapig addig én etettem,mert a másik kezével nem tudott enni.Hiába adtam/adom a kanalat oda neki nem eszik vele inkább kézzel nyúl bele az ételbe.
2013. nov. 5. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
sztem hagyd...neki ezt az egészet újra kell kezdenie, szóval hagyd, hogy az a saját ütemében legyen...esetleg annyi, hogy mindig legyen ott evőeszköz, meg néha hívjatok át 1-2 hasonló korú, vagy kicsit idősebb gyerkőcöt, akitől láthatja, hogy bizony ez a cél..:)
2013. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetek a szeme láttára kanállal/villával, hogy lássa, hogyan kéne. Etetéskor adj neki is egy evőeszközt. Nem baj, ha eleinte nem foglalkozik vele, majd csak elkezd utánozni.

Az evőeszközzel evést jól lehet fejleszteni még a homokozással, hiszen amikor a homokot belelapátolja a vödörbe vagy egy formába, az ugyanaz a mozdulat, mintha kanállal enne. Homokozzatok is tehát, ott is lehet neki mutogatni, hogyan kell használni a lapátot, hogyan kell megtölteni ezt-azt.

2013. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!