Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bűntudatom van, hogy nem...

Bűntudatom van, hogy nem hiányoznak a gyerekek?!

Figyelt kérdés
Érzem,hogy keveset foglalkozom velük és ha nincsenek itthon sem hiányoznak. A munkámból adódóan néha du.-ra le kell "passzolnom" őket. Tegnap este óta nincsenek itthon (nem első eset),mert kérték,hogy had aludhassanak ott ahol vannak. 4 és 6 évesek,elevenek és ha itthon vagyunk együtt,nem érzem,hogy terhemle lennének,de már egyre kevesebbet ülök le velük játszani. Magamtól már alig megyek oda hozzájuk,hogy játszunk-e vmit,ha ők kérnek se mindig megyek. Lelkiismeret furdalásom van,hogy nagyon elhanyagolom őket és visszafordíthatatlanul elrontom az egészet. Az meg hogy nem hiányoznak...kiborít. Eszembe jutott,hogy ha tartósan nem lennének velem,akkor se hiányoznának-e?! Nagyon rossz érzés!
2016. márc. 26. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez elég érdekes.. ha ilyen marad a hozzáállásod nem adok egy-két évet és már nem fogják kérni hogy velük legyél többet.
2016. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
ez tényleg nagyon szomorú :( mi a kérdés? tanácsot kérsz vagy csak kiírtad magadból?
2016. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Most kicsit bezzeganyáskodok, de én megzavarodok mikor HAVONTA 1szer nagyinál alszanak! 4 és 7 évesek! Úgy konkrétan én sem ülök le barbizni vagy kocsizni velük, de társasozni, memoriázni vagy kézműveskedni le szoktam. Apjuk szokott inkább játszani velük. Nálunk a fiú pörgösebb, mostanában hisztis is, de februàr 20-a óta nem volt olyan h nem aludtak itthon. El vagyok velük. Van hogy segìtenek főzni, mosogatni, mosást kiteríteni. De pl a pakolást is játékosan szoktuk megoldani. Nterhes vagyokma 3. Babával már tappénzen vagyok mem dolgozom, így ebed után hazajönnek az oviból. Nem egyszerű ha gyereke van az embernek, de nnekem akkormis hiányoznak ha csak boltba mennek qz apjukkal. Vannak rosszabb jobb időszakok de nem cserélném el semmire sem az életem. Lehet hogy egy picit fáradt vagy és nincs türelmed hozzájuk. Próbáld meg kitalálni az okát mert ez így nem olyan jó!
2016. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudok erre mit írni. Kisfiam 7 éves, szerda óta a mamánál és a papánál van. Mi hétfőn megyünk. Nagyon hiányzik, az első este illetve az első nap még nagyon jól esik, hogy csend van, nem "zaklat" a kis drágám. DE ez csak az első nap, utána már nagyon rossz. Minden este beszélünk telefonon legalább fél órát, meg néha napközben is felhívnak ha beszélni szeretne velünk. Konkrétan játszani én sem játszom vele, egyedül legózik vagy autózik. De együtt társasozunk, kirakó, kártya stb. ha kéri megyek és játszunk.Ovi után mindég együtt vagyunk. Egyik nap 14-kor hozom haza, másik nap 17-kor.
2016. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Soha nem éreztem ezt, hogy ha tartósan nem lennének velem, nem hiányoznának... Sőt, én még 24 órát is nehezen viselek, pedig nem kicsik már.

7, 12 és 16 évesek.

A legkisebb nagyon vicces, anyás, jó fej, imádom magam körül.

2016. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Lehet van benned egy belső nyugalom. Tudatàban vagy annak hogy biztonságban vannak és jol erzik magukat ahol vannak. Nyugodt vagy abbsn a tekintetben is hogy sikeresen "önállosodtak" és nem kell tyúkanyo szerepben lenned.

Elfogadtad őket társként, barátként is, nem csupán segítendő, elesett gyermeket látsz bennük.

Ha nincsenek veled sem aggódsz mert bízol bennük hogy feltalálják magukat.

Kb ez jött le nekem.


Szerintem ez a dolgozó anyai érzéshez hadonlo ahol a gyerekek bölcsiben/ oviban vannak, szerintem nemsokan "kaparják a falat" a munkahelyükön a hiánytol, de attol még nagy az öröm amikor látja az ember hogy jön felé a gyermek örömmel és mentek haza :)

2016. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

6-os! Akkor én ufó vagyok, mert én bizony 'kaparom a falat' a munkahelyemen, annyira hiányoznak. Pedig imádom a munkám, jól érzem magam a munkahelyemen. De nagyon hiányoznak! Havonta 1x alszanak anyukáméknál, imádják egymást a nagyszülőkkel, abszolút biztonságban vannak, mégsem találom olyankor a helyem. De ez így van rendjén! Még így helyes! Olyan kicsik még, tudom, hogy Nekim is nagyon nagy szükségük van rám, és nekem is Rájuk! Pedig egyébként már nem csecsemő egyik sem!

Szval Kérdező! Igen, tényleg nagy baj van veled, vizsgálgasd magadban az érzéseidet, aztán ha letisztultak, próbálj változtatni! Akár orvosi segítséggel!

2016. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Igen, kérdező, én is úgy érzem, hogy ez bizony baj. Első lépés, hogy megfogalmaztad, a következő: hogy szakembertől segítséget kérj. Lehet, hogy a a szüleiddel való kapcsolatodban keletkezik a probléma gyökere.
2016. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Párom ugyanezt mondta! Teljesen nyugodt vagyok,hogy jól érzik-e magukat,biztonságban vannak-e,ott ahol vannak,más különben nem hagynám ott őket,mint pl apósomnál,akire 2 percre nem bíznám őket...

Lehet,hogy nekem több szabadidő kell gyerekek nélkül,hisz a munkán kívül folyton együtt vagyunk. Reggel én keltem,reggeliztetem,viszem őket oviba. Munka után egyből értük megyek és haza hozom őket és fekvésig csak anya és anya van. Imádom őket,ezzel nincs gond. Mesét szoktunk együtt nézni,akkor fiam mint a majom olyan,egyfolytában rajtam csüng. Lányom inkább apás.

Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés,mert mindenkitől,akinek gyereke van,csak ezt hajtogatja,hogy "Jujj, a gyerek a mamánál,barátnál,apánál van,mennyire hiányzik",pedig fél nap sem telt el,nemhogy akár 1 hét! Le tudom foglalni magam és így akár fél napig eszembe se jutnak. Tényleg jó helyen vannak,ahol szintén imádják őket,így halál nyugodt vagyok! De nem tudom...lehet tényleg klinikai eset vagyok! :D

2016. márc. 30. 14:05
 10/15 anonim ***** válasza:

annak, hogy nyugodt vagy, mert tudod hol vannak, semmi köze ahhoz, hogy hiányoznak-e.

és pont azért fura, hogy nem hiányoznak, mert egyébként az életed szerves részei.

nekem soha nem aludt sehol a gyerekem, csak akkor vagyunk külön amikor én dolgozom (ő meg oviban van). jól esik dolgozni, jól esik felnőttekkel lenni, de hiányzik akkor is. sokat szoktam gondolni rá :)

2016. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!