Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 8 éves kislányom azért...

Ha a 8 éves kislányom azért nem használja a hallókészüléket, mert az anyukája és a környezetében többen mondják, hogy nincs rá szüksége, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elváltunk és én vettem kézbe a hallásprobléma kivizsgálást. Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem hall, csak gyakran visszakérdez és az egy szótagú szavaknál főleg nem érti rendesen, hogy mit mondok.

Teszteltem sokat, suttogtam a fülébe.

A hallásvizsgálaton azt mondták, hogy elhalt a halló sejtek egy része és 80db-ig nem hall rendesen.

3szor voltam vele 2 év alatt.

Most úgy érzem, hogy felesleges volt "játszanom" a gondos apuka szerepet. Kidobott pénz és energia. Mivel az anyukkal élnek és az ő szava a szent, ezért tehetetlennek érzem magam és a láthatási időt nem azzal akarom tölteni, hogy viaskodok a kislányommal a készülék miatt.

:(



2016. márc. 29. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem kéred ilyen indokkal a gyerekelhelyezés megváltoztatását a gyereked érdekében?
2016. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
1.-nél a pont!
2016. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bella169 ***** válasza:
69%

Kérd a gyámügy segitségét ha az anyával nem értesz szót.

Gondolom megvannak a vizsgálati papirok amikkel tudod bizonyitani hogy szüksége van a kislánynak a készülékre.

2016. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Ez kimerìti az elhanyagolàs fogalmàt.

Bìrósàgra menj.

2016. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Szakorvos állapította meg a hallás károsodást és az rendelte el a hallokeszuleket? Akkor gyamhivatal, vagy bíróság és lehet kérni erre hivatkozva az elhelyezés megváltoztatását.

Amugy érdekes, mert 2 év alatt nem 3 vizsgálat lenne erre.... Sok energiád nem mehetett rá... Plusz ha nem hall a gyerek, az nyilván öt is zavarja, a tanárok is jeleznék, az iskola orvos is küldené szakorvoshoz. ..

2016. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Gyerekeknél azért fontos a jó hallás, mert akkor az iskolában biztosan rosszabb a teljesítménye is, és az olvasás, és beszéd is nehezebben megy neki.
2016. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!