Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nemrég volt ott, milyen...

Aki nemrég volt ott, milyen az Elevenpark v. a Kölyökpark (Pólusban)? Nincs elhanyagolva, kosz, szakadt légvárak? Rossz tapasztalataim vannak, azért kérdezem.

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A Duna Plázánál lévő Elevenparkba rendszeresen szoktunk járni, biztonságosak a játékok, nincsenek elszakadva, nem balesetveszélyes semmi, minden játéknál van kifüggesztett tábla a használatr,hány főre van, hány kg-ig terhelhető (az már más kérdés, hogy a 120 kg-os ősanya is mászik fel a haspólóban a légbuborékra, holott talán 50 kg a súlyhatár- hiába van személyzet, aki szól, általában ezek a szülők vannak halálra sértődve)


A köteles trambulinnál (tudod, ahol van minimális magasság és súlykorlát és ilyen hevedet csatolnak az övre, amit a gyerekeknek fel kell venni) pedig pl. állandó személyzet van, anélkül nem is lehet használni.


A Pólusban is van személyzet a nagy csúszós- ugrálós résznél- ott a gyerekekre is figyelnek, rájuk szólnak, ha nem tartanak "követési távolságot", hogy megelőzzék a baleseteket.

Itt annyiban "szigorúbbak" is, hogy lehet otthagyni a kicsit nagyobb gyerekeket- ezért ott arányaiban nagyobb a személyzet létszáma.


Ár-érték arányban azért az Elevenpark jobb, nagyobb, szellősebb, a Pólusban szokott tömeg lenni.

2016. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A szülők mikre mehetnek fel? A videón láttam hogy a szülők is használhatják, de tényleg így van?
2016. márc. 30. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Szülők???

Miért menne fel a szülő a trambulinra vagy a mászófalra?

Ez egy GYEREKjátszóház- a szülő kísérő.

Én is édesanya vagyok, de eszembe nem jutna a gyerekek elől elvenni a helyet stb.

Elméletileg a nagy trambulin (amin ilyen osztás van, a gumilapos ugráló) talán 80-100 kg-ig terhelhető 1 osztásban, ott szoktam látni ugrálni felnőtteket is- normál testalkattal tehát használható- viszont én inkább a gyerekeknek adok helyet, eszembe nem jutna... arról nem beszélve, hogy azért egy 60-70 kg-os test is nagyobb "hullámokat vet" a buborékon és a trambulinon is, mint a 20 kg-os (ami kb. egy 4-5 éves gyerek súlya). Kifejezetten taszítónak találom, amikor a felnőttek ott döngnek a buborékon, a kicsik meg potyognak le a nagy "hullámzás" miatt, amit a felnőtt teste vet.

Sok az ősszülőó, aki ilyen helyen is csak az ő pici szeme fényére figyel, más gyerek szórakozását simán elrontja, mert elveszi a kis háromkerekű biciklit, hogy ő tudjon a szeme fényével bicajozni (igen, azt a picike háromkerekűt a 100 kg-os apuka- ami már egy 4-5 évesnek sem kihívás)


Ha picivel mész (1-2 éves momdjuk)- nekik van külön lekerített rész pici trambulinnal, labdás-hálós, pici csúdás résszel- ott jobban szoktak szülők lenni (az intelligensebbje nem a hintázósszivacsállatokra ül, hanem a földre és nem produkciózik beszorulva a kiscsúzdán, hanem a picinek segít, ha az igényli).


Van egy színes ütögetős lap, amin felvillanó fényeket kell leütni, azzal pl. tud értelmesen játszani szülő-gyerek (be lehet állítani különböző nehézségi fokokra), vagy a léghoki (érmebedobós), akár 4 fős családnak is, illetve a kicsi hálós "focikarám" az, ahol még tud játszani a család együtt- a többire érdemes a gyerekeket felengedni, mert a játszóház nekik van.

2016. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
arra a magas hálós mászóra gondoltam, nem a trambulinra persze
2016. márc. 30. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:

...állandó válaszolód vagyok ismét :)


A hálós mászó sem felnőtteknek való.

Abból az egyszerű megfontolásból sem, hogy a szintek belmagassága kisebb, mint 150 cm- persze, be tudja magát szuszakolni a felnőtt is (nem értem tényleg, miért kellene?), de összegörnyedve megy végig az egészen.


Ha a gyermeked már van olyan korú, hogy egyedül tud menni a szintek között (kb. 2,5-3 éves kortól) akkor minek utána menni? Ha meg ennél kisebb, akkor meg nem kell felengedni, ha félő, hogy elakad, megrémül, mert eltéveagy nehézséget okoz neki mondjuk nagyobb szintkülönbséget megmászni.


Sajnos pont az Elevenparkban látom azt, hogy sok az ilyen "ősszülő"- aki összegörnyedve mászik a gyerek után, húzza-vonja a hálós mászóban összegörnyedve- nem értem ez miért kell?

Na ez a játék tényleg NEM felnőtteknek való- arról nem beszélve, amikor látom, hogy a félig beszorult, küszködő felnőtt miatt egy-egy forgalmasabb napon állnak a kicsik, mert nem tudnak a saját ütemükben haladni- szegény 2 éves anyuci pici szemefénye meg nem élvez semmit ebből a játékból- mert életkorban nem neki való, de sebaj, a szülő csak végigszuszakolja kettejüket, mert "kifizettük" :(


Amikor a kisfiam még az első próbálkozásait tette ezen a hálós mászókán, akkor a játék KÜLSŐ RÉSZÉN figyeltem (be lehet látni, nem fog a gyerek varázsütésre köddé válni), ha szólt hozzám, akkor válaszoltam neki. Kb. 2-3 alkalommal, amíg megszokta- ennyi és nem több Szerintem bőven elegendő- miért kellene bent görnyedezni?

2016. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert még a legtöbbön fél egyedül, most lesz még csak 3 éves. A videón pl együtt csúszdáznak a kisgyerekkel, velem lemenne, egyedül nem hiszem. A piciknek való játékok meg már nem igazán érdeklik. Én nem "szorulnék" be sehová, vékony testalkat vagyok. Voltunk már több helyen, ahová inkább nem ment fel mert nem mert egyedül. Azért keresek olyan játékot ahol nem akadályozzuk a gyerekeket és az enyém is élvezné.
2016. márc. 30. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!