HOGY OLDJAM MEG?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam és egy 3 éves kislányom, szeptembertől megy oviba. Most hogy itt a jó idő, folyamatosan kint lennének, amiből csak a bonyodalom van. Homokozóban szépen eljátszanak, sétálni is lehet velük. Akkor van probléma, ha olyannal játszanak, amiből egy van. Fiam megörökölte lányom kismotorját, lányom kapott használtan egy biciklit, amin pedált kell cserélni és pótkereke sincs. Próbáltuk futóbicikliként használni, de úgyse akarja. Sajnos csak egy hintánk van, lányom hintázott, fiam ordított benne, utána pedig azért ordít, mert lányomat hintáztatom. Egyedül nem tudok rájuk kétfelé figyelni, de szeretném változatosan lefoglalni őket. Pénzünk most arra nincs, hogy mindenből kettőt vegyünk.
2016. márc. 31. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt próbálnám meg, hogy megbeszélem velük, hogy felváltva játszhatnak a dolgokkal, azonos ideig, de ha a másik beleegyezik, akkor tovább. Ha nem működik, elvenném a játékot. Következő nap megpróbálnám újra. Addig, amíg meg nem tanulnak megosztozni marakodás nélkül.
2016. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menjetek játszótérre!
2016. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondok egy furát, ami nővérem ikreinél ilyen "várós" helyzetekben bevált. Csak poénból vettem, de tényleg működött. Homokóra. Egyrészt jó buli tartani, vagy akár leállítva nézni, másrészt hamar hozzászoknak. Megmondod, hogy amíg az lefolyik, addig Józsika hintázik, utána Te jössz. Először nézegetik, sasolják, várják, hogy lejárjon az idő, később már csak lerakják valahova és rohanás közben lecsekkolják, hogy nem ők jönnek-e. Mondjuk arra figyelj, hogy ne 2 perceset vegyél, minimum 5-10 perceset érdemes. Egyrészt hamar megértik az idő fogalmát, szórakoztatva tényleg értelmezik, hogy mi is az a 10 perc, másrészt jó móka nekik. A 2 évesed még lehet csak rázogatja, bár szerintem pont abban a korban van, hogy érdekelni fogja, de a 3 évesnél már bizonyára működik és az is elég, ha kettejük közül legalább a nagyobb "homokórázik", rá is lehet erre a "te vagy a nagylány" című szólammal segíteni, tetszeni fog neki, hogy valamihez már elég nagy :) Egy próbát megér szerintem, nem nagy befektetés. Strapabírót válassz, jó színeset, ha van rá lehetőség együtt vegyétek és mindkettő választhasson magának sajátot. Imádni fogják. Legalábbis esélyes, ha meg mégsem, lesz két homokóra, máskor még jól jöhet.
2016. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 1.5 éves a kislány, 3 éves a fiam, ma épp hasonló cirkuszok voltak az udvarban. Nálunk nagyrészt mindenből kettő van de így sem tudnak megegyezni, mert az egyiknek nem jó a piros, a másiknak a sárga nem jó... Van egy elektromos autó amibe bele lehet ülni, na ebből csak 1 van, a nagynak már eltudtam magyarázni hogy most kicsit a kicsi ülhessen benne, ő már megérti és ha jó passzban van akkor kibírja azt a 10-15 percet. A kicsivel már nehezebb, ő nem érti meg hogy várni kell, hisztizik mint a fene de ha nem csinálok nagy ügyet belőle akkor abba hagyja 1 perc után és keres magának mást.

Szerintem legyél türelemmel.

2016. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A két éves lányom ugyanezt csinálja, csak játszótéren és idegen gyerekekkel. Ha van két bébihinta meg két laphinta és a bébihintába beszállna valaki, egyből odamegy.

Csak ma egy ikres apuka jött le egy év körüli gyerekekkel. Berakta az elsőt, lányom ott termett, hogy neki kell a másik hinta. Megfogtam, arrébb tettem és mondtam, hogy most nem, tudsz te a laphintán is, a fiúk még kicsik. Az apjuk nagyon hálálkodott.


De a csúszdánál is tolakodott, vagy csúszás után visszamászott, akadályozva a következőt. Akkor is megfogtam, a csúszda mellé tettem és mondtam, hogy ha lecsúsztál, akkor oldalra kell állni és megvárni a következőt, vagy két métert repülsz, mert beléd fog csapódni. Közben fogtam. Ha már fogytak a gyerekek, akkor visszaküldtem a lépcsőhöz, hogy másszon fel megint.


Azt látom, hogy egyre kevésbé engedetlen, lassan kezdi felfogni a játékszabályokat.

2016. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is azt csinálta mint az utolsóe a játszon, nagyon ciki volt de gyorsan felfogta, a szabályokat. Kozos jatek egy van belole, sorban kell es egyutt jatszani...


Bolcsiben is igy tanítottak oket, szerintem otthon is működni fog nektek...


Minden jatek az enyem volt, en meg mindig mondtam, hogy nem az a jatszoe, ugyhogy kozos az osszes gyerekkel, lehetne nálatok az udvare mondjuk, hatha konyebb lenne neki

2016. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3%
Minek szültél két gyereket is a nagy semmire? Gondolkozhattál volna hamarabb is, félre tehettetek volna egy kis pénzt.
2016. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A lányom kezdi megérteni a dolgokat, fiam még nem, én is úgy gondolom ez életkori sajátosság. Lányom is benne van még bőven a dackorszakban, szóval elég nehéz velük. Kedves utolsó kioktatást meg nem kértem, ne ítélkezz látatlanban.
2016. márc. 31. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Az messze van a "nagy semmitől", ha nincs minden kerti játékból kettő. A testvérség egyik fő pozitívuma, hogy megtanulunk osztozni, kivárni a sorunkat, együttműködni meg ilyenek.
2016. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!