Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek miért csinál...

Szerintetek miért csinál ilyet egy anyuka?

Figyelt kérdés
Miért kell egy 3 éves, mellesleg nagyon helyes kislányról telefonos alkalmazással "kiretusált", szemnagyobbított, bőrfinomított képeket kirakni napi szinten? A gyereknek konkrétan 2x akkora szeme van rajta mint a való életben. Nem durva, hogy már 3 éves korára nem elégedett a gyerekkel, ezért ilyen módon manipulált képeket tesz ki róla?
2016. márc. 31. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem normális, az tutti... Magamról sem rakok ki agyon retusált képet, minek?! A boltban egyből rámcsodálkoznának hogy jééééé, fb-on milyen szép vagy élőben meg... :D

Az anyukára visszatérve, nála elmentek otthonról...

2016. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
De. Így csak azt fogja elérni, hogy önértékelési gondjai lesznek a gyereknek.
2016. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Hűha, ilyet még nem is hallottam. nekem már a retusált kismamafotók is magasak, mert aztán látjuk szülés után, hogy valójában hogy néz ki az adott ember (toka, pattanások, egyebek).


Amúgy a 3 évesnek vajon milyen bőrhibája lehet, amit el kell takarni egy alkalmazással? te jó ég. mert az, hogy nekem van, az oké (bár én korrektorozom, nem retusálok), de egy 3 évesnek...ha van, vigye orvoshoz, ne retusálja...


ha aznap tele van kaparva a gyerekem arca, akkor nem fotózom vagy nem teszem ki ország-világ elé. a szemnagyobbítást meg mondjuk nem értem, mire jó.

2016. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyuka hülye.


Olyan alkalmazás létezik, ami erős sminket vagy bajszot tesz a lefotózott arcra. Egy ilyen "sminkelt" képet egyszer csináltam az akkor két hónapos gyerekről, elég viccesen nézett ki. De ott egyértelműen látszott, hogy karikaturisztikusan eltúlzott a smink.

2016. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, semmi baj amúgy a gyerek bőrével, a szeme is nagy gyárilag, úgyhogy számomra is rejtély. De azt bírom, hogy még a címben is mindig megjelenik valahogy, hogy "húú, mekkora szeme van az én gyerekemnek". Holott szerintem annyira el van túlozva a művelet, hogy csak a vak nem látja, hogy hozzányúlt a képhez :D
2016. márc. 31. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt már aztán végképp nem tudom elképzelni, hogy mit csinálnának az ilyen lájkfüggő (és valószínűleg ez a legkisebb probléma vele) egyedek, ha afféle "vissza a jövőbe" után szabadon, elrepíteném őket 1990-be teszem azt. Felvágnák az ereiket a napi magamutogatás és lájk nélkül? Komolyan nem értem mi szükség erre a teljesen deformált és álvalós visszajelzésre. Arról már aztán végképp nem is beszélve, hogy a legtöbb embernek egyszerűen nem jut el az agyáig, hogy a hóhér nem kíváncsi minden nap a kölkére (két gyerekem van, de a fotóikat rendszeresen kizárólag a családi csoportba felvett rokonokkal osztom meg, amúgy évi max. 2) , de az ő állandó szelfiőrületére sem, még akkor sem, ha 200 lájkot kap. Ez maximum arra ösztönzi, hogy még többet készítsen. Agyrém. Nem tudom már, hogy tényleg régen is ennyi beteg ember volt, vagy csak az információs társadalom nevelte ki ezt a sok elkorcsosult vadhajtást?!
2016. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normalis,de nem linkeled be az anyuka facebookjat/instagramjat/...nem tom milyet?Csak kivancsi lennek,vagy esetleg privatban elkuldod?Megneznem azt a kislanyt :)

(Inkabb privatban kuldd nehogy itt vmi jogsertes vagy mi tortenjen :D)

2016. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
alacsony a kerítés az állatkertben
2016. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!