Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem feltűnősködés...

Csak szerintem feltűnősködés már ez az egész, amit az anyuka csinál?

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársamról van szó, most 6 és fél hónapos a lánya. Mikor kiderült hogy babát vár, a pasija elhagyta. Már a terhesség alatt is tömve volt a facebook a pocakos fotóival. Aztán megszületett a kislány... Azóta egyfolytában rakja fel a képeket a kicsiről. Naponta 3-4-szer képeket tölt fel róla meg videókat. Ráadásul olyan butaságokat ír a képekhez... 6 hónap alatt már a harmadik babakocsit veszi a kislánynak. Nincs 2 hónapja hogy vett sportkocsit, de most lecserélte mert a másikat már megunta. Mindennap vásárol a kicsinek valamit, hol ruhát, hol játékot, cumit-cumisüveget, ezt-azt. Egész nap úton van a kicsivel. Reggel 9-kor már mennek, egészen estig. Tegnap a nagy melegben délben is tolta a kislányt. Aztán este fél 10-kor láttam tolta haza. Olyan mintha mutogatni akarná a gyerekét, mintha feltűnősködni akarna vele a volt párja előtt, hogy ő akkor is megad neki mindent. Még koncertekre is viszi magával. Egyébként az anyukájával laknak. Nem bántani akarom egyébként csak olyan fura lett. Ha én mondom hogy 7 hónapos volt a lányom mikor felállt, akkor ő biztosan azt mondja az övé még 6 hónapos sem volt mikor felállt. Szerintetek is feltűnősködni akar?
2013. júl. 23. 08:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kompenzál. Nem a feltűnősködés itt a lényeg. Mutatnia kell, hogy mennyire minden a legnagyobb rendben van, még ha ott is hagyták és nem is foglalkoznak vele többé. Kifelé mást mutat, mint ami belül van, és mivel ezt mutatja, nem sokan értik meg. Ha otthon ülne és sírna, az sem lenne jobb, de akkor legalább feltűnne az embereknek a kétségbeesett szeretethiánya. A szememben ez a kettő viselkedésforma ugyanazt jelenti. Csak Ő így "sír". El fog múlni, ha feldolgozta. Reméljük, mielőbb. És remélem talál egy barátot, aki megérti.
2013. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Lehet csak unatkozik. Akinek meg nem tetszik, az ne nézze.
2013. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj már bele, hogy elhagyták terhesen! Ez borzasztó megalázó és szörnyű. Szegény próbál kompenzálni, próbál örömöt találni. Lehet, hogy nem jól csinálja, de úgy tűnik, hogy a gyerekében talál támaszra. Valószínűleg nincs mellette egy olyan barátnő vagy rokon, akire igazán támaszkodhatna.

Ahhelyett, hogy itt kibeszéled, inkább segítsél neki, mert ha ennyi időt szánsz a kibeszélésére, akkor nyilván érdekel valamennyire.

2013. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszolóval teljesen egyetértek. Próbálj inkább segíteni neki, ha pedig azt nem akarsz, akkor legalább ne beszéld ki.
2013. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván idejéből futja, és valószínűleg a lelkében is marha nagy űr lehet, gondold már végig. Jobb lenne, ha depressziósan hanyagolná, esetleg bántaná a kicsit?! Inkább a fölösleges kacatok, mint a nyomor. Szóval szerintem ennek a babának szerencséje van vhol, hogy inkább túlsze
2013. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem kell letámadni, mert egyáltalán nem kibeszélni akarom. Mostanában inkább köszönő viszonyban vagyunk csak, miután megszült próbáltam kicsit közeledni, hogy mehetnénk együtt is sétálni a kicsikkel, de úgy láttam ő nem akarja. Kicsit nagyképű lett.

Egyébként az meg hogy a pasija elhagyta várható volt, mert már egyszer szétmentek mielőtt terhes lett, aztán úgy gondolta ha teherbe esik akkor maga mellett tarthatja a srácot.

2013. júl. 23. 09:26
 7/25 anonim ***** válasza:
bocs, elküldtem véletlen... szóval inkább legyen túlszeretve, és talán majd normalizálódik a helyzet és nem lesz elkényeztetett gyerek.
2013. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Hát elég rossz taktikát választott. Gondolom erre ő is rájött. Mondjuk az is érthető, hogy nem fogadja jól a közeledést. Sokszor én is inkább elzárkózom, ha úgy érzem, hogy jól megvagyok egyedül a "nyomorommal". Vagy ha azt gondolom, hogy csak szánalomból barátkoznának velem.
2013. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem gondolnám, hogy túl van szeretve az a baba. Ezek külsőségek amiket leírtál, szerintem többet használna a gyereknek, ha játszana vele az egész napos úton levés és facebook-ozás helyett. Instabil kapcsolatba szülni, hogy megtartsa a pasit... Ez nem vall valami érett gondolkodásra.

Sok energiája megy rá, hogy azt mutassa a külvilágnak, hogy minden rendben van. Szerintem azért nem akart veled barátkozni, mert irigy rád, gondolom nálatok megvan az a nyugis családi háttér, ami neki nincs, és amit mindenféle külsőséggel kompenzál. Ő a külvilágnak akar megfelelni, nem a gyerekének.

2013. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan úgy látom ahogy az utolsó válaszoló írja!
2013. júl. 23. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!