Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 év körüli gyereketek a...

1,5 év körüli gyereketek a tejen, tejitalon kívül mennyit iszik egy nap?

Figyelt kérdés
Az én lányom mostanában csak olyan 4 dl iszik a tejitalon kívül. Nem kevés ez a mennyiség?
2016. ápr. 2. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

3-4 dl-t.


De ez gyerekenként változó. Ha melege van, akkor duplájára is felugrik. Amíg megfelelően teli pelenkákat veszek le róla, addig nem foglalkozom vele.

Egy ismerősöm hasonló korú gyereke viszont napi három litert iszik alapjáraton.

2016. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap kb. egy literrel "kell" inniuk. De ebbe beleszámít a tej, a tejital, a leves, gyümölcs is. Nem tejital nélküli mennyiséget kell nézni.
2016. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tejitalon kívül sztem bőségesen megvan az egy liter ha nem több.
2016. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy testsúly kg-onként 1 dl. Tehát ha az én lányon 14 kg akkor 1,4 litert kéne innia. Ma pont a felét itta tejitallal együtt. Pisis pelus van,csak zavar h ilyen keveset iszik.
2016. ápr. 2. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Én lányom kb 2 dl vizet iszik meg, plusz még szopizik reggel-este, leves mindig van délben.
2016. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is 4-5 dl-t iszik tejen kivul. ha mindent osszevetek, akkor simán kijon az 1 liter folyadék.
2016. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!