Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem jönnek ki? Mikor...

Miért nem jönnek ki? Mikor kell közbeavatkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok? Van egy 15 hónapos kislányom aki általában mindenkivel közvetlen és szépen játszik a játszótéren. Persze vannak "balhék" amikor elveszi a másik gyerkőc játékát vagy éppen tőle, de általában kisseb ide-oda kiabálással megoldják.

Viszont van egy vele egykorú baba akivel sehogy sem tud kijönni. Amint egy játékhoz mennek már megy a sírás. Múltkor a másik gyerek szó szerint dührohamot kapott. :( Általában amíg csak kommunikálnak nem szoktam beleavatkozni, max. annyit mondok, hogy kérje el mielőtt elveszi vagy adja inkább vissza mert most más játszik vele stb. Viszont, ha látom, hogy üt akkor természetesen egyből rászólók és mondom, hogy ez nagyon nem volt szép dolog és nem ütögetünk másokat. Szerintetek hogyan tudnánk elkerülni, hogy mégegyszer ilyen szituba kerüljünk a másik gyerkőccel? Természetesen próbáljuk kerülni, de nem fogom mindig a másik mászókához csalni. Ott az anyuka nem szólt semmit mikor ez a szitu (dührohamos) volt, viszont látszott rajta, hogy nem tetszik neki, hogy odament az én gyerekem és "vitatkozott" az övével.



2016. ápr. 11. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
semmit nem tudsz csinálni. te se jössz ki mindenkivel, nem? miért kéne neki mindegyik babával kijönnie?
2016. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Semmit. Jól csináltad. Ha majd balhé lesz, abból is tanulnak, és a másik anyuka is megszólal, ha nem tetszik neki valami. Egyébként ahogy nőnek, ez is változni fog, akár hétről hétre. Elsőnek igaza van amúgy.

A kpnfliktuskezelést is tanulni kel,, és minden esemény más. A dühroham meg nem nem a te problémád.

2016. ápr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk is voltak ilyen szituk a jatszon a kicsi gyermekemen filyamatosan a csalidast lattam csak es en ugy vagyok vele hogy y birtoklast irigyseget ráernek oviban negtanulni.

Átvittem másik játszora, ott mindenki tünder, egymást segitik a kicsik es simán csereberelnek. Komolyan kulonbseg van jatszoterek "körei" között!

(Amugy en gyermekem arra tanitom ha elvesz valamit, akkor rogton potolja masik jatekkal hogy ne legyen szomoru a masik gyermek.eddig mibdig bejott ahogy a gyermekemnel is bevalik )

2016. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Szoval amondo vagyok, hogy kicsiket kicsik közé kellene vinni.akkor nem a dühroham lenne senkin urrá a folyamatos csalodásai miatt.

Nálunk hál eg van is ilyen játszo.

Ahol meg a nagyobbak gunyolják a kisgyerekem oda nem is hordom, max ha üres v veletlen kicsik vannak.

Mert komolyan, itthon is eszre lehet venni rajta hogy a jatszoteren ingerult volt.itthonra is átvetül.

Korán van még ez.

Elég oviban tanulniuk a "kemény életet"

2016. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A konfliktus pont az egykorú babával volt, de mindegy.:)
2016. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Gondoltam hogy valaki nem fogja erteni.

Eleve a duhromaosban mar alapbol van egy frusztraltsag.ugyan miert?mert más nagyobb gyerekek már kikezdtèk.ezt a frusztraciot ragasztja kerdezo gyermekere.

Holott a bolcsis gobdozok is megmondanák hogy ez a korosztaly amugy alapbol egymas mellett jatszik.nincs meg bennük rosszakaras jatekfeltes..

Es a jatszoter celja pont az lenne hogy feltoltse örömmel a gyereket.ne a bajok ragadjanak rá.

Amugy us ovodaban kezdik erteni az enyém kifejezest.

2016. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Szoval én mindkét 1,5 évesről irtam hogy egyiket sem kellene kitenni "harcosok"-nagyobb gyerekek közé
2016. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt is eltudom kepzelni hogy a dühöngő gyereket az anyja se érti, mert tuti hogy ő is viszi haza azt a lelki állapotot. Folyamatos elnyomottságérzés.

Ebben a korban amikor magukat megvédeni sem tudják, sőt a "pofonokat"(birtoklást) nem is értik, a saját kis tündérközösségük valo még nekik.

2016. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, csak egyforma ruhában mehessenek a játszóra az egykorúak, egyforma játékokkal. Akkor nem lesz baj. A frusztrált dührohamost meg be se engedjük. "Gondoltam, hogy valaki nem fogja érteni" Igen, te. :)
2016. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet vinni persze csak akkor nem is kell mast várni csak csalodast.

En arrol irtam, hogy pont nem bölcsiskorban kell ezt tanulniuk, mert nem érettek hozza. Nincs enyem tied meg haboru.minek ennek kitenni a gyereket. Oviban már viszont meg van ehhez az erettseg.

2016. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!