Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem jönnek ki? Mikor...

Miért nem jönnek ki? Mikor kell közbeavatkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok? Van egy 15 hónapos kislányom aki általában mindenkivel közvetlen és szépen játszik a játszótéren. Persze vannak "balhék" amikor elveszi a másik gyerkőc játékát vagy éppen tőle, de általában kisseb ide-oda kiabálással megoldják.

Viszont van egy vele egykorú baba akivel sehogy sem tud kijönni. Amint egy játékhoz mennek már megy a sírás. Múltkor a másik gyerek szó szerint dührohamot kapott. :( Általában amíg csak kommunikálnak nem szoktam beleavatkozni, max. annyit mondok, hogy kérje el mielőtt elveszi vagy adja inkább vissza mert most más játszik vele stb. Viszont, ha látom, hogy üt akkor természetesen egyből rászólók és mondom, hogy ez nagyon nem volt szép dolog és nem ütögetünk másokat. Szerintetek hogyan tudnánk elkerülni, hogy mégegyszer ilyen szituba kerüljünk a másik gyerkőccel? Természetesen próbáljuk kerülni, de nem fogom mindig a másik mászókához csalni. Ott az anyuka nem szólt semmit mikor ez a szitu (dührohamos) volt, viszont látszott rajta, hogy nem tetszik neki, hogy odament az én gyerekem és "vitatkozott" az övével.



2016. ápr. 11. 18:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mar bolcsis volt 1 evesen, es mind a 8-nak volt enyem tudata, a játszon is az osszes csúszda enyem volt, mindig elmagyaráztam neki, hogy az a jatszoe...


Nem johet ki mindenkivel, csak mert baba.


En ilyenkor szinten elhivom másfele, vagy megkérem a masik kisgyereket, hogy most o adja at.

Meg sose volt konfliktusom ebbol, mar 3 eves a lanyom...


A játszoter lényege hogy 1-14 eves korig lehet használni (nalunk ez van kiírva)


Mászó várba meg most is megkérem a nagyobbakat, hogy lsz vigyázzatok ra, es meg is teszik...

2016. ápr. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választokat!

Szerencsére jónak mondható a játszótér, kicsik-nagyok viszonylag jól kijönnek itt. Csak ezzel az egy babával valamiért nem. De tény én se jövök ki mindenkivel. Csak nem esik számomra jól, látni, hogy nagyon keservesen, dühösen sír egy másik gyerek.

Az meg, hogy mikor érdemes elvinni játszóttérre stb. szerintem mindenkinél más. Én úgy döntöttem, hogy szerintem érett már a lányom hozzá, hogy tanulja a közösségi életet. Végülis nem zárhatom el a külvilágtól, hogy ne kerüljön kellemetlen szituációba.

2016. ápr. 12. 19:16
 13/13 A kérdező kommentje:
A 6. kommentelő írta, hogy nincs még bennük az enyém/birtoklás. Az tényleg nincs, mert a saját játékára szinte rá se néz, nem is érdekli, hogy ki játszik vele. De megfigyeltem, hogy senki sem a sajátjával játszik, hanem mindenkinek az kell, amit a másik baba a kezébe vett. :D
2016. ápr. 12. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!