Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Káros hatással vagyok a gyerekre?

Káros hatással vagyok a gyerekre?

Figyelt kérdés

Anyósom volt itt éppen. Lendületesen akartam haladni, nem figyeltem, kislábujjal, mezítláb lerúgtam a dohányzóasztal lábát. Aki járt már így, tudja, hogy baromira fáj.

A gyerek jelenlétében kiszaladt egy cifra káromkodás, majd percekig ültem a lábujjamat fogva.

A gyerek 2 éves, nem láttam, hogy megrázta volna a dolog. Annyit felfogott, hogy fáj a lábam, odajött, megsimogatta a lábamat, aztán ment tovább.


Anyósom szerint rossz hatással vagyok a gyerekre.

Amúgy nem szoktunk előtte káromkodni, most kiszaladt egy nem annyira szép mondat a számon (a jó büdös k.. életbe, bmeg, de fáj...) az eset miatt. Az az egy biztos, hogy a gyerek nem vette magára, ő arra figyelt fel, hogy fáj valamim.


2016. ápr. 24. 07:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%

Úgy káromkodsz, ha fáj valamid, ahogy akarsz.

Káros hatással? Az anyja vagy. Mindenki más, aki beleszól abba, hogyan viselkedsz a gyerek előtt, húzhat a fenébe! Én így élek, és köszönöm, jól vagyok.

Akkor káromkodok, amikor akarok, és akinek nem tetszik, nem hallgatja! Jóhogynem magyarázkodni fogok majd bárkinek is. Nem vagyok káromkodós, nem viselkedem csúnyán, de ha úgy akarok, úgy teszek. Senkinek nem tartozom magyarázattal, még a saját anyámnak sem!

2016. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
98%

Egy ismerős mesélt egy aranyos történetet. Mindig vigyáztak rá, hogy soha egy csúnya szót ne mondjanak a gyerek előtt.

Egyszer az ismerős tejet melegített, de a tej kifutott, ő nagyon összeszorította a száját, és semmi csúnyát nem mondott.

A kisgyerek viszont felkiáltott: "Bacca meg ez kifutott".


Ennyit arról, ha TE soha nem beszélsz csúnyán a gyerek előtt. Egyébként nem hiszem, hogy bármiben károsodna a kis lelke.

2016. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!