Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyerekre lehet rossz...

Ovis gyerekre lehet rossz hatással a barátja?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 éves, kiscsoportos, van egy nagyon jó barátnője, akivel már pici koruk óta összejárunk, jóban vagyunk szülők is, örültünk, hogy egy csoportba fognak kerülni. Eleinte nem is volt gond, segítették egymást, nem voltak egyedül, de az utóbbi időben kezelhetetlenek együtt. Ha nem vele van, hanem itthon, vagy más gyerekkel, szófogadó, kedves, szépen játszik, de ha együtt vannak, akkor "megőrül", nem lát, nem hall, rosszalkodnak, felesel, csúnyán beszél, rugdos, ütöget, mintha nem is ő lenne. Folyton róla beszél, csak őt szereti, stb. Már az óvónők is mondták, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha külön ülnének, mert ez így nem jó, amúgy csak dícsérik ők is. Én már stresszben vagyok, ha megyek érte, és tudom, hogy együtt jönnek ki, mert alig lehet hazarángatni, elszaladgálnak, sikítanak, és fogják egymást, úgy kell őket szétválasztatni. Nem a saját gyerekemet akarom védeni, mert ő is megéri a pénzét, de a múltkor hallottam, ahogy mondta neki a másik, hogy gyere fussunk el, úgysem érnek minket utol, amikor meg akartam fogni a kezét, hogy megyünk haza, akkor elkezdett engem rángatni a másik kislány, hogy hagyjam békén, és majd ő "megvédi". Szóval nem tudom, lehet, hogy elmúlik, de azt érzem, hogy nem jó, hogy vele van sokat, bár nem tudok sok mindent tenni. Itthon mindig megbeszéljük, hogy így nem lehet viselkedni, stb. és nincs is semmi gond addig, amíg nem találkoznak újra. Van tanácsotok, tapasztalatotok?
2014. febr. 13. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerekek, akik rossz hatással vannak egymásra, ez egyáltalán nem biztos, hogy kizárólag a másik kislány "hibája". Egyszerűen összekerül két élénkebb gyerek, és akkor sokszorosan felerősítik egymás temperamentumát.

Az én kisfiam is hasonló korú, mint a te lányod, és neki is vannak olyan barátai, akik mellett olyan, mintha az ördög bújt volna bele, másokkal pedig teljesen normális, nyugis. És annak ellenére, hogy nekem még soha nem jutott eszembe, hogy ezért a másik gyereket hibáztassam, hiszen ő is ugyanúgy benne van, kaptam már meg a hátam mögött, hogy az én gyerekemtől "csak a hülyeséget lehet tanulni." Ez nyilvánvalóan egyoldalú és igazságtalan megközelítése a helyzetnek, és annak ellenére, hogy érthető, hogy mindenki a saját gyereke szerepét szeretné kisebbíteni az ilyen helyzetekben, nekem rettenetesen rosszul esett, és azóta - talán érthető - kerülöm a társaságukat.

A megoldást nem tudom. De az biztos, hogy ha jóban vagy, és jóban is szeretnél maradni a szülőkkel, akkor ne határozd el ilyen egyértelműen, hogy a másik kislány a hibás, mert könnyen lehet, hogy ők meg úgy látják, hogy a Tied hozza ki a sajátjukból a rosszat.

2014. febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!