Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem segít? Hogy vehetném...

Miért nem segít? Hogy vehetném rá?

Figyelt kérdés
Van egy 6ès egy 3èvesem.. azt hiszem most volt elèg. Nem pakolnak össze maguk után a játèkok szanaszèt minden szobába. Mást se csinalok mint hogy ejjel-nappal utannuk pakolok. Amikor megkerem h segitsenek vagy ugy tesznek mintha nem is mondtam volna semmit vagy vissza beszelnek... Es mar r.ohadtul elegem van. Lenne kismillio dolgom de igy.. h utannuk pakolok belefàradtam. Szeretnem ha. Segitenenek de nem pakolnak el maguk utan en pedig mar bediliztem
2016. ápr. 24. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Tárolódobozok. Pakoljatok együtt össze, és elég naponta egyszer, fürdés előtt.

Persze ne pakoljanak ki mindent, de hagyd őket játszani.

2016. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van tarolo dobozunk fiam megfogja es onti is ki az egeszet utana meg szetszorja mindenhol
2016. ápr. 24. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom ez e az oka, de leirom nalunk hogy megy csak mert a bölcsis gondozok es bebiszitter is meg van lepodve hogy a 1,5-2 évesem mennyire buzgon segit pakolni es "mindent" a helyére.


Szoval én babakora ota minden haztartasi feladatot robotüzemmodban csinálok rendszeresen szinte kötött idöpontokban mindennemű sohajtozas morgás nelkül, mintha az élet termésuetes velejároja lenne.tudja hogy minden alvas eves elott osszepakoljuk a jatekokat de addig szabadon rendelkezhet veluk, azoval nincs az hogy ha elteszi az egyiket akkor vehet elo masikat hagyom hogy akar jatekhalom legyen de persze ahol terulok fordulok ilyenkor is pakolok hogy balesetveszely ne alljon elő.

Soha nem kertem konkretan hogy segitsen.hanem ha magatol eltett egy labdát még meg is örültem neki hogy miket tud már a gyerek :)ami öröm azota is megmaradt, mindig kap pár jo szot ha pakolgat igaz ha a ruháit akarja a szaritorol néha nem hagyom.

ugyanez van a takaritassal annyira porszivozni akar amikor en is hogy a teglalap cső az övé mert az ugy sem tisztit alaposan szoval én alt a maradék csőrésszel takaritok.

es igy van a mai napig engem nem zavar ha nem segit robotkent pakolok. Es minderre azt kapom hogy meglepő hogy megy a gondozoval szitterrel pakolni ügyesen :)

2016. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
*és alt mindent folyamatában csinálok szoval ha leesik valami azonnal felveszem, ebed után rögtön mosom az előkét meg mosogatok.ha valamit kihagytam, már jelzi is hogy azt is el kell mosni v fel kell venni.a kistálját kihozza eves után stb néha engem is meglep ezert is konstatálok mindent örömmel, szokasunk volt tapsolni is ha pl szemetet dob k a kukába v bevadarlas utan betesz vmit a hutobr
2016. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
próbáld ki szerintem is az együtt pakolós módszert. Először én is így csináltam: elmagyaráztam mintha csak a játék része lenne hogy most visszapakolunk mindent a helyére. Most, hogy pl a középső 6 éves, felállítottunk egy szabályt, amit együtt hoztunk tk. ki lehet pakolni amivel játszik, de ha végzett, mennie kell vissza a helyére. A 3 évsenél mindenképp ezt ajánlanám.. esetleg rávenni a nagyobbat hogy "mutassa meg a kicsinek, hogy milyen nagyfiú már" hátha:)
2016. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Amit ma 13,13-kor írtál kedves Kérdező.. pont mostanában volt, hogy a fiam megharagudott, és szétdobálta a játékait azért is. Nem lettem mérges ( de, csak nem mutattam) becsuktam az ajtót, és elmondtam: mi leülünk az Öccsével aki 11 hós. És addig nem mehet ki a szobából pl a kertbe sajnos, amíg nincs elpakolva minden. ÉS sajnos sétálni sem tudunk menni, mert ha nekem kell elpakolni, nem lesz időm sétára. Kicsi dulufuli.. majd olyan rendet rittyentett, még fel is söpört:) persze, utána megdicsértem, hogy nnna, micsoda nagyfiú:)
2016. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Fényképezd le a játékait majd nyomtasd ki két példányban. Erősítsd rá a dobozra és a polc aljára is. Így könnyebben felismeri, hogy mi hova megy. Találj ki egy pakolos dalocskat, amit mindig énekelsz. (Egy jól ismert Gyermek dalra egy rövid kis szöveget találj ki) segíts neki, mondd el, hogy mi az új rendszer, és modellezd, hogyan kell elpakolni. Nincs szükség jutalomra, mivel ez nem extra elvaras. Mondhatod miután elpakolt, hogy nagyon szép rended csinalt, tetszik ahogy önállóan elpakolt, stb. Esetleg ezt kösd össze a mondennapokkal, szóval mondjuk uzsonna előtt mindig elpakol, majd leultok enni. Előbb- utóbb megszokja az új rendszert.


-óvoda pedagógus

2016. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen a nagynak a hozzáállása a pakoláshoz? Őt kellene valahogy meggyőzni a tesója szerintem követné.

Egyik ismerősömnél szintén nem pakolták el a játékaikat a gyerekek. Az anyjuk kitalálta, azt mondja nekik ha nem pakoltok el akkor a kukában fog kikötni. Persze ez is kevés volt. Egyszer összepakolta a szétszórt játékokat és levitte. A gyerekek megijedtek, "az anyuka még éppen időben ment le és így vissza tudta hozni a játékokat". A gyerekek megígérték, hogy ezentúl elpakolják a játékaikat.

2016. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 és 1.5 éves gyerekeink vannak, a 1.5 éves egyáltalán nem segít pakolni, ráhagyom, még kicsi, viszont a 3 éves már segít ha rápirítok.

Nálunk nagyon bejött az, hogy ha nem segít pakolni akkor elkobozunk játékot (vagyis még nem koboztunk el egyet sem, mindig csak fenyegetőzünk vele), a férjem néha megindul 1-1 kedvenc traktorral, hogy "jó, ha nem pakolsz, majd én elrakom de nem adom vissza", vagy "ha nem rakod el, elviszem más kisgyereknek".

Én pár hete egyszer nagyon besokalltam, minden szobában mindenféle játék, a két gyereknek ezer millió játéka van, szépen kiszelektáltam, semmit érő játékokat kidobtam (leharcolt pótkocsik, gyűrött szinezők), nagyobb játékokat amikből több hasonló van elraktam, egyet hagytam elől (pl 3 autópályát is elraktam, időnként vesszük elő ha letudok velük ülni játszani és utána össze is pakolom, nem hagyom ott a szoba közepén), nagy autók közül is csak 2 maradt, a másik 5öt elraktam, majd cserélgetem időnként. Hoztam egy szabályt, 1 játékot cipelgethetnek a házban, a második játékkal már visszaküldöm őket a szobájukba. Így is kupi van állandóan de már javult a helyzet.

2016. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!