Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek milyen nevelési...

Szerintetek milyen nevelési módszer ez?

Figyelt kérdés

Gyerekek játszanak a játékaikkal, mikor az anya elhívja öket máshová "most ne azt csináljátok!". A gyerekek megfeledkeznek a feladatukról, pár óra múlva békésen tvznek, mikor az anyuka kikapcsolja a tvt, ordít egy sort, felpofozza a gyerekeket. Ezt a felpofozást nem egy nevelési célzatú taslinak kell elképezni, olyan nagyokat kever le a kicsiknek, hogy majdnem kitöri a nyakukat.


A gyerekek addig nem kelhetnek fel az asztaltól, míg meg nem eszik az ételüket. Nem számít, hogy ez mennyi ideig tart. Megjehyzem, az anya szándékosan zsírban tocsogó, szénhidráttal tömött ételekkel tömi a gyerskeket, ami a kicsin meg is látszik /a nagyobbnak szerencsésebb a genetikája, de ő öklendezik a cukortól, az anya ezzel nem foglalkozik/.


Nemrég történt. Mentek volna játszótérre, a gyerekek előrerohantak, és beleléptek egy pocsolyába, ami miatt vizesek lettek. Az anya szintén jött az UTCÁN a nyakkitörős pofonaival, a nagyobbik gyereknek egész nap tanulnia kellett, a kicsinek egyhelyben ülni. Közbe az anya egész idő alatt ordított és verte a gyerekeket.


Ha a gyerek megsérül, még le is üvölti a fejét.


Ha a kicsi valamihez hozzányúl, amihez nem szabad, olyanokkal fenyegeti, hogy "letötrön a kezed!'.


Az anya büszkén hangoztatja,hogy nála mekkora "vasszigor' van.


2016. máj. 4. 22:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Rokonomról szól a kérdèsem. Ha valaki megjegyzi neki, hogy a gyerekek nem azért fogadnak szót /az esetek többrészében/, mert tisztelik, hanem azért, mert félnek tőle, erre aztmondja, inkább féljenek tőle, minthogy ráköpjenek.
2016. máj. 4. 22:30
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
??? Nem szeretek ítélkezni, de ha tényleg így van, mint ahogy írod, azt mondom nem való neki gyerek! Az ütni mint a répát nem gyereknevelés! Még ha arról van szó, hogy néha kap egy jelzésértékűt a kezére, de talán ennek sincs nagy értelme. Az enyém még csak 2 éves, nem mondom, hogy soha nem emeltem fel a hangom (nem ordításról beszélek), mert igenis elszakadhat a cérna, de az üvöltés, verés (itt már látszólag rendszeres verésről van szó!!!) nálam nem játszik. Az én lányom ért verés nélkül is! Persze csinál Ő is "rosszaságot", de nála inkább az elmagyarázom dolog vált be. Ez akkor is működik, amikor idegenektől megijed, csak annyit kell mondanom "nézd a bácsi is vásárol" vagy "látod xy is pont erre sétál", nem tudom miért, de ez valamiért nálunk a varázsszer. Csúnyán hangzik, de én az ilyen szülőt elítélem, nem mellesleg esélyesen ez már a büntetendő kategória!
2016. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szadista és hatalommániás. Ez később mely2 nyomokat fog hagyni a gyerekekben és vagy lelki sérültek lesznek életük végéig vagy járhatnak pszichológushoz.
2016. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Tényleg? Pedig manapság mindenki azt szajkózta, "a gyereket nem kell elkényeztetni!". Hàt ő nem kényezteti el. Az fix. Sokan kiröhögik a "gyerek lelkére vigyázni kell" elvet. Csak az én elmémmel van baj, ha szerintem az anyuka nem komplett?
2016. máj. 4. 22:51
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az elkényeztetés és a terror között elég nagy a távolság.

És elég sok nevelési módszer van e két szélsőség között.

2016. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kényeztetem el a gyereket, szabályok vannak, amiket be is tartatok! Nekem aztán nem nő a fejemre a gyerek, de ezt normál keretek között kell elérni! Már bocs, de még a kutyámat sem megfélemlítéssel nevelem....

1 voltam

2016. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted milyen nevelési módszer? Nem egyértelmű?


Szar. Nem való neki gyerek. Bántalmazza őket, inkább nem mondom mit érdemelne ez a szörny.

2016. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerekek :(
2016. máj. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én jelezném a védőnőnek, vagy a gyermekorvosnak simán. Ez, ha rendszeresen tényleg így élnek a gyerekek, még tragédiába is torkollhat. Nem azt mondom, hogy egy szülő nem lehet néha dühös, és nem csaphat rá a gyerek popsijára, ha rosszalkodik, de ez nem az a kategória. Ki akarja megvárni, hogy a "nyakkitörős" pofonoktól megsüketüljenek a gyerekek, arról nem is beszélve, hogy ezt a testi/lelki terrort meddig képesek elviselni? Ez bántalmazás, és én simán jelenteném!
2016. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez bántalmazás, testi és lelki. Én is jelezném az illetékes hatóságok felé. Talán egy figyelmeztetés után kicsit magába szállna és a gyerekek személyisége nem sérülne tovább.
2016. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!