Mi a "szabvány" nevelési módszer, amikor lop a kamasz gyerek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 18:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az hatástalan. Kérjem meg,hogy amíg felpofozom,hajoljon már le. Vagy álljak székre.?
2014. szept. 13. 18:57
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Visszamenni a születéséig, és attól kezdve tisztességesen nevelni.(NEM szövegelni, hanem jó példával elöljárni és becsüeletes életet élni)
2014. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan lop? A szülőtől vagy boltból?

Amúgy leginkább először leülnék egy órára gondolkodni, hogy vajon miért jutott odáig, hogy lopásra kényszerült. Mit nem adtam meg neki, miért nem?

Aztán leülnék vele is és higgadtan(!) ugyanezeket a kérdéseket tenném fel.

Az semmiképpen nem jó, ha nekitámadsz.

2014. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ilyen példával Én nem jártam elöl.
2014. szept. 13. 19:01
 5/12 A kérdező kommentje:
A szülőtől lop. Tőlem.
2014. szept. 13. 19:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen sokan az "ügyeskedést", "boltban evést" stb normálisnak tartják, mert "úgyis mindenki lop meg csal" és a gyerek is ezt tanulja meg.
2014. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom akkor pénzt lopott.

Hát először is alap, hogy visszaadja. Aztán azt hiszem én "ledolgoztatnám" vele. Fel lehet fogni egyfajta aktív szobafogságnak. Kapna egy listát, mondjuk egy hétre lebontva, az elvégzendő dolgokról. Amíg az nincs kész, semmi szabadidő, semmi eljárkálás a barátokkal, természetesen zsebpénz se. Persze erre lehet mondani, hogy ott a net ki se kell mozdulnia a szobájából, ha szórakozni akar. Ez nagyon egyszerű, egy héttel kezdünk, ha a hét letelte után van olyan a listán ami nincs kész, akkor a következő lista már két hétre szól. Előbb vagy utóbb belátja, hogy csak magával csesz ki, ha nem csinálja.

Igaz ez más tészta, de én így szoktattam rá a lányomat, hogy rendet tartson a szobájában.

2014. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit lopott? Indítékot tudunk?


A családban olyan fordult elő, hogy örökbefogadott gyerek lopott nagyszülőtől, bár nem igazán volt rá szüksége.

Ott egyértelműen arról volt szó, hogy megrogyott a kapcsolat stabilitása a szülőkkel és úgymond bizonyítékot várt, hogy őt minden körülmények között szeretik, akkor is, ha rosszat tesz.

2014. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Lepontozhatsz, de őt már nem nevelni, hanem büntetni kell. NEvelni eddig is kellett volna :(
2014. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

rendszeresen lop? mennyit vett el? mire költi vajon? rákérdeztél már? tagad? sztem nem CSAK nevelés kérdése. egyszer én is loptam anyumtól 500 ft-ot. majd bele haltam a szégyenbe utána. pedig ő sosem lopott,sosem tanított erre. most őszintén,aki azt mondja,h. nevelni kellett volna,meg jó példát mutatni neki,az azt gondolja,h. azon kamasz szülője,aki lop,annak anyu meg apu azt mutogatja otthon hogyan kell észrevétlenül kicsatolni egy táskát, vagy nem mondta el ezerszer a játszótéren az akkor 5 évesnek,h. máséhoz nem nyúlunk? kapjatok már a fejetekhez!

előszöris sztem ülj le vele megtárgyíalni és szabj ki büntetést!

2014. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!