Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki 2 éves kor...

Van itt olyan aki 2 éves kor körül lövette ki a kislánya fülét?

Figyelt kérdés
Szeretnék a lányomnak fülbevalót, de a nyaklancot hajgumit semmit nem igazan szereti magán, egy perc alatt leszedi, félek hogy nagyon zavarná a fülbevaló...mesélnétek nekem milyen volt mikor kilövettétek? piszkálta e, begyulladt e, szerette utálta, megszokta vagy hogy volt?
2016. máj. 10. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
igen én.Nem tudom mi volt vele,de iszonyatosan begyulladt neki,ömlött belőle a genny,és nagyon fájt,így kérte,hogy vegyük ki,amit nem bántam mert iszonyatosan nézett ki.Majd kicsit később még teszünk egy próbát ha ő is úgy akarja...
2016. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Èn 2-3 èvesen nem tetetnèk. Vagy előbb 3ès akkor termèszetessè válik, vagy kèsőbb mikor már megèrti hogy nem piszkáljuk.
2016. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nem rakatnék. Vagy csecsemőként, amikor még "belenő" abba, hogy valami van ott, vagy később, amikor a következményeket is megéri és ő maga kéri.


Lazán kapcsolódó történet: Bexsero oltást először 14 hónaposan kapott a lányom. Ez helyi duzzanatot, izomfájdalmat okoz. Nyugodtan viselte, kicsit húzta a lábát, hagyta borogatni, nem igazán hatotta meg.

Most 2 évesen kapta ennek az ismétlőoltását: 5 percenként mutogatja, hogy fáááj, ha terheli, akkor "jaajjj, jáájjj" sóhajtásokkal, lassan mozog. Borogatni nem engedi, kiabál, hogy "hideg!".

Most pont abban az időszakban van, amikor az én észlelése már tudatos és sajnálja is magát. A fájdalmat is fokozottabban éli meg.

A mozgása, viselkedése most tényleg olyan, mint egy csípőműtétes öregasszonynak, aki a környezete figyelmét is felhívja az állapotára a sóhajtozással.

2016. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Snorri ***** válasza:
Én sem tenném. Szerintem halálra rémülne a szituációtól, és nem értené, hogy miért csinálják ezt vele. Elég, ha egy kicsit fáj, utána úgyis a fülbevalóhoz fogja kötni. Pláne nem, ha azt mondod, minden zavarja. Én is vagy akkor lövetném ki, amikor megszületik, vagy ha ő is akarja, mondjuk kisiskolás korban.
2016. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ok, meggyoztetek :)
2016. máj. 11. 06:04
 6/9 anonim ***** válasza:
4 éves a lányom és most kezdi mondogatni, hogy fülbevalót szeretne. Beszéltünk róla, hogy fájni fog, de már érti hogy ez mit jelent és a természetét ismerve ki is fogja bírni. 2 évesen pont én se lövettem volna, csecsemőn meg nekem fura a fülbevaló, ezért nem lett eddig.
2016. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én sem akartam ezzel csecsemőként megajándékozni mert én pl fémérzékeny vagyok, 18k alatt minden kiüt, és emiatt valahogy olyan idegen volt a gondolat hogy át lőjjék neki független attól hogy nikkelmentessel csinálják...de a keresztszülőktől kaptunk egy éves korába fülbevalót, és szeretném már odaadni neki...bár valószínű a fülbevalót magát, és az ajándékot mint olyat is jobban fogja értékelni 2 év múlva.
2016. máj. 11. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

csak nehogy kinője... bébi vagy gyerekfülit kapott?


mi vettünk a keresztgyereknek, 18e ft-ért, szülőkkel egyeztetve, lassan 2,5 éves, de még mindig nincs a fülébe.. kva sz-rul esik...


tőled megkérdezték egyébként, hogy mit szólsz az ilyen ajándékhoz? mondjuk már mindegy, mert akkor kellett volna beletenni neki, most semmiképp se, tuti piszkálni fogja, akkor meg majd begyullad neki...

2016. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
karika fulbevalo ez jo lesz neki tinikoraban is...nem novi ki....nem kerdeztek de en mindennek orulok ennek is nagyon orultem es orulok kost is mert egyszer nyilvan hordani fogja :(
2016. máj. 12. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!