Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A barátnőm másfél éves kislány...

A barátnőm másfél éves kislánya megverte a 4.5 éves fiam. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
A fiam mindig is konfliktuskerülő volt, nem szeret verekedni, sosem szokott. A kislány viszont nagyon intenzíven játszik és vadul. Mi teáztunk, beszélgettünk, a gyerekek a szobában játszottak (több más gyerekkel együtt), sosem szokott ebből gond lenni. Most viszont úgy sírt és menekült hozzám a fiam, mint még soha, merthogy az a lány megverte, tépte a haját, ütötte, stb. Mi játszódik le egy másfél éves fejében, amikor ilyet tesz? Miért agresszív? Már pár hete megfigyeltem, hogy egyre erőszakosabb, de ezek szerint még romlott is. Miért lehet ez? Ez csak személyiség kérdése, vagy nevelésbeli kérdés?
2015. okt. 26. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
A fő kérdést látva azt hittem azon problémázol, hogy a 4,5 éves fiad nem tudta magát megvédeni egy másfél éves lánytól.
2015. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha több gyerek is ott volt, ők is ezt mondták?

Nem lehet hogy valamit eltúlzott a fiad?

Nekem elég fura, mert durván nem egy súlycsoport.

Ha a fiad nem is akar verekedni, akkor miért nem jött ki a szobából az elején, miért várta meg amíg jól megtépi és szétveri?

Másfél éves kislány kezét egy 4,5 éves fiú simán le tudja fogni, verekedni sem kell. Bátyámmal is ennyi volt a korkülönbség és sosem kerültem ki győztesen egy verekedésből sem.

2015. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Romlott???? Egy másfél éves gyerek???? Mondd csak, tisztában vagy te a szavak jelentésével? Nyilván az történt, hogy valami nem úgy alakult, ahogy ő azt elképzelte, és mivel egy másfél éves még sem beszélni nem tud, sem a konfliktuskezelés más módjaival nincs tisztában, sőt, korából adódóan még empatikus készsége sincs (bár az a soraiból ítélve neked sincs sok, pedig pár évtizeddel idősebb vagy), ezért üt. Nem, nem érdekli, hogy az a másiknak fáj, mert még olyan kicsi, hogy nem tudja magát a másik helyébe beleképzelni. Ha szépen nevelik, idővel le fog szokni róla, és megtanulja máshogy érvényesíteni az érdekeit.
2015. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem, csak meg vagyok lepődve. Tudom, miért nem ütött vissza, hiszen sokat beszélgettünk már a verekedésekről, és ő egyszerűen nem az a típus. A kislányokkal szemben pedig különösen óvatos, mindig csak simogatja a hajukat. Szerintem ha kétszer ennyire veri meg, akkor sem üt vissza, azért sem mert kicsi, azért sem, mert kislány, és azért sem, mert nem szokása verekedni.


De egy ilyen kicsi lányban vajon honnan van meg az erő, lendület, agresszió egy ilyen cselekedethez?

2015. okt. 26. 13:48
 5/16 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a viselkedése romlott úgy értettem, hogy kb. 2 hónapja mesélte a barátnőm, hogy összekarmolta egy másik ismerős gyerekét, meg is akarta harapni, de az nem sikerült neki. Akkor sokat beszélgettek róla, hogy nem szabad ilyet csinálni, de ezek szerint nem segített neki.


Amúgy a fiam elvileg ült a szőnyegen, a kislány pedig állt és belekapaszkodott. A többi gyerek 2-3 évesek, mondtak ezt-azt, de a lényeg ennyi volt. Természetesen ahogy kiszabadult, kijött hozzám.

2015. okt. 26. 13:51
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

A fiad vagy csak a te figyelmedet akarta, így jól eltorzította a dolgokat, hogy mennyire rossz is neki. ìgy elérte, hogy te még napokkal utánna is ezen gondolkodj és sajnáljad, hogy egy 1,5 gyerek elkalapálta.

Vagy tényleg ennyire muja, hogy a kezét képtelen maga elé tenni, és felállni és eljönni onnan.


Nekem két gyerekem van és nekem is a nagy mujább. Nem is csoda, ö egy igazi kis dáma. De megtanítottam már 2 évesen, hogy ha ilyen van hogyan védheti meg magát akár a testvére ellen is. Nem verekedni kell, hanem eréjesen rászolni a másikra, felállni onnan, és eljönni.


Egy 1,5 éves gyerek nem agresszív csak próbálja megtalálni hogyan tartson kapcsolatot. Még annyit, hogy 1,5 éves gyereket soha nem hagytam egyedül föleg nem több másik gyerekkel, mert félö, hogy ö még felmászik valahova, szájába vesz valamit, és még ezer veszély forrás. 1,5 éves gyerek mellett mindig kell lenni egy felnöttnek, föleg ott ahol 4,5 éves gyerekek vannak, mert ott tuti nem csak baba játékok hevernek mindenhol.

2015. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Várjávárjá: felügyelet nélkül játszott X gyerek egy másik helyiségben? Még csoda, h csak a dackorszakos másfél évessel lett probléma és csak ennyi.


De hogy a kérdéssedre is válaszoljak: személyiségé annyiban, h még kicsi. Nevelésé pedig annyiban, hha bent teáztok közöttük (de akkor kénytelenek vagytok a gyerekekkel is foglalkozni, ugye), akkor meg tudjátok akadályozni a verekedést. Amikor a kislány hajat készül tépni vagy ütni akar, akkor el kell kapni a kezét és simogattatni helyette. Egy idő után berögzül.

2015. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező.

Nekem 21 hónapos a lanyom. Sajnos ő is odacsap, adamar, ha vmi szitu az ő szemszögéből megkívánja. Például, elveszik tőle a játékot, vagy pont nem akarja, hogy elvegyék. Vagy stb. Fifty fifty alapon hol a másik fél a hibás, hol a lanyom, ezt vállalom is.

Van, hogy a nagyobb gyerek, szintén 4,5 éves sírja el magát.


A családunkban nincs agresszió, hangos kiabálások, sok tévézés, híradó. Szeretetteljes harmóniában élünk.

Következetes nevelem a gyerekeket, ami miatt nagyon szófogadó mindkettő és nagyon rendtartóak. A nagyobb kiemelkedően udvarias. A kicsi meg szabálybetartó és önálló.

Mégis a lányom odakap, mar, stb.

Szerinted ez nevelés kérdése? Vagy veleszületett vérmérséklet kérdése?

2015. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Huhh, ezt írhattad volna előbb is.

Felügyelet nélkül hagyott, egymáshoz nem szokott 2-3-4 éves gyerekek?! Meg gondolom a nagyobb részük vendég volt, nem is otthoni környezetben.

Csoda hogy csak ennyi történt és nem nyomták ki egymás szemét vagy hasonló.

Itt egyik gyerek se hibás, csak a szülők! Ha lett volna felnőtt, már ott abbamarad az egész hogy elkezdődik a hajhúzás..

Persze ha a bölcsis gondozónő hagyná így magára a gyerekeket egyből menne a feljelentés.

2015. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom is ilyen volt. Beszéltem védőnővel, gyerekorvossal, de szinte kinevettek. A legjobban anyukám "szórakozott", ugyanis én is ilyen voltam kicsinek. Aztán kinőttem. Ahogy a lányom is. Szigorúbb, következetesebb nevelés kellett hozzá mint egy kevésbé heves gyerekhez, ennyi. Most sem az a típus, aki megül a kis popsiján fél órákat, de amióta túl vagyunk a dackorszakon, azóta nem durva. Sokat táncol, mozog.


A fiad tanulja meg megvédeni magát. Ne verekedni, csak magát megvédeni. Hogy boldogul így az oviban?

2015. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!