Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok a gyöngyösi...

Mit gondoltok a gyöngyösi esetről? Másfél éves csontsovány kislányt találtak holtan.

Figyelt kérdés

A hírportálokat olvasva gondolom mindenki találkozott vele. A boncolási eredményekre várnak, addig hivatalos álláspont nincs.

De egy másfél éves gyerek egy újszülött súlyával...

A saját gyerekem se egy vasgyúró típus, de ennyi idősen 10 kg körül volt. :(


2016. máj. 17. 09:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű :-(

Tele van a net a sok okos anyukával meg tanácsadóval, akik "megszakértik" hogy miért hülye a gyerekorvos, hogy nem baj ha az 1 évesnél nagyobb gyerek csak anyatejet kap és fogy, majd eszik ha megérik rá....


Persze ez nem menti fel a szülőket, sem a gyerekorvost, védőnőt!

2016. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

Engem nagyon felzaklatott! Azért is mert az én kislányom is jövő hónapban lesz pont másfél éves!

És elképzeltem (sajnos vizuális típus vagyok), hogy szegény gyerek mit élhetett át!! :( Milyen fájdalmai voltak, és persze egyből a saját lányomra gondoltam, hogy SOHA nem tudnám ezt megtenni vele.. Ha éheznék biztosan, hogy az utolsó kis morzsadarab is az övé lenne.. De ez így normális nem?!Áhhh... Kiakadtam! Borzasztó!!

Ugyan ezt a büntetést kívánom a szülőknek.. Éhezzenek!!! Míg el nem pusztulnak!!!!!!!


Amúgy nem értem, hogy ilyenkor hol a védőnő? Már réges- régen jelenteni kellett volna neki a dolgot! A kislány tán még mindig élne! Oké, hogy a szülők egy pö....ök na de a gyerekorvos? Nagyszülő? Védőnő? Hol vannak?? Szomszédok?? Fura egy kicsit nem?!

2016. máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem igenis kell beszélni róla. Egyrészt, hogy akinek a dolga a gyerekvédelem, az valóban dolgozzon. Menjen ki a védőnő, ha nem engedik be, akkor jelezze a gyamugy felé és ők lépjenek! Ne az aktákat tologassák, hanem ha kell, akkor rendőri segítséggel, de nézzék meg a gyereket. Másrészt, hogy azok, akik egy ilyen esetet látnak (pl nagyszülők, rokonok) kérjenek segítséget. Bűnösök közt cinkos, aki néma! És milyen igaz!

Az agárdi esetnél 15 évet kaptak első fokon és 10 év múlva szabadlábra helyezhetők! Ezt még enyhíthetik, mert a statisztika ezt mutatja. Tehát egy gyerek hónapokon át történő módszeres kínzása és megölése 10 év.... Ennyit egy emberélet ára. Szerintem ez nem jó szabályozás és én szigorítanék rajta. Szerintem ezért kell erről beszélni.

2016. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló az ügy az agárdi halálra éheztetéshez. Ott 15 évet kapott minden felnőtt, aki ott lakott (apa, anya és az anyai nagyszülők). Meg is érdemelték!

Kicsit megrezzegették a gyerekorvost és a természetgyógyászt (vagy inkább sarlatánt), ők 1-2 évet kaptak, de felfüggesztve.

Gondolom itt is hasonló ítélet lesz.


Szerintem komolyabban kéne venni, hogy státuszvizsgálatra meg kell jelenni, különben a gyerekorvos értesíti a gyámügyet. Ott meg azonnal be kéne indítani a gépezetet és első körben rendőrrel biztosítani, hogy a gyerek orvos elé kerüljön. Ha pedig látja az orvos, hogy a gyerekkel baj van, akkor azonnal elvenni a szülőktől a gyereket, nem várni meg egy hosszú eljárás végét.


Egyébként érdekes, hogy az ilyen családokban általában senki nem éhezik, csak a babát éheztetik. Szóval nem fantaszták, hanem hidegvérű, szadista kápók az elkövetők.

2016. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%

A 15. havi védőoltás?Ilyenkor senkit nem érdekel?2 havi csúszást már jelenteni szoktak.

Arról nem szokott szó esni, évente hány gyereket emelnek ki hasonló körülményekből. Hány életet mentenek meg.Szomorú eset.3-4 évente van egy ilyen.2009-ben egy szegénytelepen, akkor az agárdi kisfiú, most meg ez. Az is szomorú, hogy senki nem tett semmit.A ház lakói mérgelődnek, de nem tűnt semmi fel? Minden körülmény a kislány ellen dolgozott. Borzasztó.

2016. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A munkatársam mondta, h a gyámügyön időről időre átpasszolják az eseteket egy másik ügyintézőnek, aki arra hivatkozhat, h még nem volt ideje az esettel foglalkozni. Aki pedig felülvizsgálja az ő működésüket, nem fogja a saját munkatársait megfeddni.
2016. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ODA KELL CSAPNI A GYÁMÜGY ÉS A CSALÁDSEGÍTŐ ASZTALÁRA. ÉS HA SOKAT SÍRNI HALLJÁTOK A SZOMSZÉDBAN A KISGYEREKET, SEGÍTSETEK!!!
2016. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2016. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!