Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos csapkod, fejel....

15 hónapos csapkod, fejel. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ket eset van amikor ezt csinálja, csak úgy játékból. Figyeli a reakcionkat, persze ha mondjuk h ne csinálja annal inkább.

A másik amikor mondjuk dühös vmiert, akkor is csapkod, fejel, harap. Tudom igy fejezi ki nem tetszését. Ezt meg valamilyen szinten jobban megtudom érteni, mert úgymond igy vezeti le a feszültséget.


De nem tetszik nekem , egyik esetben sem. Ugy felek h mikor fejel nagyobbat, nem szeretem h bántja magát.


Ja itthon ilyet am tuti nem látott, apja nagyon türelmes, en vagyok aki hamarabb felkapom a vizet, de en sem csapkodok, puffogok.


Ha bármi ötleted van köszönöm!



2016. máj. 24. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Türelmesen elmagyarázod neki párszázszor, hogy nem szabad ilyet csinálni. Közben tenyérrel elkaphatod a fejét, így nem a te homlokodon csattan. Tehát finoman lehet fizikailag korlátozni (nem erőből lefogni vagy megszorítani) és közben mantrázni, hogy miért nem szabad.


Gyors eredményt ne várj, de így lesz tartós hatása.

2016. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló....

[link]

2016. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi baj, nálunk is ez van :) Van, amikor véletlenül veri be a fejét a falba, és van ilyenkor, hogy visszamegy, és beüti szándékosan, mintha kisérletezne vele, hogy tényleg kemény-e a fal. "Sok anya állítja, hogy édes kis csemetéje időnként agresszív tigrissé változik. Ettől aggódni kezdenek. Azonban ez érthető változás. Az alapelvek világában a gyerek mindenféle viselkedést kipróbál, ezek egyike az agresszivitás. A tipegő tanulmányozza, hogy reagál az anyukája, más felnőttek és gyerekek arra, ha üt, harap, lökdös, stb.. Mutassuk meg neki, mit gondolunk erről. Ez az egyetlen módja, hogy megtanulja, hogy az agresszivitás nem kedves, érdekes vagy vicces, hanem fájdalmas, és a felnőttek nincsenek elragadtatva az agresszív viselkedéstől."
2016. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!