Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyerek arcát mivel...

2-3 éves gyerek arcát mivel tisztítjátok?

Figyelt kérdés

Fürdésnél szappant (saját készítésű) használunk. Az arcával gondban vagyok, mert bármennyire is pontosan tudom, hogy nincs káros anyag a szappanban, mégiscsak szappan és csípné a szemét.

Sima vízzel megmossuk, de a melegtől kezd ragadni estére, ill. naptej nem jön le vízzel.

Eléggé izgága, arcmosásnál nagy valószínűséggel belefolyna a szemébe a szappanos lé.


Létezik esetleg olyan bőrtisztító arctonik gyerekeknek, amilyen a felnőtteknek is van?


2016. máj. 28. 19:06
 1/10 Máté Katica válasza:
33%
Szia.Esetleg popsitörlővel.Lehoz mindent és a gyerek szemét sem csípi.Vagy a Johnson's bébi sem csípi a szemét.
2016. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

törlökendö!!!

De ami minden mentes, illat, alkohol, stb....

Sok törlökendöven sajnos van alkohol.

2016. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vizes vattakorong tökéletes.
2016. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sima vízzel mosom az arcát.

Ha naptejes vagy hasonlo akkor ugy is zuhanyoztatom, szóval puha babaszivaccsal és babafürdetővel(amivel a haját is mosom szoval csak így éri fürdető az arcát mert közvetlenül soha nem teszek arcra semmit.a fürdetők is eléggé szárítanak kivéve a gyogyszertárit)

2016. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A mi bio szappanunk nem csípi szemét, még a sampont is belekenheti a szemébe, egyáltalán nem csípi.
2016. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
popsitörlőt nehogy az arcára tegyél!!! vannak olyan torlokendok gyerekeknek, amik arcra valok! de popsitorlot ne hasznalj az arcára, pláne a szem konyékére.
2016. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5-ös.

Nem tudom, hogy azzal a szappannal mit varázsoltak akkor. A szappan lúgos kémhatású (zsíradék+nátronlúg reakciója okoz szappanosodást és ez az alapja minden szappannak), a szem pedig savas kémhatású közeg. Amennyire a szakirodalomba beleástam magam, ipari adalékanyagon kívül nincs más lehetőség arra, hogy savas kémhatású legyen egy szappan.

A babasamponok is valamilyen adalékanyag miatt nem csípik a szemet, de ez már ipari vegyészet, ennyire nem értek hozzá.


A tippeket köszönöm, akkor a nedves törlők között körbenézek, hogy melyiket javasolják arcra, szemre is.

2016. máj. 28. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Én lehet, hogy megpróbálnám micellás vízzel tisztítani. Nekem is nagyon érzékeny a bőröm, de nem irritálja, sőt ha a szemembe megy, akkor sem.
2016. máj. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Neogranormon tusfürdővel fürdetem, azzal simán megmosom az arcát és az egész fejét is. Nem is értem a kérdést, 40 éve amikor én gyerek voltam fel se merült ez, este fogták a szappant a szüleim és lecsutakolták rólam az egész napos koszt.
2016. máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Napközben popsitörlővel törlöm át az arcukat ha koszosak vagy a csapnál lemosom őket, este zuhanyzásnál tiszta vízzel. Mi minden este mossuk a hajukat (ilyenkor nyáron pláne, de egyébként is minden este az az első hogy a fejüket a folyó víz alá dugják) baba tusfürdővel ami nem irritálja a szemüket, lemosásnál az arcukon is végig folyik a hab, én úgy látom hogy ennyi tisztítás elég nekik. Tegnap a vízálló napkrém is lejött többszöri tiszta vizes arcmosás után a zuhanyban.
2016. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!