Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » VALAKI!! KÉREM! Miért nem...

VALAKI!! KÉREM! Miért nem eszik az 5 és fél éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Könyörgöm valaki adjon tanácsot! A lányom 5 és fél éves, most 21,5 kg, és 130 cm magas. Az elmúlt fél évben 2x voltunk kórházban állítólagos vírusfertőzéssel, infúziót kapott. Volt már 19 kg is, aztán elértük kb. 1 hónapja a 24 kg-ot. Utána megint kórházba került ismét állítólagos vírusfertőzéssel. A kórházból 22,5 kilóval jöttünk ki! Azóta nem nagyon eszik, van amikor rájön és "fal" utána napokig hetekig szinte vegetál. Az óvodában jelezték, hogy már semmi, de semmit nem hajlandó megenni. Egész életében minőségi ételeket kapott, főzelékek, húsok, rizs, burgonya, zöldségek, gyümölcsök, nasik (itt is megválogatva a minőséget)! Rendszert tartottunk az étkezésben és békésen, nyugodtan, soha nem erőltetve etettük és evett! Most jutottam el a teljes kétségbeesés szintjére, pénteken jelezték nekünk az oviban, hogy egész héten semmit (!) nem evett a gyerekem! Péntek estére lázas volt, bevittük a kórházba, ott megnyomkodták a hasát, és megint tippeltek egyet, hogy vírus lehet és hazaküldtek minket, ma a harmadik nap, hogy egész biztosan egy falat táplálékot nem vett magához, nincs széklete, fáradékony, sokat alszik, beállt a hőmérséklete 37,2, 37,4-re (gondolom az alultápláltságnak kezdődnek a tünetei) nagyon nagyon vékony, kint a gerince, a lapockája, a bordái! Péntek óta csak segítségért telefonálok, hogy valaki segítsen, ez nem vírus!!! Sír, ha ételt lát, a korábbi kedvenceit sem akarja még csak megkóstolni sem! Inni iszik. Nincs hasmenés, nincs hányás, kitalálja, hogy fáj a hasa, aztán, ha azt nem "hisszük" el, akkor a foga fáj, aztán mindene, fáradt, pihenni akar, nem éhes, és sír és sír... Nem tudom meddig bírom ezt!!! Hogy nézzem végig, mint anya, hogy a gyerekem szépen lassan elfogy, se vitamint, se ásványi anyagot, se semmit, semmilyen tápanyaghoz nem jut, egyre csak gyengül, és senki sem segít! Mindenhol elküldenek azzal, hogy vírus! NA DE HÓNAPOK ÓTA??? Mire várunk??? ARRA, HOGY NAGYOBB BAJ LEGYEN??? MIT TEGYEK??? Így el fog ájulni, vagy egyszer csak összeesik, halálosan félek és féltem, ebbe az egészbe beleszakad a szívem!!! Már ott tartok, hogy ordítva kihívom a mentőt, hogy végre valaki komolyan vegyen és megfenyegetek mindenkit, hogy ha nem vizsgálják ki teljesen (gasztroenterológia, ultrahang, vérvétel, allergia vizsgálat, pszichiáter, vizelet, vagy ki tudja még mit lehet), akkor nem tudom mi lesz, de nem állok már jót magamért!!! Komolyan ez kell??? A max. tanács, amit kapok, az az, hogy normaflór meg diéta! DE NEM ESZIK SEMMIT!!!!!!!!! SEMMMMMMIT!!!

2016. máj. 29. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Házi gyermekorvos mit mond? Neki kellene beutalni az említett vizsgálatokra, nem próbáltál beszélni vele?

Esetleg lelki ok nem állhat a háttérben? Nagy változás az életében, esetleg veszteség?

2016. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy csúfolták az oviban, mert mondjuk eyg picit duci volt? És ezért nem eszik..

Az is lehet, hogy az is közrejátszik, hogy nyár van, és ilyenkor kevesebbet kíván az ember, na de hogy semmit nem eszik... Nem lehet, hogy titokban eszeget?

Miért nem kérdezed meg? Vagy ha megkérdezted, mit mondott?

2016. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Itt egy anyuka, aki hasonló helyzetben volt/van: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2016. máj. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
kérj időpontot magán gasztroenterológiára, ha nem találnak semmit akkor meg pszichológushoz. vagy mehet a kettő egyszerre is.
2016. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem miért nem eszik, de csak a kifogásokat mondja, amikor meg mindenről kiderül, hogy füllent, akkor meg sírni kezd, hogy elmeneküljön az evéstől! Nem érte veszteség, senki nem halt meg, a férjemmel szeretjük egymást, együtt vagyunk, nem veszekszünk, csak néha, egészséges mértékben van egy kis szóváltás, de semmi más, üvöltözni például szerintem még sose üvöltözünk egymással! A férjem és én is imádjuk, az egy szem mindenünk! Nem ehet dugiban, mert ki sem jön a konyhába...

Mindig is vékony lány volt, ezért meglepődnék, ha csúfolták volna, de kérdeztem, hogy történt e valami, amit az evéssel köt össze, elmesélt egy szitut, de azt sem értem! Ezt mondta: Kiránduláson voltak, ahol volt egy játszótér és egy csúszda, ott ő nem tudott felmászni a csúszdára és ezért a dadus segített neki, és innentől zavaros a történet, mert már azt mondta ez után, hogy azt mondta neki a dadus, hogy ha nem akar enni, azt kell mondani, hogy köszönöm szépen nem kérek, de hogy ez hogy jön a csúszdához, azt nem értem, nem értem egyszerűen! Bántanák???

2016. máj. 29. 16:04
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
A pszichiátria lenne az első, ahova vinném. Nem gondolom, hogy emésztéssel kapcsolatos probléma áll a háttérben, ha ilyen szinten menekül az evés elől.
2016. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ducinak gondolta magát amiatt, amiért nem tudott felmászni?
2016. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a kórház gyerekosztályára, hogy a gyerek 3 hete egy falatot sem eszik, vizsgálják ki. Ha elutasítják, kérj írásbeli indoklást - mivel félnek a perektől, fel fogják venni kivizsgálásra.
2016. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valami lelki háttere van az egésznek, az okozhat testi tüneteket is. Lehet figyelemfelkeltés is feléd, mert tudja, hogy evés témával meg tud fogni. De azt írod, hogy ezzel nálatok nincs gond, figyeltek egymásra. Valaki más a környezetéből, akivel esetleg fura a kapcsolata? Oviban nem bántotta meg valamelyik gyerek?

Én személy szerint kineziológushoz mennék, de te magad, nem a kislány. Ott rengeteg feszültséget fel tudtok oldani, ami rajta is hat, emellett párhuzamosan elvinném a lányodat pszichológushoz/pszichiáterhez. De már keresnék mindkettőhöz sürgősen időpontot. Azt is megfontolnám, hogy egy időre, mondjuk őszig holnaptól kivenném az oviból.

2016. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Esetleg gyümölcsös, zöldséges italt meginna? Van az a kis üveges kubu multivitamin.

Inni mit iszik egész nap?

2016. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!