Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen rendezvényprogramokon...

Milyen rendezvényprogramokon voltál vagy érdemes lenni kicsi gyermekkel?

Figyelt kérdés

Amikről mostanában olvasok azokkal szemben bizonytalankodom pl egy sétehajozás alatt egy két éves lehet helyben sem tudna maradni, ill lesz legoépitő nap, viszont gyermekem max ha párat egymásba illeszt es még nem épit pl házikot sem és nem köti le pár percnél tovább.

Ma kimaradt a gyermeknap mert beteg, viszont szabim van két hét és szeretnék a gyermeknek élményeket biztositani mert az átlagos szurke mindennapok nálunk kicsit ingerszegények(bölcsi, játszoter, max hétvégén nagyi és ennyi)


2016. máj. 29. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

teljesen gyerekfüggő..mi hajókázni is voltunk, tátott szájjal bámult ki az ablakon (22 hónapos volt) de az egész út nem volt több mint 10 perc (komp).

szoktam vele menni játszóházba - pontosabban játszó bölcsi, 1 órás a bölcsiben mikor fakultatívan be lehet menni játszani. Ott nagyon jól el volt, de ott nem egyféle játék van hanem 101 féle :) (ezt a legónapra értem).

imádja ha lemegyünk a Duna partra, ott kavics ill. kagyló gyűjtögetéssel órákig el van (most lesz 2 éves). Játszóterezni is imád, de oda írod hogy te is viszed.

Állatkertben voltunk 14 hónaposan, akkor is nagyon nézte már őket, mostanában újra elvisszük, szerintem imádni fogja. Voltunk a Medve parkban Veresegyházán kb. 18 hónapos volt, imádta azt is - nézni a medvéket. Kirándulni is vittük a babakocsival erdőbe, kétszer, 1,5 éves kora előtt - de már valamennyit tudott sétálni, nagyon élvezte mindkétszer.

Ma gyereknapi koncerten voltunk, meglepett, de leült a padra és 1,5 órát csak ült és hallgatta a dalokat, nagyon nyugodtan viselte, lekötötte. Felültem vele a kisvonatra, élvezte azt is. Barátnőkhöz szoktunk még járni, akiknek van babájuk, az egyiknél vannak kecskék, oda beengedtem kergetni a kecskéket, azóta is azt emlegeti.

Ő nagyon nyitott minden élményre, mondjuk szerintem mindegy gyerek az, szerintem ne légy bizonytalan és vidd nyugodtan akár hajókázni, akár állatkertbe, vagy csak le vízpartra ahol belemehet bokáig, imádni fogja...

mi most nyaralni megyünk 1 hétre a tengerhez, ez az első közös külföldi út (1 éves kora előtt voltunk egy hetet a balatonon de akkor még mászós volt, de már akkor remekül elkúszott a balaton parton a fűben az apjával míg én pancsoltam)

2016. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,


a sétahajózás szerintem igenis neki is való élmény, ki is fogja bírni, hiszen ahajón lehet sétálni, fel lehet menni a felső szintre, az alsónál van büfé, sőt a dunai járatoknál még játszósarok is ikeás játékokkal, direkt az ilyen kicsknek.

Nem kell bekötve ülni 2 órát, nonszensz lenne, mi már a gyerekem 2 éves korában mentünk Budapestről Visegrádra, Szentendrére stb.- sok kisgyerekes család is volt velünk együtt. (arra érdemes figyelni, hogy NE szárnyas hajós, hanem sima kirándulóhajóval menjetek, mert azon lehet a fedélzeten sétálni, a szárnyashajón sajnos nem)


A LEGO építés tényleg nem neki való- nem írtad ugyan, hogy merre éltek (a legóból feltételezem, hogy ti is budapestiek vagytok), itt van néhány ötlet:

- Tarzan park (fürdőruhával készülj:)

- rossz idő esetén a beltéri Elevenpark

- már simán tudna szerepjátékozni, elnyüzsögni a Minipoliszban is (átköltöztek a Deák térhez, a király utcába)- nekik nagy élmény az igazi rendőrmotor, a tűzoltófecskendővel locsolás, kislányoknak a fodrászfejen fésülgetés, kiskonyha, pizzasütöde, aldi bevásárlás stb.

- MÜPA rengeteg program van, a Cifra palota vasárnaponként ingyenes és neki való, ringatók is vannak hétköznap, bábos és gyermekelőadások nem túl drágán

- nyáron a gyereksziget vagy a Budapest szigeten a hónap első vasárnapja kültéri gyerekprogramos, nézd meg a honlapjukon


Mi rendszeresen kirándulunk is a városban, pl. gyermekvasút (Hűvösvölgyből a régi úttörővasút a gyerekkalauzokkal), Erzsébet kilátó, Libegő Zugligetben, Normafánál játszótér és fogaskerekűzés, a budai várban is szoktak mindenféle programok lenni, kirakodóvásár, ha szereti az ilyesmit.


Illetve a nagy klasszikusok: állatkert, a fővárosi nagycirkuszban most vízivilág show van, vagy a Campona tropicarium és nagy élmény már ilyen idősen is


Ha szeretnéd vele a kultúrát, olvasást is megszerettetni és neked is van rá igényed, akkor a Kálvin téri Szabó Ervin könyvtár (központi könyvtár) gyermekrészlege nagyon barátságos, tele játékokkal, párnákkal, szabad könyveket lapozgatni, rengeteg jó kiadvány van akár idegen nyelven is gyerekeknek, magazinok, dvd-k, cd-k stb. 200 Ft a regisztrációs jegy neked, neki ingyenes a kölcsönzés is.

Szombaton pl. volt kézműves foglalkozás- ilyenekre is már be lehetne vonni, de szokott lenni kortárs gyermekíró könyvbemutatós felolvasása, diafilmvetítés stb.


Budapesten nem találsz programot???


Nagyon jó kiadvány a Kincskereső újság- havi bontásban hozza a programokat, legyen az színház, különböző kultúrházak eseményei, gyerekkoncertek stb.


A helyi művelődési ház programját is érdemes átböngészni, nálunk havi egyszer van gyerekszínház egy nagyon jelképes összegért, vagy a MÁV Szimfonikiusok is járják a várost és direkt kicsiknek tartanak hangszervarázs címmel zenei ismerkedős programokat (meg lehet simogatni a hangszert stb.), ugyanígy az Operaháznak is van ilyen programsorozata.

2016. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi a húgommal aki akkor egy éves volt és mászós görögországba mentünk autóval vadkempingezni . Jól bírta azt a tizenakárhány órát a kocsiban is és nem kellett miatta töbször megállnunk .Annyira tetszett neki hogy a következő nyáron is elvittük .akkor már járt rendesen . Még az sem zavarta amikor a hullámok miatt sós víz ment a szemébe . A sátorozást is imádta . És persze pancsolni és más pancsoló babákat puszilgatni a tengerparton . A húgom most 5 éves .
2017. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!