Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem hajlandó...

2 éves kislányom nem hajlandó zokni nélkül lenni?

Figyelt kérdés
Éjszaka a pizsihez...kint a kertbe szandalos homokozashoz, 45 fokban szonyegen is..mindenhogy ragaszkodik hozza. Tavaly egesz nyaron mezitlab volt persze arra nem emlekszik...most meg hiaba vagyok mezitlab elotte, rugdos uvolt ha ugy akarom kivinni hogy nem huzok zoknit a szandalba...egy dolog hogy naponta 5szor kell cserelnem a zoknijat ea hogy 45 fok van, de ejjel nem szellozik a laba ez nem tul egeszseges raadasul johoveten nyaralni megyunk a tengerpartra ott mi lesz?? onmagaban a vizpart sem oldja meg, hetvegen voltunk a duna parton mindenki mezitlab volt korulotte de nem hagyta.....ugy sem hogy mezitlab es szandi...mit csinaljak?
2016. máj. 29. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A fiunk sok ruhával van így. Tavasszal a sapkához ragaszkodott, most a hosszúnadrágot nem akarta leváltani rövidre. De a téli cipőt se tavaszira. Egyszerűen nem engedünk neki. Ma fél órán át üvöltött és hisztizett, puszilgatott minket, tehát minden eszközt bevetett, hogy felvehesse a hosszúnadrágját, de nem engedtünk, végül megnyugodott. Sajnos máshogy nem megy. Próbáltuk fokozatosan, hogy ő választhat nadrágot, hogy kap valamit és így tovább, de semmi nem használ, ha egy ruhadarabhoz ragaszkodik. Ne add rá, és ne legyen elöl zokni, kész. Biztos lesz sírás, de ez ilyen sajnos.
2016. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A szandit az én gyermekem sem szereti mezítláb, valoszínű rossz/fura érzés lehet neki ugy lenni.

Elalváshoz talán vegyél pillevékony zoknit neki vagy esetleg olyan lazát, ami ugy is lejön a lábárol amikor alszik.

Szerintem átmeneti a dolog, én nen aggódnék.

Tengerparton sem lenne jo ha megszurná valami a lábát, de gondolom szandiban lenne, csak irtam.

2016. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bella169 ***** válasza:
66%

Mért kell ennyire eröltetni a mezitlábazást. Nem mindenki szeret mezitláb.

Én felnőttként sem szeretem. Ha mást nem harisnya vagy harisnyazokni 40 fokban is van rajtam. Kint is bent is. Főleg cipőbe. Főleg azért mert napsütésben izzad a talpam és össze vissza csúszkál a lábbeliben, meg minden rátapad és zavar. Lehet a kislányodnak is izzad a lába és zavarja, hogy csúszkál ragad.

A szandál eléggé tud dörzsölni kényelmetlen lenni mezitláb.

Vegyél vékony pamut nyári zoknit. Abban szellőzik a lába.

2016. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyenek a gyerekek... a kicsi másfél, tegnap tudtuk először leimádkozni róla a zoknit, tényleg meg lehetett sülni benne. A nagyobb majdnem 3, kibukott a rövidnadrágon, a szandin, de a sapkát is nehéz volt levenni róla tavasszal. A sportcipőt csak azért tudtam levenni róla, mert mutattam neki, hogy koszos, és bedobtam a mosógépbe. Akkor közölte, hogy 'jaa', és felvette a szandit. Most meg majd attól nem akar megválni... tök normális dolog, és könnyebb, ha már meggyőzhető. Egyelőre vagy nagyon vékony zokni, vagy marad a sírás.
2016. máj. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezt a szandált már hordta tavaly is, érdekes akkor nem volt kényelmetlen neki :) a murván is úgy lépkedett mezítláb, hogy rossz volt nézni :) de úgy volt egész nyáron és abszolút nem zavarta. Én nem gondolom, hogy mindent rá kellene hagyni egy gyerekre, egyáltalán nem normális dolog 40 fokban a tengerparton zokniban lenni (természetesen adnék rá szandált, és vettem többfélét is hogy biztos kényelmes legyen) és az sem normális hogy valaki 40 fokban zokniban alszik rém egészségtelen ha nem szellőzik a bőr. Ha valakinek van még tippje azon túl hogy hagyjam rá, kérem írja meg: első, köszi, ez nyilván a végső megoldás.
2016. máj. 30. 10:07
 6/7 A kérdező kommentje:
csak vékony pamut zoknija van egyébként, jó minőségű...de abban is tiszta izzadt a lába mikor leveszem..
2016. máj. 30. 10:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd békén.

Még pár nap ilyen hőség és magától le fogja venni.

Kivéve, ha tovább "szekálod", mert akkor csakazértse.


Én 5 évesem állandóan hosszúgatyában van most is, mióta bejött a meleg. Engem nem izgat. Feltételezem, nyáron a 45 fokban majd csak leveszi.

2016. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!