Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek a gyereketeket más...

Engeditek a gyereketeket más autójába? Ilyen helyzettel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 18 éves.

Van jogosítványom, a szülinapomra kaptam saját autót is.

(Új, mindennel felszerelt, szóval nem egy 20 éves roncs, amiben biztonsági öv sincs.)

Nekem ugye most érettségi szünetem van és az unokahúgomat hozom/viszem az oviba, meg néha vele vagyok 1-2 órát délutánonként, de ez csak akkor van, ha mama nem ér rá. Most, hogy saját kocsim van, inkább azzal vinném már, mint gyalog, mert azért gyorsabb, kényelmesebb. Viszont ezt a nagynéném nem akarja, merthogy ő nem engedi a lányát más mögé beülni...

De nekem egyszerűbb lenne, plusz gyorsabb is.


2016. jún. 1. 21:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%

persze, hogy engedem más autójába beülni. de! egy 18 éves gyerek mögé, friss jogsival nem...

nekem is most jogsizik az unokaöcsém, hát nem az én gyerekemmel fog rutint szerezni :)

2016. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Két hetente teszem meg a Szeged-Budapest-Bécs távolságot egyedül, úgy érzem, hogy 3 utcát csak tudok menni itt, vidéken is, ahol konkrétan alig jár autó...
2016. jún. 1. 22:03
 3/30 anonim ***** válasza:
58%

Volt húsz éves autónk és volt benne biztonsági öv.

Én sem engedném veled a sajátomat, nekem a stílusoddal van bajom és ez jelentkezik a vezetési kultúrádban is, biztos hogy pökhendien vezetsz. És ha ilyen maradsz, akkor még húsz év múlva sem.

2016. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Hát jó, csak ezzel igazából én teszek nekik szívességet, mert simán alhatnék délig is, nem kéne reggel korán kelnem.

Utolsó, örülök, hogy megragadtad a lényeget és hogy kb 10 sorból azonnal következtetsz arra, hogyan vezetek. :)

2016. jún. 1. 22:15
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

3 utcát gyalogolni is tudtok. Én sem engedném friss jogsis mögé szívesen a gyerekemet.

Ha neked megerőltető az unokahúggal sétálni, akkor mond meg, hogy oldják meg máshogy.


(Egyébként, hogy megnyugtassalak a 20 éves autók 99%-ában is van biztonsági öv és egy 20 éves autó még nem roncs, ha karban van tartva. Nagyon sokban (most kapaszkodj meg) még légzsák is van. Persze jobbak a modern autók, csak ezen megakadt a szemem. De tudatlanságod be tudjuk fiatalságodnak, hiszen még nem is éltél, amikor ezeket a roncsokat gyártották.)

2016. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Persze engedem, csak nem egy 18 éves friss jogsis mögé.
2016. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Már céloztam rá, hogy nekem ezek a reggeli túrák gyalog kicsit rosszak, főleg 2-3 óra alvás után, esetleg rosszabb időben.

De akkor jöttek a megjegyzések, hogy fogalmuk sincs, hogy vinnék nélkülem oviba, megint jöhetne érte a mama messziről, vagy vihetnék be szegényt nagyon korán...

2016. jún. 1. 22:22
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Na, majd pont egy friss jogsis mögé engedem a gyerekem, aki még ki sem aludta magát. Fáradtan akarod fuvarozni? Még téged sem engednélek el sehová!
2016. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Eléggé el lettél kényeztetve. Friss jogsihoz nem is vennék új kocsit. És én sem ültetném be a gyerekem egy friss jogsis mögé. 3 utca semmi gyalog. Annyi mozgás friss jogosítvány mellett is kell.
2016. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Nos, ahogy elnézem, nem Budapestről vagy valamilyen nagyvárosról van szó reggeli csúcsforgalommal.

A válaszomat eszerint írom, ha mégis nagy, forgalmas város, akkor tárgytalan és egyetértek.


Én kisvárosban lakom, 3 utca kocsival semmi, én engedném. Nem mész gyorsan, gyerekülésben ül, mégis, mi baja lehetne annak a gyereknek? Nekem is van unokahúgom és hordtam is oviba. Én mondjuk veszélyesebbnek látnám, ha a bicikli csomagtartójára ültetné fel, mint ha a kocsiban, gyerekülésben. Ez túlparázás. Ismétlem, ha kisváros alvó utcácskáiról van szó.

2016. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!