Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknek miért nem...

A kisgyerekeknek miért nem kötelező megnézni a szemét?

Figyelt kérdés
Annyi féle vizsgálatra, oltásra kell vinni, nem igaz, hogy nem bírná el az OEP. Sőt még óvodában sem nézik. A keresztfiamnak általános iskolában látták először a szemét, rájöttek, hogy nagyon rossz, rövidlátó, most kapta a szemüveget. Én nyilván nem vehettem észre, keveset vagyok vele, de a szüleinek hogy nem tűnt fel.. A gyerekorvos sem hibás? Vagy a rendszerrel van a baj?
2016. jún. 3. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők szemüvegesek, elvileg a gyerekorvos ajánlja, hogy 1 vagy 2 évesen már vigyék el szűrésre a szemészetre, illetve a védőnő a 3, 4 éves státuszon legalább rákérdez, hogy észrevették-e, hogy közelről nézi a papírt, 5 évesen meg táblát is "olvastat" a gyerekkel (betűk helyett ábrák vannak rajta).
2016. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Babánál szemészorvos kell hozzá. Azokat a gyerekeket szűrik, akiknél a családban ismert valamilyen alapbetegség (erősen pluszos szemű szülő), a többiekre nincs kapacitás (magánúton a szülő elviheti). Arról nem is beszélve, hogy a gyerkőcök eszméletlen jól kompenzálnak, tehát egy rosszabb látású gyerek is simán leolvassa a képeket, ahhoz pupillát kell tágítani, hogy biztosra menjenek. Gyerekorvosnak pedig nincs erre jogosultsága és képessége.


Egyébként: az OEP-ben sok minden furán működik, és nem, nincs kapacitás rá (súlyos betegek a gyógyszereiket sem kapják meg), pedig erre kéne igazán...

2016. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én szegedi vagyok. Itt van egy éves korban szemészeti statuszvizsgàlat, nem maszek, klinikán csináljak.
2016. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A szülei nem szemüvegesek. Attól még lehetne baja a szemènek. Ezt egy orvos is tudhatná. Vele a védőnő sem olvastatott semmit, anyukája mondta.
2016. jún. 3. 15:02
 5/20 anonim ***** válasza:

Nálunk minden státuszon van szemvizsgálat, igaz, csak a doki vizsgálja kb. fél perc alatt. A védőnő meg csak megkérdezi, hogy nem tapasztalunk-e valami eltérőt.

Egyébként felénk 5 évesen kötelező szemészeti vizsgálat (tábláról ábrákat kell felsorolnia, mint a felnőtteknek a betűket, csak ezek állatosak, meg pupillatágításos vizsgálat - 3szor cseppentenek a szemébe, utána vizsgálják, számokat vagy ábrákat kell a színes körök között meglátnia- nem tudom mi a pontos neve), hallásvizsgálat és vérvétel van, eddig úgy gondoltam, hogy ez máshol is kötelező.

2016. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő minden évben nézi a kártyákkal a szemüket, meg a táblával.. És kérdezi is, hogy nem e nézi túl közelről a könyveket, stb.. Ezt a védőnőnek kéne vizsgálni, nem a gyerekorvosnak!
2016. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Snorri ***** válasza:
59%
Nekem azt mondták, hogy 1, 3 és 6 évesen legalább meg kell nézetni. Mi már vittük. Miért kell bárkire is várni? Fogod magad, és kérsz időpontot a területileg illetékes kórházba, klinikára, ahol végeznek ilyen vizsgálatot. Előtte kérsz egy beutalót a gyerekorvostól. Ha kell, akkor kamuzol valamit. Ennyi. Ne haragudj, de én ezt nem tudom megérteni. Amúgy pedig egyszer 5000 ft-ot megér a gyerek szeme, ha azt nézed, hogy mennyibe kerül egy szemüveg.
2016. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy a gyerekorvos tágítja a pupilláját. De nagyobb gyereknél letakarhatnák a szemét és nézethetnének vele valami ábrás képeket (nem betűset persze). Semmibe nem kerül és ha nem biztos benne elküldthetné tovább. Olyan műszerek is léteznek ma már. Kisebb korban eredményesebben lehetne gyógyítani a problémákat is, nem elavult szülő szemüveges-e módszer.

Én viszem majd a gyerekemet, ha esedákes lesz. Más gyerekét nem hurculom sehova. Amikor iskolás lett, előtte nézte meg a védőnő és küldte el szemészhez. Korábban is megtehették volna, hülye egészségügy.

2016. jún. 3. 15:12
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a pupillatágitás miatt(az utan fényérzékeny a szem es maradando károsodás is lehet) csak nyomos indokban vizsgálnak szemet pl kancsalság, kettős látás gyanuja, stb
2016. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is vedono olvastat tablarol es 5 evesen mar abrafelismeros(pontok kozul abra,en se tudom a nevet)is volt..de mar a 2 eves vizsgalatkor is kerdes volt nem nezi e tul közelről a papírt..
2016. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!