Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anyukának miért lenne...

Egy anyukának miért lenne kötelező főzni? Komolyan űrlény lennék ezért?

Figyelt kérdés

Már az oldalon is láttam, hogyha kiderült, az anyuka nem főz, akkor az mekkora "szégyen", mert mégis mit lát így a gyerek otthon...

Nem arról van szó, hogy nem tudok sütni, főzni, mert megy, de a picik óta sem időm, sem kedvem nincs hozzá.

Van 2 fiunk (4 és 2,5 évesek) és egy 4 hónapos kislányunk.


2016. febr. 11. 10:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek imádnak mások életében turkálni és ott ítélkezni. Senkinek semmi köze hozzá. Ennyi. Ha nem akarsz, nem főzöl. Senkinek nem tartozol érte magyarázattal.
2016. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
De pár ember úgy mondja, mintha ez azzal lenne egyenlő, hogy mi éhezünk itthon és a maradékot várnánk a szomszédoktól...
2016. febr. 11. 10:24
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy űrlény, ha nem főzöl, hát nem főzöl, a te döntésed. Úgy látod el a gyerekeidet, ahogy akarod.
2016. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van, ha pár ember úgy mondja ezt? ÉS ha úgy gondolja? Akkor mi van? Semmi. Gondolja. Szíve joga. Ahogy neked is az, hogy nem főzöl.
2016. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a füled mellett, mindenért ítélkeznek! Anyukám sosem tanult meg főzni sokfélét, mert a nagymamám imádott főzni és htb is volt, így mindig volt ételünk otthon. Nem is akármilyen! És felnőttem és itt vagyok, és szoktunk a férjemmel hétvégente főzni.


Amúgy, ezek szerint az emberek szerint az apukáknak miért nem kötelező főzni, miért csak az anyukáknak?


nálunk az anyósom ilyen ítélkezős fajta. nemrég anyu nővérére mondta azt, hogy "ha az én húgom lenne 60 éves, én nem meglepit szerveznék neki étterembe, hanem főznék. az ember igenis tegye oda magát"...:D


szemetek az emberek, Kérdező, nyugi!:)Mondd máskor nekik, hogy ha ők főznek, ugorjanak be vele, szívesen fogadjátok! Mert ha tényleg a gyerekeid épsége miatt aggódnának, ezt tennék a beszólogatás helyett!

2016. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek főzni nincs ideje, van, akinek normálisan takarítani, van, akinek a gyerekével játszani. Egy nap 24 órából áll, és én még nem láttam olyat, aki egyszerre minden területen tökéletesen meg tudott volna felelni mások elvárásainak, persze nem is kell. Sajnos sok embernek fáj, ha egy kiegyensúlyozott, boldog anyukát látnak, és mindent elkövetnek, hogy valami homokszemcsét ejtsenek a szép életének gépezetébe, mondanak valamit neki, amitől egy ideig rosszul érezheti magát. Ha hagyja.


Én világéletemben főztem-sütöttem, és egész jól. Vannak 30 perces ételek, de amit igazán szeretünk és táplál is, az általában a bevásárlással, előkészítéssel, mosogatással együtt elég sok idő már. Ezért ha megszületik a második gyermekünk, én egy ideig biztosan hozatni fogom a kaját, ez az én luxusom, és nagyon magasról teszek arra, hogy erről ki mit gondol. Szerintem tégy te is így.

2016. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk leginkább anyósom van megáldva ezzel a témával, pedig én azért szoktam főzni, de olykor nyilván előfordul amikor elmegyünk inkább egy étterembe, vagy rendelünk valami kaját mert se energiám, se kedvem főzni a családnak éppen. Anyósom állandó jelleggel kérdezgeti, hogy mit főztem, mit ettünk a hétvégén, és azelőtt, meg úgy a héten :D Ha éppen nem főztem már direkt ki is hangsúlyozom, mert röhögök a markomba, mikor dülledező szemmel méreget, hogy hát olyat meg hogyan lehet, és akkor mégis mit ettünk?? :)) Engem egyáltalán nem zavar, inkább nevetek rajta, meg azokon is akik szerint ez "nem normális" dolog lenne. Ne foglalkozz senkivel, az a lényeg, hogy nektek megfeleljen, ha főzöl, vagy ha épp másképp oldjátok meg az étkezést. Az anyukának is kell pihenni, azért mert valaki otthon van, nem egyenlő azzal, hogy a konyhában kell állni 0-24-ben, és szolgálót játszani. Fontosabb az, hogy anyuka is tudjon lazulni, és ne tébolyodjon bele a napi rutinba, kell a változatosság a családi béke érdekében is olykor. :)
2016. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%
Én sem főzök mindig, leginkább csak hétvégén, inkább a gyerekekkel foglalkozom a főzés helyett, az rengeteg időt vinne el. És nem is engedik a gyerekek, ott hisztiznének a lábamnál. Plusz a mosogatás, rengeteg idő... Gondolom te sem a tévét nézed ezalatt hanem a gyerekekkel foglalkozol :) Ne foglalkozz azzal ha valaki beszól.
2016. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
25%

a főzés egyik pozitív oldala, hogy garantáltan az van benne amit beleteszel, tehát válogatott alaponyogból, minőségi étkezést így lehet a legbiztosabban biztosítani az intézményi étkezésen felül.(plusz ugye üveges bébiételek)


az én gyerekemnek speciel volt már gyomorrrontása nagyi főztjétől..(10 napos hasmenés, hányás..)


igazából szerintem ezért sajnálatos ha valaki nem főz.

2016. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Nálunk pl. anyukám a mai napig nem tud megcsinálni egy szendvicsnél többet, de ez sosem zavart, a legjobb anyukának tartom ettől függetlenül.

A férjem anyukája sem egy konyhatündér, így tőle sem kapok semmilyen megjegyzést szerencsére.

Ráadásul nálunk nem is lenne elég egy fogás, mert a két fiú nagyon válogatós. Amit az egyik megeszik, arra a másik rá sem néz. Plusz itt van a férjem is ugye, nekem is más az ízlésem.

2016. febr. 11. 10:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!