Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori hogy két...

Mennyire gyakori hogy két évesen sem jön le a makkrol a bőr? A sebész már műtené.

Figyelt kérdés

Valszeg rövid a fitymafék.

Ami szexuális életig sem jelentene gondot. És akkor is műthető.a sebész ha akarom megműti, ha akarom nem...

Műtessem?(csak mert érdekes, a nyekvféke is rövid volt és maradandó nyomot hagyott.jóformán szív alakú a nyelve...)


2016. jún. 4. 00:20
1 2
 1/15 Eszter76 ***** válasza:
Minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb a gyógyulás - szóval én műttetném. A fiamat műtötték picinek, de neki komolyabb fitymaszűkülete volt, szóval ott nem volt kérdéses.
2016. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

előbb probáljátok ki a dermovat kenőcsőt, ha azzal sincs javulás elég akkor a műtét.

nálunk előbb ez a kenőcs van, aztán a műtét

2016. jún. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vártam, mert azt mondta a sok okos. Most meg már megvan az időpont a műtétre. Senkinek se higgy, csak az orvosnak.
2016. jún. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Megműttetném. Nem hagynám, hogy kamaszként kelljen ezzel szenvednie.
2016. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is inkább most műttetném. Egy serdülő fiút lelkileg is megvisel egy ilyen dolog.
2016. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs gond a vizeléssel, akkor nem kell. Amúgy igen, gyakori, a letapadás természetes és elmúlik, és sok orvos is van aki meg pl. 3 éves koráig nem nyúl hozzá.


Nem csak a körülmetélés létezik, és teljesen feleslegesen sietnek az anyukák.


(apropó trauma, szerintetek egy kisebb gyereknek nem okoz traumát, hogy fáj és érzékeny a micsodája, amikor ő meg játszani meg kúszni-mászni akarna? vagy hogy később esetleg kinézik azért a többiek?)

2016. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

És szerinted egy 16 évesnek nem okoz traumát, hogy az első szexuális élménye előtt meg kell kérnie az anyukáját, hogy ugyan most már műtsék meg a micsodáját, mert lassan megmutatná másnak is? Vagy az iskolában, amikor kiderül, hogy a műtét miatt hiányzott?


Egy pici babának ez nem lesz maradandó lelki trauma. Míg egy kamasznak az egész további szexuális életét tönkreteheti.

2016. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Csak a kicsi gyermeknek tudjátok mennyire vékony hártya az a fitymafék?

Késsel ha bemetszik lehet tovább is metszik...persze én ezt nem itelhetem meg de nem lézerrel vágják.

Es a kamaszt nem altatják, de kicsi gyermeket igen...


Bátorkodtam reménykedni is hátha kinövi. Ezt sem tudom lehetséges e.


Féltem a gyermekem.

2016. jún. 6. 22:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Kötekszem még: és 16 éves koráig nincs elég idő, hogy megoldódjon a dolog? A letapadás kinek mikor, de jellemzően magától elválik a gyerekkorban – nekem 5 évesen jött fel az utolsó része, csak hogy mondjak konkrét példát is.


Az meg hogy babakorban (jó, a 2 éves gyerek már nem baba) nem jön hátra a fityma az meg szintén fiziológiailag teljesen normális: ha nem gátolja a pisilésben és nem okoz problémát, békén kell hagyni. Lehet később óvatosan hátrahúzogatni ameddig megy és hagyni hogy a gyerek maga felfedezze magát, szépen fokozatosan javulni fog.

2016. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A rövid fitymafék az ugyanaz, mint a letapadás?

Csak mert szerintem nem lenne letapadva neki, a fitymafék tarta fenn a makkon.

Pisilesben nem zavarja, mert nem fedi teljesen.

A fitymafék olyan vékony hártya, hogy átlátszó és látszik is hogy alatta ér van...

2016. jún. 6. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!