Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémás a fiam, hogyan tovább?

Problémás a fiam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 2 éves múlt februárban, január óta bölcsis. A beszoktatás nem volt nehéz, igényelte a gyerektársaságot.

Eddig nem is volt probléma,de mióta a nevelők átviszik az ovi részlegre (állítólag ő szeretne oda menni, és mindig kéri, hogy hadd játszhasson a nagyobb gyerekekkel), szinte kifordult önmagából.

Köpköd, itthon folyamatosan kiborítja az ennivalót, ha valamit nem engedünk neki, lököd, csapkod minket.

A büntetés nem hatja meg, egyszerűen kiröhög.

Szinte minden nap megrökönyödünk a férjemmel, hogy miket hoz haza a bölcsiből.

Egész eddig egy nagyon szófogadó tündéri gyerek volt.

Itthon nem változott semmi, tehát emiatt nem lehet.

Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy kezeljük? Eléggé elkeserítő. :(



2016. jún. 5. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szia, nekünk a lányunk volt így, akit a bölcsiben és az oviban is mindig dicsértek, hogy milyen tündéri, soha semmi baj nincs vele. Itthon meg pont az ellenkezője volt.

Azt a választ kaptuk, hogy a közösségben meg akar felelni, követi a szabályokat, nem akar büntetést, viszont otthon a biztonságot jelentő szülőknél kitombolhatja az egész nap gyűlő feszültséget, vagy az őt ért sérelmeket levezeti.

2016. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1.

Ki tudtátok valahogy küszöbölni a problémát?

2016. jún. 5. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez történt, bár a fiamnál az ovi váltotta ki 3 évesen. Köpköd, csúfolkodik, a fenekét mutogatja, kiröhög. Nem ismerek rá. Még nem találtam a megoldásra.
2016. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Nehány hónapja nalunk is probléma, 3 eves lány, nyelvet nyujtogat, kopkod...


Büntetés követi a hálószobába kell mennie, 3-4 percre -ott semmi jatek- ha hiszti is követi újraindul., es persze ezerszer elmagyarázom, hogy miert nem szep


Eleg jol haladunk..

Vagy magatol mondja, hogy nem akarta mire szólnék, vagy nem csinalja, időnként pedig ül a hálóba es ha megkérdem mit csinalt, azt válaszolja hisztizni akart, esetleg csúnyát mondott a babajanak..

Neha pedig a babák vannak száműzve, mert csúnyán viselkedtek.

Kb 3 hónapja csinaljuk es most kezdünk eredményt latni

2016. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy van-e megoldás. mi 4. éve kínlódunk vele (2 év bölcsi, 2 év ovi).

Az intézményben tündér... de ha már odeértem érte, rá sem ismernek az óvónők.


azzal nyugtatom magam, hogy az ő életében abszolút kivételezett helyzetben vagyok, hiszen a kisördög csak és kizárólag nekem jár :)


de inkább ez, minthogy otthon nyugi legyen, bent meg probléma.

2016. jún. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Vagy magatol mondja, hogy nem akarta mire szólnék, vagy nem csinalja, időnként pedig ül a hálóba es ha megkérdem mit csinalt, azt válaszolja hisztizni akart, esetleg csúnyát mondott a babajanak.. "


azért ez nagyon nem jó, ha egy 3éves magát száműzi büntetésbe azért, amit el sem követett. ez nem normális.


valahol le kell vezetni a feszültséget. És oké, ne beszéljen csúnyán... na de anya és apa is beül büntibe egy b@sszameg után?

mi pl megbeszéltük, hogy ő is szóljon ránk, ha csúnyán beszélünk... és hogy vannak szavak, amik mehetnek, mert pl a basszus, a fracba (meg hasonlók) még simán tűréshatáron innen van...

2016. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!