Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mit tennétek a...

Anyukák, mit tennétek a helyemben? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Kislányomat a nyáron nem viszem óvodába orvosi javaslatra egy betegség miatt. Nagyon nehéz lesz megoldani a felügyeletét a nyáron. Párom szülei messze laknak, így segíteni nem tudnak, az én szüleim még nem nyugdíjasok. Két tesóm is dolgozik,így egy - egy hét szabadságot tudna mindenki kivenni, hogy vigyázzon a lányomra. De igazából ezek az egy-egy hetek kevesek lesznek egész nyárra. Ráadásul én olyan helyen dolgozom, ahonnan nem engednek el csak úgy szabadságra. Egy boltban dolgozom ahol se betegállományba nem mehetek (gyerekkel sem), se szabadnapom nincs (hétfőtől szombatig dolgozom). Kolléganőm csak arra gondol, hogy ő mikor megy a nyáron szabadságra, velem nem foglalkozik hogy mi lesz. Ráadásul csak 4 órába vagyok bejelentve de napi 9 órát dolgoztam. Mindenképpen munkahelyet szeretnék váltani, de most arra gondoltam hogy felmondok most (felmondási idővel kB. Július közepéig dolgoznék ott). Így megoldott lenne a nyár, nem kellene aggódnom hogy ki vigyáz a lányomra. Igazából hitelt meg albérletet nem fizetünk, ráadásul félretett pénzünk is van, így nem lenne gond ha az én fizetésem kiesne másfél hónapra. Páromnak még nem mertem említeni, hogy mit szólna hozzá. Nagyon aggódom hogy mi lesz a nyáron a lányommal ha mindenki dolgozik... Ti mit tennétek a helyemben? Így is úgy is munkahelyet szeretnék váltani, szeptemberben már újra tudnék dolgozni, mivel akkor már mehet a lányom oviba.
2016. jún. 12. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudjátok oldani másképp, szerintem ne mondj fel.

Nincs rá biztosíték, hogy ősszel már lesz munkád...ne éljétek fel a tartalékaitokat.

Egyébként te tudod, hogy milyen az anyagi helyzetetek. Beszélj a pároddal, csak ő tud érdemi tanácsot adni.

2016. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha biztos,hogy lesz másik munkahely,akkor én váltanék.

Ráadásul nyugdíj szempontjából se mindegy,hogy hogy vagy bejelentve,úgyhogy innen én mindenképpen lépnék.

2016. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én tavaly csináltam ezt. nem mehettem tp-re, nem adtak szabit, nem szerettem ott dolgozni, de kibírtam nyárig, amikor felmondtam. mondjuk nálunk kis porszem került a gépezetbe, mert csak novemberben találtam új munkahelyet, de nagyon jót, 3x ennyi fizuért, szuper feltételekkel, közel :) hab a tortán, hogy terhes lettem, így most 2 hét múlva jövök tp-re, így ez a nyár és a következő 2 is megoldott. remélem visszavárnak, mert ráadásul oda bevihettem a gyereket is ha neki nem volt ovi :)
2016. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ismerős, keresztszülők, szomszéd, babysitter?
2016. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Keresztszülő a húgom aki szintén dolgozik, maximum egy hét szabadságot tud mindenki kivenni mint írtam. Szomszédok szintén dolgoznak. Nyilván ha lenne más megoldás nem gondolkoznék egy percig sem hogy mi legyen...
2016. jún. 12. 21:17
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen felmondanál, akkor inkább Menj el betegszabira, majd táppénzre. A kislányod betegségére is hivatkozhatsz. Azért lenne jobb a betegszabi és to, mert az mégis némi penz, mintha teljesen felmondanál.
2016. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mint írtam nálunk nincs se betegszabadság se táppénz... Valószínű azért mivel nem vagyok rendesen bejelentve. Tüdőgyulladásom volt februárban és fizetetlenre kellett mennem mert nem engedett a főnök táppénzre.
2016. jún. 12. 21:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Mennyi a férjed fizetése?
2016. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
250 ezer
2016. jún. 12. 21:30
 10/16 Snorri ***** válasza:
Én felmondanék. Annyi pénzből kijöttök hárman, ez a munkahely nem éri meg, hogy a kislányod kerüljön háttérbe. 4 óra az semmi, azért nem jár semmi neked, se táppénz, se munkanélküli. Ha nem találsz rögtön munkát, akkor sem dől össze a világ, legalább kiélvezed ezt az időt a kislányoddal. Az ilyen munkaadó meg elmehet a annyiba.😬
2016. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!